Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Írásos kommunikációban mik...

Írásos kommunikációban mik azok a "jelek" amikből arra lehet következtetni, hogy a másik hazudik?

Figyelt kérdés
Valami szófordulat, vagy egyebek?
2021. máj. 3. 12:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Na ez értelmes válasz volt 😂
2021. máj. 3. 12:26
 2/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Ahogy a kérdés is.

Formális vagy informális kommunikáció?

Chat vagy email?

2021. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Például az egy elég árulkodó jel hogyha valaki hazudik, ebből már lehet valamire következtetni🙃😆😅
2021. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hogyha nem vágnak össze a mondottak a korábban vagy később mondottakkal, ha nincs összhang. Egyébként sajnos többet nem nyújt ilyen téren az írásos kommunikáció.
2021. máj. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Emailre gondoltam, szmájlik nélkülire.
2021. máj. 3. 14:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha későn válaszol, mint ahogyan szokott. Látszik, hogy átvan fogalmazva a szöveg. Hiányos. Vagy túl van magyarázva, vagy túl kevésbé fejti ki. Ha nem hétköznapiasan fogalmazódott, akkor látszik, hogy figyel arra nagyon, amit közölni akar.

Helyzettől függ, de, ha nagyon védi az igazát, és kizárja a lehetséges igazságot, nem is ecseteli tovább.

2021. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem. Ha valaki eleve úgy kezdi hogy elfoglalt napja van, majd részletesen kifejti hogy mik miatt, (ellenőrizhetetlen dolgok, tehát a másik félnek el kell hinnie, mert bizonyítani nem lehet hogy nincs úgy) akkor esélyes a hazugság?
2021. máj. 3. 17:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire ellenőrizhetetlenek. Szerintem inkább az lenne a hazugság, hogy elfoglalt vagyok, nem tudok írni. És nem is ír sokkal több időt mint amennyire gondoltál. Ha viszonylag elfoglalt, és amiket felhoz az reális idő ameddig nem írt, akkor kétlem, hogy hazugság.

De itt függ, hogy mennyire vagy közeli kapcsolatba vele. Ha párod, akkor személyes információkat is leír. Pl Elvoltam zöldséget vásárlni, mert olvastam a neten egy diétát, ami ezért és ezért felelne meg nekem, de sok időbe telt megtalálni a megfelelőt.

Ha teljesen távoli ismerős, akkor meg, ha jó az intellektuális készsége, akkor lehet, hogy kamuzza, hogy mivel töltötte az időt. De általában, ha hazugság akkor kettőnél több dolgot nem mondd.

2021. máj. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Írok privátot!
2021. máj. 3. 17:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Rendben
2021. máj. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!