Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Offline is megfigyelhető,...

Offline is megfigyelhető, hogy a nők újabban a náluk fiatalabb (esetleg velük egyidős) férfiak személyében keresnek társat?

Figyelt kérdés
Nézegettem társkereső oldalakon sorban a nők adatlapjait, miközben azt láttam, hogy a legtöbb nő a saját korával bezárólag keres férfit. Például a 25 éves nők 18-25, 30 éves nők 25-30, 40 éves nők 30-40 év közötti (és így tovább) férfit keresnek. Ez offline is így működik? Vagy az online keresés nagyobb kínálata miatt gondolják, hogy akkor már keresnek egy fiatalabbat? Csak mint társadalmi jelenség érdekel.

2018. nov. 28. 11:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Fura ez nekem is feltűnt, de csak baráti társaságban. Én mondjuk 10 éve vagyok együtt a férjemmel, aki velem egykorú, de az egyedülálló barátnőim szinte mind fiatalabb férfit keresnek. Valószínű úgy gondolják, hogy kevesebb a foglalt? Nem tudom.
2018. nov. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Barátom 3 évvel fiatalabb, de nem ez volt az alapkoncepcióm ismerkedéskor, csak így alakult, de azt nem tudom, miért akarnának a nők eleve fiatalabbat. Engem nem zavar, de tény, hogy sok szempontból ideálisabb lenne, ha az életünknek épp ugyanazon a szakaszán járnánk. Én már dolgozom, ő még bőven egyetemista, úgyhogy sokat kell matekozni, hogy megoldjuk a közös életünket. Meg lehet persze, csak komplikáltabb :D
2018. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%
Nő vagyok, mindig is idősebb párom volt, sosem érdekeltek a fiatalabbak.
2018. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Érdekes. Vajon miért lehet? Megfordultak a szerepek? A nemek arányából nem következhet, mert a KSH szerint 2016-ban több nő volt mint férfi, emiatt a férfiak könnyebben válogathatnának. A kor sem igazán tényező, mert a férfiak és a nők várható élettartama közelít egymáshoz (72 és 78 év).
2018. nov. 28. 12:02
 5/26 A kérdező kommentje:
Az előbbi az elsőnek szólt.
2018. nov. 28. 12:03
 6/26 A kérdező kommentje:
Különben engem nem zavar, csak a jelenség háttere érdekel (de nem vagyok gender kutató:) hanem inkább statisztikai szempontból tűnt fel). Miért nem monjuk plusz-mínusz 5 év a jellemző keresési intervallum? Lehetne mindkét nemnél ez az átlag. (vagy nagyobb kor esetén plusz-mínusz 10 év is akár)
2018. nov. 28. 12:06
 7/26 anonim ***** válasza:
73%
Inkább fordítva jellemző. Nem tudom, hol találtál ilyet, de tudtommal legtöbb nő korától lefele 1-2 évet enged el, felfele pedig 3-7 évet, míg férfiaknál kb ugyanez a helyzet csak fordítva.
2018. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A három vezető társkereső oldalon figyeltem meg.
2018. nov. 28. 12:17
 9/26 anonim ***** válasza:
58%

Hm. Hát volt olyan indok is, hogy a fiatalabbak jobban figyelnek az öltözködésükre, külsejükre; nagy valószínűséggel még nem voltak házasok és nincsenek gyerekeik; stb. Ez az ő véleményük. Én amit gondolok: szerintem úgy gondolják a fiatalabbat könnyebb irányítani, jobban idomul hozzájuk- kb hasonló, mint amikor idősebb férfiak szeretnének fiatal lányt. Nem rosszindulatból, de ezek a nőismerőseim (kettő az barátnő, de ők normálisak, rájuk ez nem vonatkozik, csak nagyon maguknak valók) sokszor nem hmm százaségők külsőleg és belsőleg sem. Most nem azt mondom, hogy akinek 3-4 évvel fiatalabb barátja van, az gáz, mert nem az (ezt a második válaszolónak írom). Azok az ismerősök, akikről beszéltem, 38-40 éves nők és huszonéves vagy max. 30 éves férfiak között nézelődnek.


Tehát igen, kicsit olyan, mint amikor az idősebb férfiak sorolták a tinilányok erényeit. Nem tudom érthető-e.

2018. nov. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, én nem fiatalabbat keresek, hisz még a korosztályom is komolytalan meg a tőlem 5 évvel idősebbek is, de én jobban szeretem ha idősebb a férfi. Fiatalabbakra nem is nézek úgy, de ha persze valakin nem látszik, hogy mennyi idős, csak később derül ki, nem mondanám, hogy akkor Isten veled, mert fiatalabb vagy mint én.
2018. nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!