Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok Istenről?...

Mit gondoltok Istenről? hisztek benne? ha igen, mért? vagy ha nem, mért? Vagy, ha sátánisták vagyok, mért?

Figyelt kérdés
én Istenben hiszek :). kell egy házihoz, hogy ki mit gondol...

#Isten #sátán #miavéleményed
2021. ápr. 30. 14:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%
Én is hiszek benne csak nem nagyon komálom.
2021. ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Ha letezik akkor segithetne az embernek tobbet is...
2021. ápr. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
29%
Én nem hiszek semmiféle felsőbb hatalomban, istenben sem. Szerintem a hit egy kapaszkodó, egy felelősséghárító eszköz, meghagyom azoknak a gyengéknek akiknek erre van szükségük, hogy túléljék a hétköznapokat.
2021. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

En a sorsban hiszek:)

Lelekvandorlasban stb

Hogy miert? Ezzel kapcsolatban van tapasztalasom.

2021. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Én hiszek egy mindenek felett álló intelligenciában de nem úgy ahogy a vallások nagy része leírja.
2021. ápr. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonymousreview60 ***** válasza:
69%

1. Mit gondoltok Istenről?

Tekintve a világban a neki tulajdonított (ti. ő teremtette) vagy az ő hallgatólagos beleegyezésével történő borzalmakat, nem vagyok jó véleménnyel róla.

2. hisztek benne? ha igen, mért? vagy ha nem, mért?

Agnosztikus vagyok. Nem láttam még eddig elfogadható bizonyítékot egy személyes teremtő, mindenható, mindentudó stb. isten létezésére, de ettől még ilyen létezhet.

A kereszténység szentírása ellentmondásos anyag, emiatt bizonyosan nem Isten által vagy jószándékkal felügyelt módon jött létre. Az iszlám azt vallja, hogy a Koránt csak arabul lehet megérteni, tehát az "isteni" üzenetet nem olyan módon adták át az embernek, hogy tuti minden nyelvre lefordítható legyen vagy legalább akkor csak lett volna egy nyelv: az arab. A mandeus, a jazidi (és asszem a zotoasztriánus) vallásba pl. nem lehet betérni, ami megint csak elveti annak lehetőségét, hogy ezek lennének az egy igaz, jóságos isten által előírt vallások. Tehát a fentiek aligha lehetnek az igazi vallások.

4. Vagy, ha sátánisták vagyok, mért?

Aki nem hisz Istenben, az nem feltétlenül sátánista. Sőt. A nem istenhívők töredéke az csak.

A - nem sorozatgyilkos, emberevő stb., hanem "igazi" - sátánisták tulajdonképpen ateisták, akik az egyén szabadságának jelképeként, az intézményesített, dogmatikus egyházzal szembeni kiállás jelképeként használják a Sátánt, de nem hisznek abban, hogy lenne égő, tüzes Pokol, ahol Lucifer abajgatja az embereket.

2021. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Én már gyerekként is meg voltam lepődve, hogy az emberek hajlandók egy olyan istenben hinni, aki a Biblia szerint az univerzum legönzőbb, legkicsinyesebb, legkegyetlenebb rohadéka. Azóta eltelt pár év, de most se értem :D
2021. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Az hisz istenben, akibe gyerekként belenevelik, hogy higgyen benne, pont ahogy a húsvétinyusziban vagy mikulásban.

Gyerekként nem nevelték belém, hogy higgyek benne és semmi sem utal a létezésére, úgyhogy nem hiszek benne.

2021. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonymousreview60 ***** válasza:
38%

#8: Ez igazolt.

https://www.youtube.com/watch?v=BgGjnHmvaVM&t=318s

https://www.youtube.com/watch?v=YtAR_OGzlcg

Nagyon kevés kiegyensúlyozott ember lesz vallásos vagy vált vallást élete során. Az át/betérések zöme házassággal, egy karizmatikus vallási vezető jelenlétével magyarázható. Vagy valamilyen egyéni életkrízissel, amikor az adott vallási közösség vagy annak tagja által adott támogatás segített átlendíteni az illetőt.

2021. ápr. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%

Mi az, hogy Isten segíthetne többet is az embereknek? Isten micsoda? Egy bébiszitter?

Borzalmak vannak? Igen! El kell keserítselek, lesznek is! Hogy miért? Mert ez a pár évtized nem szórakozás.

“Hitetleneknek az evilág szórakozás, hívőknek teszt és tanulság.”


Mi az, hogy hallgatólagos beleegyezés? Isten a világ megteremtése előtt 50 ezer évvel feltámasztotta a lelkeket, aki igent mondott, az emberként jön az evilágra. 50000 évvel már tudott mindenről. Habár feljegyezte életed minden milliszekundumát, ATTÓL te szabad akaratból cselekedtél!

Ha a tanár tudja előre, hogy meg fogsz bukni egy egyszerű feleletválasztós teszten, akkor az a tanár hibája?


Istennek ez a pár évtized nem jelent semmit, csak a hitetleneknek. Isten az tesz amit akar, azt aláz meg akit akar, azt emel fel akit akar. Vannak rossz emberek akinek odaadja kutyacsontként ezt a pár évtizedet, az evilágot, majd azonnal a pokolban kötnek ki, és vannak jó emberek, akiknek szinte semmit nem ad, de türelmesen, Istent magasztalva élték le az életüket az egyik legmagasabb rangot és dícséretet kapva a túlvilágon.

Az egész élet egy teszt, ezt kéne megérteni! 20 oldat letudnék írni, de az idő szűkössége illetve egyéb dolgok miatt nem szeretnék.

Hit egyébként ajándék, Isten kegye. Akinek nincs, annak mondhatsz bármit.

2021. ápr. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!