Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak! Mennyire kezelnétek...

Férfiak! Mennyire kezelnétek jól egy olyan helyzetet, ahol egy nő azzal fordul hozzátok az utcán, hogy úgy érzi követik?

Figyelt kérdés

Sajnos a főkérdés nem tud olyan hosszú lenni, hogy jól kitudjam fejezni magam.

Manapság gyakran hallok (és ismerőseimnek is tanácsolják), hogy ha veszélyben érzem magam, például úgy hiszem, hogy követ valaki/zaklatni készül, akkor rohanjak oda egy férfihoz az utcán, köszönjek, adott esetben öleljem meg, (mutatva az engem követőnek, hogy ismerőssel vagyok,) és utána magyarázzam el a szituációt. Valamint adott esetben kérjem meg, hogy kísérjen el valahova, vagy én követhessem egy zsúfoltabb helyig.


Szerencsére ilyen szituációban még nem kellett részt vegyek, mivel a legutóbb, amikor követett valaki, sikerült rendőröket kifognom az egyik utcában és egy ideig álldogáltam a közelükbe - az engem követő férfi pedig alig 10 perc múlva ráunt erre, és továbbállt (én biztos ami biztos alapon még pár percet maradtam, és ellenkező irányba mentem tovább).


Azonban érdekelne, hogy ezt egy férfi miként élné meg. Mármint a jó tanácsokban szereplő "megmentő" férfi.


Amikor nekem először tanácsolták, hogy rohanjak oda valakihez és öleljem át, én úgy éreztem ez túl diszkrét lenne. A történtek leírása pedig szintén érdekes lehet, mert adott esetben rohanó ember nem hallgatja meg a másikat, vagy épp a "szia, bocsi, hogy zavarlak, csak..." kezdetű mondatokat meghallva, tovább rohannak. Ha pedig idegenek leráznak, akkor nyilván egy támadó is jobban felbátorodik.

De mi van ha egy férfi pont kihasználná a helyzetet és megértést mutatva kísérgetne, majd ő maga lenne zaklató?

Egyáltalán honnan lehet tudni kihez érdemes ilyenkor odamenni, hisz a jó tanácsok általában annyit említenek, hogy valaki magas-nagyobbacska férfihoz.


De a fő kérdés ugyanaz: Ti, férfiak, hogyan reagálnátok le, ha valaki idegen hozzátok menekülne? Mennyire vennétek komolyan? Vagy ha siettek, akkor inkább leráznátok? Félnétek?



2021. ápr. 25. 13:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
Mondanám én vagyok bogaram, ne félj.
2021. ápr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%

Kit érdekelne, mennék tovább.

Egyenlőség van, ezt hírdeti minden nő, oldja meg maga.Mi közöm hozzá.

2021. ápr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
13%
2# Ez az, végre.
2021. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Valszeg troll vagy és nem nő, de ha mégis:

Ne ölelj meg semmilyen férfit az utcán! Ez túl intim!

Ha engem megölelne egy random nő, tutira tennék 3 lépést hátra. Ilyen vírusos időkben még lehet emelt hangon rá is parancsolnék menjen tőlem.

Illetve arra gondolnék èpp kirabolt.

Még ha csak leszólítani akarna az utcán akkor is szkeptikus lennék.

28/F

2021. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyenlőség van... de nem a megerőszakolás nem-arányaiban.
2021. ápr. 25. 13:16
 6/18 anonim ***** válasza:
20%
Nem érdekel érted? Azért mert nő vagy, ugyan úgy leszarom.
2021. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Amilyen gyors felfogású vagyok, eltelne vagy fél nap, mire leesne, mit akart volna a hölgyemény.

Nagyon régen volt ilyen, de akkor egy idősebb nő volt betojva a környéktől, és csak annyit kért, hogy jöhessen mellettem, mert félt.

Ez az ölelkezős ötlet elég hülye megoldás.

2021. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. megpróbálnék segíteni de a biztosnág kedvéért mindig legyen nálad paprika spray és kerüld a nem forgalmas helyeket (ha nincs más mód, inkább tegyél egy kitérőt de kerüld az ilyen helyeket). Meg az sem árt, ha tanulsz némi önvédelmet. :)


22F

2021. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha megölelne csak így random valaki biztos otthagynám azonnal.

De helyzetfüggő plusz első benyomás.

Megmondom őszintén engem max ilyen kérdőíves, meg szórólapos, esetleg kéregető lányok szoktak leszólítani, azoknak tényleg nem hagyom még az első mondatot sem végigmondani. Ha valami nagyon rémült, kétségbeesett normálisnak kinéző nő állítana meg és elmondaná, hogy követik, lehet elkísérném valami forgalmas helyre pár utcányira max. De biztos nem kísérgetném hosszasan vagy vinném el kocsival vagy ilyesmi.


Az meg azért nonszensz elképzelés, hogy minden második pasi szatír és ha üldöz valaki, akkor majd pont egy másik zaklatóba botlasz, aki kihasználja a helyzetet

2021. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%
Üldözési mánia.
2021. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!