Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig tele van hibákkal...

Mindig tele van hibákkal amiket írok; hogy javíthatnék ezen?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, tele angol beadandókkal.

Mindig, ha írok valamit, többször átolvasom, illetve van, hogy direkt másnapra hagyom, hogy kipihenten olvassam át. Mégis TELE van hibákkal, ráadásul nem kis hibákról van szó, hanem kihagyok szavakat, elgépelek dolgokat...már több tanár is szólt emiatt nekem, meg mondták, hogy erre figyeljek. De hát figyelek...és ez a bajom.

Hogy figyelek, átolvasom, és nem veszem észre. Többszöri átolvasáskor sem. Nem értem, ez hogy történhet. Nincs semmilyen betegségem.


Mit tehetnék? Mondom, volt, hogy mondatról mondatra figyelmesen olvastam át, aztán kevesebb pontot kaptam a tanártól, mert elküldte a kijavított verziót, amiben több elgépelés és szókihagyás volt.


2021. ápr. 27. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Használj szövegellenőrző programot angolul mielőtt beadod
2021. ápr. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak az angol nyelvű írásokkal van ez így?

Kérdezhetném úgy is, hogy a diszlexia/diszgráfia ki van zárva?

2021. ápr. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1. Ez jó ötlet, régen használtam, de a szavak felcserélését például nem javította. Mármint, amikor más értelmes szót használok(nem, nem szinonimara gondolok, hanem amiben kb. két betű eltérés van, de mindkét szó értelmes).

Ilyet is csináltam már nem egyszer.


2. Igen, csak angolnál, és tuti, hogy ki van zárva.

Körülbelül 2 éve kezdődött ez, a covid előtt is ez volt, tehát nem attól.

Ha fáradt vagyok még durvább, anno a konzulensem a szakdogámba bele írta, hogy látom már fáradt, mert hemzsegett a hibától.

2021. ápr. 27. 00:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mondasd fel a szöveget valamilyen programmal. Valószínűleg azért nem veszed észre, hogy kimaradnak szavak, mert te tudod, hogy mit akartál írni és az agyad kiegészíti, amikor átfutod a szöveget, de ha hallanád lehet jobban feltűnne, hogy valami nem stimmel vele.
2021. ápr. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd át valakivel, mielőtt beküldöd.
2021. ápr. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!