Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanuljak meg (gyorsan)...

Hogyan tanuljak meg (gyorsan) dönteni? (Hogyan legyek határozottabb, és hogyan legyenek szilárdabb elveim?)

Figyelt kérdés

Most, így online oktatásban vettem észre, hogy mennyire semmitmondó véleményem van sokszor (házi feladatok kapcsán pl: döntsd el, hogy szted kinek volt igaza, és miért stb.) Igazából nem adok senkinek se igazat, csak ilyen kicsit "elmismásolva" mondom, hogy hát ennek ezért-emennek meg ezért. Kicsit olyan, mintha tudat alatt kerülném az ilyen "kellemetlen" helyzeteket (nem direkt csinálom, általában utólag, visszanézve jövök rá erre).

Illetve, még az is a problémám, hogy nagyon nehezen, lassan hozok meg döntéseket. Még apróságokon is túl sokat gondolkodom; "Hogy mégis hogyan lehetne a legjobb?". Túl sokat filózom és elég határozatlan, bizonytalan vagyok. Mit gondoltok? Szimplán idő és több gyakorlat kérdése? Idővel majd határozottabb leszek/lehetek? (igyekeztem már fejleszteni magam e téren, de eddig nem túl sok sikerrel)



2021. ápr. 22. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy határozott legyen valaki tudnia kell hova tart, ennek fényében tudja hogy mi a jó döntés és mi nem az (mi viszi közelebb a célhoz és mi nem). Mik a céljaid és miért? Írj egy listát ezekről.

És azt is tudnod kell mely értékeket tartasz olyan fontosnak hogy még a fenti célok eléréséhez se vagy hajlandó feladni őket.

2021. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanigy vagyok vele , es egy csomo ideig fel se tunt amig valaki nem szolt meg miatta. Mindig olyan véleményem volt ami mindenkinek megfelelo volt, azaz senkit sem akartam magamra haragitani, partatlan voltam , nem tudtam magam egy bizonyos állásponthoz elkotelezni. Sot , meg szerintem most sem lennek ra kepes :D . Eloszor is ,nem feltétlen rossz dolog az ha pártatlan az ember, szerintem magas(nem tudom hogy jo melleknevet tettem e elé lol) empatiara utal ha az ember mind ket oldalt figyelembe veszi és úgy próbál állást foglalni. Viszont tapasztalataim szerint igy konnyebben ki is használhatnak , mert nem vagy magabiztos es egy "sodrodok az arral" aurat sugarzol. Ezert jó ha bizonyos dolgokban ki tudsz es ki akarsz allni a velemenyed mellett. ^^"

Az a fontos hogy legy biztos onmagadban es legyenek kituzve morális celjaid.

2021. ápr. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!