Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van "elvárom, hogy tiszteljene...

Van "elvárom, hogy tiszteljenek" típusú ismerősöd?

Figyelt kérdés
Függetlenül attól hogy mit ért el az életben. Aki érezteti a másikkal, hogy ha neki nincs annyi, akkor ő nem is ér annyit. Aki úgy gondolja, hogy a tisztelet alanyi jogon jár neki, nem pedig megadható.
2021. ápr. 29. 09:22
1 2
 1/11 Timi_R75 válasza:
93%
Én azt vettem észre, a legbutább senkiháziak toporzékolnak leginkább a nekik kijáró tiszteletért.
2021. ápr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Mindenkinek jár alanyi jogon a tisztelet. Hogy tisztelettel szóljanak hozzá, hogy emberként bánjanak vele. Attól, hogy nem ért el valaki semmit az életben és hónapról hónapra él, még ember, és emberi bánásmódot érdemel. Illetve az, hogy valaki vezérigazgató, vagy multimilliomos még nem feltétlenül jelenti, hogy térdet kell hajtani előtte. Az embert és az emberséget kéne tisztelni, nem a tetteket. A tetteket legfeljebb elismerni tudom.
2021. ápr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ilyen férfi. Kiállításokon találkoztunk már vele, és csak mert ő a “nagy művész” ezért lekezelő, nagyra van magával. És akinek nem olyan magasfokú a végzettsége, mint neki, akkor ő azt nem is veszi emberszámba, tehát az nem lehet művész :D fúj, de ki nem állhatom az ilyet.
2021. ápr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
mindenkit tisztelek, attol fuggetlenul hogy mit ert el. ha o ugy viselkedik, hogy meg tudjam adni a tiszteletet, meg is fogom.
2021. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a normális, hogy alapból tisztelettel beszélünk mindenkihez függetlenül a végzettségétől.


De nekem is van olyan ismerősöm aki mindenkinél felsőbbrendűnek képzeli magát és mindenkit lenéz mert van 1 diplomája. Azokat is lenézi akiknek szintén van, mert szerinte senki nem dolgozott meg semmiért annyira mint ő.

2021. ápr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös: A tisztelet és tisztelet közti különbséget írtad, és én is az általad írt utóbbi értelemben kérdeztem azt, hogy ez elvárható-e. Természetesen az alap tisztelet mindenkinek kijár.
2021. ápr. 29. 10:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy lánybarátom, akit anno egy csupaszív és barátságos, közvetlen nőnek ismertem meg, de amint később komoly kapcsolata lett, megházasodott és megszületett a baba is, iszonyat mód besavanyodottá és fellengzőssé vált.

Minden olyan ismerősével leépítette a kapcsolatát, akik szerinte nincsenek az ő szintjén, és már csak olyanok maradtak a baráti körében, akik szintén fiatalon családot alapítottak, vagy legalább megházasodtak. Borzasztóan lenéz mindenkit maga körül, akik nem tartanak ott mint ő, és akiknek nem az a célja, hogy huszonévesen már családos életet éljenek.

A tiszteletet talán nem várja el alanyi jogon magának, de gondoltam megér egy megemlítést.

2021. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van, egyáltalán nem meglepő módon senki se tiszteli.
2021. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megrendelheted n számú helyen, illetve követelheted magadnak a tiszteletet, ha nem érdemled ki. A tisztelet egy olyan megfoghatatlan valami, ami erőszakon nem működik, hanem kiérdemelhető. Aki nem érdemli ki, az vergődhet időtlen-időkig, - soha, senki, semmilyen szinten nem fogja őszintén tisztelni.
2021. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Kivétel nélkül mindenki, akit ismerek. Ez a normális. Tisztelni kell, hogy létező emberek vagyunk. A személyiségünk létét.
2021. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!