Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan oldhato meg az a fajta...

Hogyan oldhato meg az a fajta kommunikacio amikor a masik mindig bocsanatot kér? Ami önmagaban azt feltézelezi mintha megbantott volna? Idegesitö

Figyelt kérdés

Vannak sracok akik mindig bocsànatot kernek es idegesit de nagyon.


Azt feltételezi az ilyen helyzet mintha en lennék nyomulos vagy barmi.


Olyan kerdesre pl szia itt vagy most?(neten)

Erre orak mulva ir, ami nalam is megesik mert mondjuk epp dolgom van vagy barmi, hogy bocsanat ezt meg azt csinalt.

Miert nem lehet egyszerüen azt irni most tudok lenni akartal vmit kerdezni esetleg? Vagy hasonlo. En nem az vagyok aki miatta esetleg aludni sem tud ha nem ir vissza. Miert hiszik ezt? Bekepzeltek?


Vagy

Chatelgetünk. Es ahelyett hogy szimplan elbucsuznanak, most mentem alszom ok joejt, ehelyett "bocsànat megyek aludni".

Mintha engem parlagra tenne.


Megalàzo nekem.


Es nem idegesitene de màr a huszadik harmincadik ilyen annyira az agyamra megy hogy lehet ignoralom is az illetöt mert akkor az eletben sem jönnénk ki szerintem(netes tarskeresö)


Irom hogy mi a francert kernek bocsanatot a neten mindenki akkor van amikor tud, nem fogom lekaparni a falat ha nincs online.


Ahhoz kepest hogy udvariassagnak akarjàk feltüntetni, nekem ez rém bunko mintha azt feltételezné rolam, hogy miatta sirok es en lennék a kétlàbon jàro szanalom hogy uristen nem ir azonnal vissza.


Most is visszakerdeztem mégis ugyan miert haragudnèk???erre nem mondja meg hogy minek kert bocsanatot nem valaszol csak annyit okes akkor ha nem haragszol.

Most kerdezzem meg megint hogy mégis mit hisz rolam? Hogy a parnaba sirok ha nem ir vissza?


2019. okt. 6. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, rosszul fog esni, de veled van a baj. Egész egyszerűen udvariasság.
2019. okt. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De ez önmagàban feltètelezi mintha megbantana.

Mintha miatta hüppögnék hogy jaj nem ir.


Masik pelda az eletböl.

Megkerdezi a fönök mikor tudom ezt vagy azt megcsinalni. Szimplan elmondom hogy ez holnapra masik mara kesz lesz.

Nem kezdem el "lealazni"hogy bocsi (sz.rom le), de sietek vele.


Orvosnal. Idöpontot kérek. Megmondja xedik nap x orakor fogad. Nem kezdi el hogy bocsi csak jövöhet.


Szimplan egyeztetés. Tudsz most lenni? Nem csak este.


Miert kell ezt tulspilazni bocsantokkal mintha megbantana?mintha en nyomulnék rà ?

2019. okt. 6. 09:15
 3/11 A kérdező kommentje:
Miert feltetelezi hogy neken rosszul esik ha uristen aludni megy? Mit hisznek magukrol?
2019. okt. 6. 09:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, nem csoda, hogy nincs pasid.

Ez csak egy szófordulat. Bocs, nem tudtam írni, most itt vagyok. Bocs, ha még beszélgetnél, de megyek aludni, majd holnap.

Mi ebben a lesajnáló?


A fő kérdés alapján azt hittem, olyanokról van szó, hogy pl összeköltözés utáni csiszolódásnál mindenért szabadkozik, hogy nem úgy csinálja, mint te, vagy tudom is én. De azon kiakadni, hogy bocsánatot kér valaki azért, mert nem írt, elég meredek. :D

2019. okt. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ugy hat mintha bekepzelt lenne. Azt feltetelezi hogy engem bánt ha nem ir azonnal vissza.

Tényleg ez a találo szo mintha lesajnàlna!

2019. okt. 6. 10:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek is írták, nem kell magadra venned.

Inkább örülj annak hogy egy udvarias, kedves embert fogtál ki aki rád is gondol, hogy esetleg te azt hiszed nem vagy elég fontos a számára amiért nem válaszolt azonnal vagy nem ér rá tovább. Ez tisztán csak kedvesség, jóindulat.

Próbáld ki hogy az üzenetváltásból kihagyod ezeket a részeket, csak a pőre szöveget olvasd el mondjuk 10-15 üzenetváltásnál bocsánatkérés nélkül. Meglátod hogy olyan lesz mintha te mennél a másik után és annak nem is lenne fontos hogy te ott vagy a beszélgetésben, csak akkor foglalkozik veled amikor nincs más dolga és még annyira sem tart hogy elmondja neked miért nem ért rá.

Egyszerűen vedd olyannak aminek szánták: kedvességnek és udvariasságnak és örülj neki!

Ha zavar akkor írd meg neki egyértelműen hogy nem kell mindig bocsánatot kérnie, te teljesen megérted ha más dolga van és nem zavar az ha nem válaszol rögtön. Azt is nyugodtan megírhatod hogy kicsit kényelmetlenül érint ha mindig bocsánatot kér, még ha nagyon kedves dolog is tőle, hiszen nem várod el tőle hogy mindig rád koncentráljon.

2019. okt. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az egyik sraccal lefutottam màr ezeket a köröket. Kedvesen irogattam hogy pl en is szoktam aludni(mily hihetetlen ugye),ilyenekert nem kell bocsanatot kernie, en is összevissza netezem, pont ez is jo a netben hogy senki nincs idöhöz kötve nem kell magyarazkodni mint az iskolaban hogy miert nincs kèsz a hàzi. En nem csinàlok görcsölest az ismerkedesböl hogy uristen miert nem irsz vagy hogy merèszelsz aludni.


Engem tenyleg csak az borit ki hogy,- MINDEZEK UTÀN-, hogy a következö meg következö is mintha vmi magas lorol irna, meglatom reggel, ezt igy tenyleg harmincadjara, felkomas fejjel alig nyilt ki a szemem, es az elsö üzenet a csodas napomon kora reggel ami szembejön, hogy BOCSI ALUDTAM.


Szofordulat ide vagy oda. Annyira provokál màr. Mert szerinte en nem aludtam? Remegve nèztem egesz ejszaka miatta a telot?

2019. okt. 6. 14:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Összegezzük akkor. Te vagy beképzelt, Te beszélsz a másikról úgy mintha az valami sértőt csinált volna és NEKED van bajod másokkal.

Igazad van, tényleg mindenki más hülye csak te vagy helikopter.

Most komolyan, nem sikerült semmit megértened abból amit ennyien leírtak neked?

2019. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

6. Ha ezek nelkül visszaolvasnam a szöveget az üzeneteket nekem nem ugy hat mintha nem törödöm lenne.


Nekem teljesen tökeletes az olyan beszelgetes pl

Szia vagy most?

Erre ir pl este,- szia most tudok lenni.van valami?itt vagy?



Vagy: majd beszelünk még, most faradt vagyok ok. Jo pihit neked is v tovabbi szep estet.


Stb. Nem lekezelö

2019. okt. 6. 14:39
 10/11 A kérdező kommentje:

8. Te erted a temat?

En tisztaban vagyok a vàlaszokkal miszerint udvarias gesztusnak meg szofordulatnak titulaljàk.

Epp ellenervelek csak.


De vannak még peldak pl èletböl.

Tegyük fel valaki vesz vmi uj rucit magànak. Erre azt kapja hogy o latom csak ennyire futotta de nyugi jol àll ne hari.

2019. okt. 6. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!