Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok Istenről?...

Mit gondoltok Istenről? hisztek benne? ha igen, mért? vagy ha nem, mért? Vagy, ha sátánisták vagyok, mért?

Figyelt kérdés
én Istenben hiszek :). kell egy házihoz, hogy ki mit gondol...

#Isten #sátán #miavéleményed
2021. ápr. 30. 14:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
56%

Bocs az offért, de a sátánisták nem hisznek se istenben, sem a sátánban, ők ateisták. A sátán náluk emberi tulajdonságok szimbóluma, mint pl a büszkeségé vagy a szexualitásé.

Vannak teista satánisták is, de ők számottevően kisebbségben vannak, kb a kihalás szélén.

2021. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Egyebként én agnosztikus vagyok.
2021. ápr. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%
Mamám mindig imádkozni tanított,apa mindig azt mondta nincs ISten. Én mindkettőnek hittem,mert nagyon szerettem őket. Nagyrészt ugy gondoltam gyerekként is,hogy nincs isten,de azt is,hogyha van,nem olyan gonosz,mint ahogy a hívők beállítják.szerintem ha lenne,ő tényleg mindenkinek és mindent megbocsátana.bármit.sorozatgyilkos,pedofil,bármi ha teljes szívéből bánja,és szenved miatta. A mondás is( tévedni emberi dolog,megbocsátani isteni). És sok ember halála előtt,megbánta és sorolja,hogy mi rosszat tett életében.szerintem ez nem véletlen.
2021. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonymousreview60 ***** válasza:
65%
"sok ember halála előtt,megbánta és sorolja,hogy mi rosszat tett életében.szerintem ez nem véletlen" Abszolút így van, mert a stresszt akarják csökkenteni. Az az igazi megbánás, ami nem a közelgő halál tudatában történik.
2021. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%

Én hiszek Istenben,keresztèny vagyok. A szüleim nem neveltèk belèm,annyi,hogy meg vagyok keresztelve. Első osztályban volt,hogy lrhrtett választani,hogy hittam vagy erkölcstan. Az erkölcstan tele volt,,nem volt hely,így hittan lett. A mai napig hálás vagtok neki:) A hitoktatómtól meg a társaimtól a mai napig sokat tanulok és sokat köszönhetek neki. Amikor sulit vàltottam,akkor is én jelentkeztem hittanra,én mondtam,hogy szeretnék bérmálni,stb.


Nem könnyű elmondanom,hogy miért hiszek benne. Szavakban csak úgy tudnám kifejezni,hogy èrzem és tudom,hogy Ő velem van és segít. Most ez így lehet hülyén hangzik:D de ezt jobban nem tudom szavakba önteni. Tudom,hogy van,tudom,hogy létzeik.

2021. ápr. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom. Hiszek abban, hogy van valami, de én nem egy Istent képzelek el, hanem inkább valami energiát ami mindenhol ott van, meg mindenkiben. A keresztény vallás nem igazán győzött meg sosem, a családi nevelés és évek hittanórája után sem.

Ellenben bizonyos vallásokkal tudok azonosulni valamennyire, pl. buddhizmus.


De a tiszta fizikát sem zárnám ki, az elméleti fizika egy része szinte már a hit határán mozog.


Alapvetően azt érzem, akkor se lepődnék meg, ha kiderülne hogy van egy Isten, de azon se, ha nincs, és minden a fizika és biológia tökéletes harmóniájában mozog.

2021. ápr. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonymousreview60 ***** válasza:
A kereszténység egyszeri lehetőségével szemben, ahol egy nem nagyon bűnös meghalhat 23 évesen és pokolra kerül, míg egy sorozatgyilkos, ha megvénül és megéri a 99-et, addig 10 alkalma is van megtérni, kevésbé igazságos mindenkihez, mint a buddhizmus, hinduizmus, dzsainizmus, ahol addig tanulja mindenki a leckét, míg betéve nem tudja.
2021. ápr. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

Azt tudom mondani, hogy abban az istenben, ami bármelyik ismert vallásban szerepel, nem tudok hinni. Bármelyik vallás tanait elég könnyű megcáfolni, hiszen tele vannak ellentmondásokkal.


Ez önmagában csak azt zárja ki, hogy a vallások természetfeletti eredetűek, hogy egy általunk ismeretlen isten létezzen, azt nem. Azt viszont nem igénylem, hogy kitaláljam a saját vallásomat valamivel kapcsolatban, amiről semmit nem tudok. Ha akar valamit, keressen meg...

2021. ápr. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonymousreview60 ***** válasza:

A vallásnak lehetnek biológiai okai is: https://www.youtube.com/watch?v=AT8bLaomvq0

Annyi bizonyos, hogy a kezdeti vallásoknál közösségszervező és az autoritáson át szabálykövetés-kikényszerítő hatása miatt elősegítette a törzsi tagok együttműködését. Volt egy sámán, aki rájött erre-arra, mi veszélyes, mi nem, de ezt szépszóval nem tudta elfogadtatni, hogy ez ne csináld, azt ne csináld. Erre kellett az, hogy a "Szellem" mondta. Persze a sámánok egy része elqrvult, és saját hasznára (is) alkalmazta a vallást.

De ez megint csak nem cáfolja egy isten létezését, csak a legésszerűbb magyarázat.

2021. ápr. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!