Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a birtoklási vágyat?

Figyelt kérdés
2021. máj. 2. 06:44
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Pl. hogy elfogadod azt a tényt, hogy ha meghalsz, akkor semmid se lesz.
2021. máj. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamit kompenzálhatsz a birtoklással. Valamilyen űrt, valaminek a hiányát.

Erre célszerű rájönni, azt rendbetenni, és a birtoklási vágy - mint tünet - lassan enyhülni fog.

2021. máj. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem értem mire gondolsz. Kapzsi vagy? Vagy gyűjtögető, nem tudsz megszabadulni a felesleges cuccoktól? Vagy nem anyagi értelemben, pl. a párod akarod birtokolni?
2021. máj. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen. Párkapcsolatban egy idő után kialakul nálam a birtoklási vágy. Igazából elég hamar, csak próbálom magamban elnyomni.
2021. máj. 2. 10:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Az első számú nevelőddel kell megnézni a gyerekkori nevelési kapcsolatod. Melletted volte stb. Mi okozza a félelmet, hogy elhagynak.

És jusson eszedbe az a példa, hogy, ha megszorítod a vizet, akkor nem marad meg a tenyeredben. Ha szépen tartod, akkor igen.

2021. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
En úgy érzem, hogy engem nem igazan nevelt senki.
2021. máj. 5. 19:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Messziről sem vagyok pszichológus, de tapasztaltam már párkapcsolatban, hogy ahol az apa vagy anya nem volt jelen kiskorban minőségileg, ott az elvesztés félelme felér egy szülő elvesztésével. És valszeg ezért alakul ki.
2021. máj. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Puzsértól is hallottam ezt nagyon sokszor, csak nála kicsit másképp volt, de terapeutával teljesen ét kell huzalozni az agyad, és a szülő kapcsolatot elméletben felépíteni újra. 10-15 év kezelés, ha nagyon rossz a helyzet. De évek munkája.

Hiába érted meg, hogy mi okozza, ez attól nem változik meg, bár nincs kizárva. Olyannak képzelem, mint egy fóbiát, amit hiaba magyarázól magadnak, hogy minek rettegni, úgyis megmarad. Az egyetlen pszichológiával foglalkozót az interneten akit tudok, ő Bihari Viktória. Kedvelem, mert nem úgy vázolja a helyzeteket, ahogyan egy orvosi papiron van, hanem életszerűen. Túl sok videója nincs, de az elengedésről azt hiszem van.

2021. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát én apámmal a kapcsolqtomat soha nem akarom újra építeni. Örülök neki, hogy másfél éve eltűnt az életemből, sajnos az előtte lévő 26 évet semmi nem hozza vissza...
2021. máj. 6. 12:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem is kell ebbe belevonni a szülőket. Csak te kell tudd, hogy mi, hogy lett volna helyes. Így értettem.
2021. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!