Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan mertek önmagatok...

Hogyan mertek önmagatok lenni? Mit tegyek vagy hova menjek, ha rengeteg ember nem kedveli a személyiségem vagy nem akar velem komolyabban barátkozni?

Figyelt kérdés

19/L. Már kiskorom óta próbáltak az emberek valamilyen módon megváltoztatni. Azt éreztem, hogy nem vagyok elég, nem vagyok normális ember. Amikor segítséget kértem, akkor hibáztattak engem a szüleim és az osztályfőnököm is, hogy minden velem kezdődött el és nekem kell változtatni. Szóval, már egyáltalán nem voltam azon, hogy segítséget kérjek, (fájt azt hallanom, hogy megint hibás vagyok) de mindig próbáltam változtatni magamon. Már annyira igyekeztem, hogy elfelejtettem, ki is vagyok valójában. Van valaki még így? 19 évesen már illendő lenne kialakítanom egy személyiséget, ami csak az enyém, de legbelül félek erre szert tenni.

Különösen lányok közösítettek ki általánosban, középsuliban még jobban. Fiúk nem közeledtek felém, de legalább nem piszkáltak. Már gondoltam mindenre, pedig arra jutok mindig, hogy tapintatos/empatikus/hűséges vagyok minden téren. Kevésbé mosolygok, de ezt nem tudom megváltoztatni magamon. Ijesztő vagyok, ha hamisan mosolygok. Vannam emberek, akik elvárják, hogy mindig pörögjön egy ember és akkor majd közelednek felé.

Interneten volt egy szerelmem, de kihasznált engem. Neki elmondtam a titkaimat, gondolataimat, de komolyan mondom, még ő is folyamatosan próbált megváltoztatni engem. Pl: ne nézzek egy fiúra sem, ne vegyem fel ezt a rövidujjút stbstb.... Vagy ilyen tehetséges vagyok bevonzani a toxikus embereket?

Na, nem akarok sokat írni. Még annyi, hogy interneten nagyon sok emberrel ismerkedem mostanában, viszont valahogy ők sem tudnak elfogadni. Vagy tapintatlanok vagy elfelejtenek, hogy létezem, vagy nem értenek meg teljesen. Gondolok itt poénokra vagy más világlátásunk van.


Nem tudom, hogyan merjek önmagam lenni. Mindig próbálok megfelelni. :(

Nem is akarok senkit sem hibáztatni csak leírtam hogyan látom a helyzetem.



2021. máj. 4. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok embernek akarsz megfelelni. Olyan legyél amilyen vagy, hogy saját magadnak megfelelj! - mondják ezt. A valóságban meg ha mersz önmagad lenni és ezzel egy kicsit is különbözöl, kilógsz a sorból akkor a társadalom kitaszítottja leszel, a peremen. Na de legalább nem alkudtál meg...
2021. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Eléggé toxic szüleid lehetnek.Szerintem keress olyan embereket akik elfogadnak úgy ahogy vagy más kedvéért sose változz meg.Van aki csak 40 éves korára találja meg magát szóval van még időd.

Egyébként a régi osztálytársaid meg csak unatkoztak és szemetek voltak ne is törődj velük.

Hordj olyan ruhát ami neked tetszik legyen olyan a hajad ahogy jól esik neked stb.... és találd meg a stílusod.

Ha mások véleményétől félsz akkor attól ne félj gondolj bele neked kell ebben a testben élni,legyen olyan amilyent szeretnél.És ha az utcán látsz egy olyan embert akinek nem tetsik a stílusa meddig emlékszel rá? 2-3 percig.

Én szurkolok neked

2021. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1#

Van egy ilyen mém, hogy:


Everyone: be yourself

Society: no not like that


2# köszi, hogy szurkolsz. Nagyon cuki.

2021. máj. 4. 20:51
 4/8 Kiskutya86 válasza:

Átérzem kiba*szottul, én férfi létemre küzdöttem ilyen dolgokkal. Nincsenek olyan barátságok az életedben, ahol nem nézik azt, hogy most te milyen vagy? Ahol lazán megvagy mert ismernek és nem kell mindenféle kitalált megfelelésnek sem eleget tenned?

