Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért ennyire irigyek?

Az emberek miért ennyire irigyek?

Figyelt kérdés
Nemrég elkezdtem egy új hobbit, amiről lelkesen beszámoltam a közeli ismerőseimnek, akikkel gyakran szoktam beszélni, de egyik sem támogatott, hogy na hajrá, remélem összejönnek a terveid, pedig egyáltalán nem dicsekedve írtam, erre direkt figyeltem is. Ez egyébként egy kicsit "nagyobb" dolognak számít, tehát nem horgolni vagy kerékpározni kezdtem el, hanem egy hangszerre ruháztam be és azon próbálgatom magam, viszont senki nem örül velem együtt és ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy az emberek tényleg ennyire irigyek? Mert másra nem tudok következtetni abból, hogy egyik sem ír különösebben rá semmit. Pedig én simán együtt örülnék a másikkal, de úgy látszik az emberek (legalábbis a magyarok biztos) úgy vannak vele, hogyha nekem nem jó, akkor másnak se legyen... :/ Úgy látszik nagyon félreismertem őket. Ti is ezt tapasztaljátok?

2021. ápr. 25. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Dögöljön meg a szomszéd tehene is...

Amúgy nem csak a magyarok ilyenek, illetve nem mindenki. Személyiség függő, azért mert fásult, beletörődött lelkek vagyunk, ezért nem tudunk örülni más boldogságának.

Erre a legjobb példa, h hogy vagy? Jól. akkor semmi reakció, de ha azt mondod, h szarul, akkor elvárják, h kérdezz rá.

2021. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Ez szerintem nem irigység, csak nem érdeklő őket a hangszeren való játszás.


Én se mondanék semmit, ha a haverom azt mondaná, hogy elkezdett zongorázni. Oké, kezdjen. Mi közöm hozzá?!

2021. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Talán az, hogy velük szinte mindent megbeszélek és ők is sok mindent elújságolnak nekem, én meg velük örülök, de ők erre képtelenek?! Amúgy meg nem említettem, hogy zongorázni kezdtem, szóval nem értelek. Ha nagyon károgni szeretnél, akkor máshova menjél, kösz!
2021. ápr. 25. 21:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kettessel (aki a zongorát példának hozta fel), én sem hujjogok, ha valaki elkezd valamit. Azért szoktam belekezdeni dolgokba, mert nekem örömet okoznak, más nem izgat.
2021. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem elsődlegesen a magad örömére játszol egy hangszeren, akkor már mehet is a levesbe a törekvésed, - elsődlegesen nem másoknak kell megfelelned e tekintetben, hanem magadnak. Az megint más kérdés, ha esetleg úgy döntesz később, hogy pénzt is szeretnél keresni a zenéléssel, - az már bonyolít a helyzeten.
2021. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Én támogatlak, hajrá! 😍 26N/halak csillagjegyű/nem irigykedő birka magyar
2021. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!