Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apám szívtelen, amikor megtilt...

Apám szívtelen, amikor megtiltja, hogy behozzam a macskát a meleg lakásba?

Figyelt kérdés
Nagyjából 2 hónapja anyám halála után (miután az ingatlan, melyben laktam már el lett adva) apám megengedte nekem, hogy egy ideig leköltözhessek hozzá vidékre, amíg végleges megoldást, új lakást nem sikerül találnom magamnak (amihez előbb meg kell várnom a hagyatéki tárgyalást. Velem lakott egy befogadott cica is, akit nem akartam magára hagyni, így (apám engedélyével) lehoztam magammal. Apám szigorúan kikötötte, hogy neki elvei vannak, és az egyik közülük, hogy a macska nem lakásba való, így nem is hozhatom be magammal, viszont lent a hűvös pincében csinálhatok neki fekhelyet. Egy ideig éjszakánként titokban becserkésztem magamhoz, hogy ne legyen egész nap teljesen egyedül, valamint, hogy ne egy hűvös pincében (meg a kinti téli mínuszokban) tengődjön, így az volt a bevett szokás, hogy kora hajnalban titokban visszavittem a pincébe, amikor nem vett észre minket. Azóta kétszer lelepleződtünk, és a második alkalom után apám kategorikusan közölte velem, hogy ha még egyszer felhozom a macskát a szobámba, mind a ketten mehetünk amerre látunk a holmijainkkal együtt. Megjegyze, jó a kapcsolatunk, anyám halála után rengeteg mindenben, így a költözésben és az ügyek intézésében is állandóan segített, a macska viszont egy sarkallatos pont. Igaz, hogy a sok segítségért cserébe, amit kapok tőle, viszonylag elenyésző az a kérése, hogy a macskát ne hozzam be a lakásba, de egy picit valahol szívtelenségnek is tartom, mivel egész nap egyedül van, a pince viszonylag koszos, hűvös, tele van porral, és még ha a macskát be is hozom, az mindig csak a "szobámban" tartózkodhat, vagyis nem járhatja be a lakást kénye-kedve szerint, de apámat még így is idegesíti a dolog. Most én vagyok nagyon állatbarát (hülye), vagy apám kőszívű, és túlozza el a dolgot a macskagyűlöletével?

2021. febr. 12. 10:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
14%
Hát most a macskátok meg fog fagyni kinn, úgyhogy már nem sokáig lesz "probléma". Elviszik a februári fagyok odakinn.
2021. febr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Vannak ilyen elhatározások, nálunk is ugyan ez a helyzet, macskának kint a helye. Nem tudom, mintha rettegnének tőle, hogy behoz bolhát/rüht/veszetséget vagy valamit. De falun azt tapasztaltam, h nagyon nem állatbarátok az emberek, szomszéd néni lapáttal akarta agyon ütni a kismacskákat.
2021. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%

Az a macska tisztább mint apád, vagy 5x.

De egy ilyennek sosem tudod megmagyarázni, miért jöjjön be a macska.

Ha még a kutyáktól van fóbiája, azt mondom oké, de egy macskától?

Esetleg még azt tudom elképzelni nálatok, hogy ritka pedáns rend van, naponta 50x áthipózva, fertőtlenítve minden. Vagy nem így van?

2021. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem el kellene fogadnod a döntését. Biztos kint sem lesz semmi baja, a mi macskáink is kint vannak. Még akár bocsánatot is kérhetnél tőle.
2021. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%
#3 Szerintem itt nem a macskáról van szó, hanem hogy megkérte rá,hogy legyen kedves ne hozza be.
2021. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
46%

Macskával van a legkevesebb gond, nagyon tiszta állatka. Mienk is ott pihiz a konyhában a sarokpadon (máshova nem megy fel, pult, ilyenek tabu, és nem is próbálja). Éjjel a nappaliban alszik egyik fotelban, van direkt egy takarója, azon alszik.

Ilyen mínuszokban lelketlenség apádtól, ha kitiltja a cinyót.

2021. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%
4-es, szélben, mínusz 8 fokban menjél ki te tartósabb ideig.
2021. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem erről van szó. Egyébként említette,hogy van pince, ott általában nem fúj a szél, legtöbb pincében 5-10 fok körül van a hőmérséklet, semmiképpen sincs fagy. Kb. 2 napja van mínusz fok odakint. Esetleg B verzió lehet ideiglenesen valakinek odaadni.
2021. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

Apád hozott egy szabályt, amit Neked nem sikerült betartanod. Attól, hogy valaki nem engedi be a lakásába a macskát/kutyát/hörcsögöt stb még lehet állatbarát és jó ember. Én személy szerint allergiás vagyok az állatszőrre. Így a saját lakásomba még akkor se engednék be szőrös állatot, ha odakint megfagyna. Lehet ezért engem ezért utálni de a saját egészségem fontosabb számomra, mint egy macska.

Szerintem apád korrekt ember. A saját lakásába megengedte, hogy ott lakj és még a macskádat is beengedte a pincébe. Te meg titokban beviszed a lakásba. Szerintem Te vagy a hibás ebben a történetben.

2021. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
# 9 Teljesen egyetértek.
2021. febr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!