Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a mai tinédzserek...

Szerintetek a mai tinédzserek motivációhiányuk van úgy általában?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 14:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*tinédzsereknek
2021. ápr. 25. 14:04
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általában ja.

Pontosíts mire gondolsz, nagyon tág.

2021. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem igen. Fogyasztói társadalom és az okosizék hatása. Én 1998ban születtem, tehát én még benne voltam abban a korban, hogy oké, volt számítógép, de nekem 14 évesen lett először telefonom és ezek nélkül éltem az életem. Persze, leültem a gép elé, de ennyi. Esti órákban meg lefekvés előtt nem eszközök ba*tattam. Szerintem nekem még normális gyerekkorom volt, de éppen a határ vagyok, mert a nálam fiatalabbaknak már általános iskolában volt okostelefonjuk és folyamatosan tolódik ez le. Mindent megkapunk egyből, mert elég csak rákeresni. Tehát minek erőlködjünk, mikor minden "ide van rakva". Meg lesz még ennek a böjtje. Amikor a most 18 alattiak felnőnek. Hát küzdelmes lesz, hogy megtalálják a motivációjukat.
2021. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Lol a 3-as úgy csinál mintha mekkora felnőtt lenne azt két évvel még fiatalabb is nálam, most nézem....
2021. ápr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Ja, vissza is néztem a dátumot... azt hittem 1988-at ír:D
2021. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, de szerintem az én korosztályom is, a fiatal felnőttek (én 99-es vagyok). Egyrészt amit előttem is írt valaki, a technológiai fejlődés, a fogyasztói társadalom, a social media stb., de szerintem ugyanúgy hozzá lehet csapni azt is, hogy roham tempóban változik a világ és mára már szerintem szinte lehetetlen lépést tartani mindennel, a szülők nem tudják erre felkészíteni a gyerekeiket, az oktatásunk siralmas, munka terén szerintem sokkal nehezebb boldogulni, hatalmas a különbség vidék és város/főváros között, minden egyre drágább stb. Én például rengetegszer érzem azt, hogy hiába teszek bármit, hiába tanulok, hiába dolgozok, hiába spórolok stb., soha nem megyek vele semmire. Emiatt már kezdek lemondani arról, hogy nekem valaha legyen mondjuk saját otthonom, miközben a magyar társadalom még mindig azt nyomatja, hogy az az élet rendje, ha dolgozol és veszel saját házat, saját autót, megházasodsz, gyereket szülsz stb. Ez csak egy példa, de én igazából szinte az élet minden területén érzek egy ilyesfajta nyomást és közben nem nagyon látom a lehetőségeket, emiatt pedig csökken a motivációm.
2021. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
4-es és 5-ös. Kb. 2010 előtt nem vagyok voltak okostelefonok, vagy amik már voltak is, azok nem voltak olyan szinten elterjedtek Magyarországon, hogy 10-12-14 évesek kezébe nyomták volna. Gondolkozzunk már. De lehet lepontozni attól. Ténykérdés, hogy van különbség egy 2010-es 12 éves és egy 2020-as 12 éves közt. És a 12 éves 2020ban b*zerálja a telefonját naphosszat, 2010ben ez nem így volt. És nem képmutató akarok lenni, mert én is rengeteget telefonozok sajnos, de nem mindegy, hogy valakire ez 23 évesen van hatással vagy 10-12.
2021. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


7-es: Szerintem meg teljesen mindegy, hogy 23 évesen vagy 10 évesen van-e rád hatással...

2021. ápr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%
Elég szomorú :D akkor lehessen cigizni, p*rnót nézni, szexelni, drogozni 10 évesen is, hiszen mindegy. Ugyanez, egy 10 éves lelki fejlődésének szerintem nem való az, hogy egész nap az interneten szörföljön meg mindenféle alkalmazást használva okostelefonozzon. 23 évesnek sem tesz feltétlenül jót, de azért kicsit más szintű a lelkivilága egy 23 évesnek, mint egy 10 éves, fejlődési időszaka teljében lévő embernek. Remélem ez a jelenség azért megvan.
2021. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A motiváció nem azon múlik, hogy valaki mobilozik-e vagy sem.

Amikor kicsi voltam, akkor sokat jártam a játszótérre, később sokat játszott játékokkal net nélkül, majd sokat neteztem és egyik időszakban sem voltam motivált.

Szerintem az átlag ember sose volt motivált, kortól függetlenül.

2021. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!