Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik felnőve (vagy haláluk...

Akik felnőve (vagy haláluk után) sikeresek és elismertek, azoknak mindig rossz, undorító és hányatott gyerekkoruk volt. Miért kell a sikerhez lelkileg egy roncsnak lenni?

Figyelt kérdés

Ott van Michael Jackson. Az apja verte, lelkileg megnyomorította. Nem hiába kellett neki gyógyszereket szednie.

De ha csak magyar példáknál maradunk: József Attila, Kosztolányi Dezső, Jászai Mari. Mind egytől egyig egy roncsdarab volt.


Én elismerem, hogy a sikerhez kell valamilyen szinten maximalizmus, kitartás, akaraterő a tehetség mellé, de ezt a maximalizmust, kitartást, akaraterőt tényleg a nemi erőszakból, fizikai bántalmazásból, depresszióból, magányból, lelki terrorból kell gyűjteni?


Schubert Éva színésznő is többször lenyilatkozta, hogy ő azért tart ott ahol, mert gyerekkorában verték, és ő is veri a színészpalántákat:

Egyszer amikor a lánya még iskolás volt, felkérték, hogy rendezzen egy darabot. Az egyik gyerek rosszalkodott, erre ő odament és lekevert neki 2-3 pofont, majd: "Na a tanári kar összeomlott - most mi lesz, fel fogják őket jelenteni -, de onnantól kezdve az a gyerek a rabom volt, imádott engem, rohant hozzám. Tudniilil pontosan megérezte, hogy én jót akartam neki, hogy ő jó legyen abban a darabban. És ahhoz szigorúság kellett."



Tényleg ez kell?



2021. máj. 3. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Ez csak önmegnyugtatás. Magukat nyugtatják azzal, hogy megérdemelték, jogosan kapták, jót tett nekik. Felmerül hát a kérdés: miért nyugtatják ilyennel magukat? Hát hogy ne utálják meg a szüleiket, pedagógusaikat, nem mellesleg ezt neveltél beléjük (ha megver egy felnőtt, azt joggal teszi).


Schubert Évát meg inkább hagyjuk! Egy osztályba jártam a lányával, Dórival. Saját szememmel láttam, hogy mire vezetett a csodálatos nevelése.


Ezek a nagy sztárok, akik régen voltak valakik, most meg a kutya nem néz rájuk és próbáljál letörni az ifjú tehetségek szarvát azzal, hogy megalázzák, verik őket.

2021. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%
Ne hülyéskedjünk már, a sikeres emberek nagyrészének is normális gyermekkora volt.
2021. máj. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!