Én arra jöttem rá, hogyha van egy pár vagy egy marék jó barátom akkor csak velük töltök időt, vagy keresem meg őket, írom le a gondolataimat és valahogy az erősít. Le sem állok más emberekkel azóta, hogy a karantén alatt megtanultam, hogy az emberek kemény 90%a a környezetemben semmilyen szerepet nem töltött be számomra. Senki sem keresett a 90%ból. A maradék 10%ban pedig voltak az igaz barátok, akik vannak úgy szűkösen 10en. Most velük foglalkozom csak és próbálok sok önigazolást és még jobb lelki emberi kapcsolatot kiépíteni. Meg támogatást nyújtanak, és én úgyszintén.

Szóval nemtudom, hajrá, előre mittudom én.

2021. máj. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

10? Az jó sok. Nem, nekem összesen nulla van, aki valóban elfogadna és támaszkodhatnék rá. Volt egy, az ex, akiről írtam, de örülök, hogy megszabadultam tőle.

Én sem állnék le másokkal beszélgetni, ha legalább egy igaz barátom lenne. Úgyhogy szerintem jól cselekedsz.

2021. máj. 4. 23:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben vagyok én is csak idősebb nálad. Ha bekerülök egy új női közegbe mindig kibeszélnek, fikáznak, kritizálnak, semmi sem jó amit teszek, általában magamtól jutok előre semmi hátszéllel nem rendelkezem, sokan igen és rájöttem arra, hogy ezek a nők akik folyamatosan kritizálnak valójában irigyek. Sokszor már akkor utálnak ha meglátnak és elkönyvelnek valamilyen nem, esélyt sem adnak, hogy megismerjenek. Csak azt látják, fiatal, csinos, szép, jól öltözik és beindul az öregebb nőknél az irigység emiatt furkálnak. Szerintem nem veled van a baj, inkább azzal, hogy rossz társaságot találsz magadnak,de gondolom amiatt, hogy a szüleid se voltak jó fejek veled kicsiként. Nekem is ilyen mérgező szerű szüleim voltak, akik csak mindig kritizáltak, sosem ismertek el semmiben sem. Mindig csak azt erősítették mi az ami nem jó. De ha ismerkedsz rájössz, hogy vannak jó fej normális emberek is. Szerintem ami fájdalmat okoz az nem a te helyed. Ráadásul a kapcsolatom is ilyen volt, nagyon sok fiú udvarolt, szépnek tartott, persze a barátom nem. Először nagyon kedves volt és szép lassan előjött az igazi énje, leépítette az önbizalmam és sose volt jó neki semmi sem, az is mindig piszkált. Amikor 44kg voltam, akkor is azt mondta milyen kövér vagyok stb. Mindig megakart változtatni sosem voltam neki jó. Mindenbe bele akart szólni. De nagyon okosan csinálta, mert először észre sem vettem, hogy folyamatosan épít le. Felvállalni sem akart. Én is hibás voltam benne mert nem tudtam milyen egy jó kapcsolat. Szóval ha még úgyis néz ki, hogy mindenki ellened van azért gondolkodj el miért lehet ez, nem biztos, hogy benned van a hiba. Lehet inkább, hogy valamiért azokhoz az emberekhez vonzódsz akik ilyenek veled, mert kiskorodban is ezt kaptad a szüleidtől. Az önismeret az jó lenne szerintem. Ha felvállalód önmagad az nem azt jelenti, hogy mindenki szeretni fog, ellenkezőleg. Főleg ma, amikor Orbán igyekszik mindenki ellen uszitani aki mer gondolkodni és nem kajalja be a propagandát. Ma sajnos a politika is azt közvetítiti, hogy ne merj gondolkodni, ne merj önmagad lenni, ne merd ki mondani az igazat, mindenki legyen egy sablon már az iskolákban is erre tanítanak. Nagyon utálom.
2021. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sorstársak lehetünk.:D

Mindemellett szerintem a párkapcsolat sokat rontott a helyzetünkön. CBT terápiára fogok járni, neked is valószínűleg jót lenne, ha még mindig ilyen helyzetekbe kerülsz.

2021. máj. 8. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:

21.esztendőmet töltve hasonló problémákkal küzdök. Én egyszer egy ilyet hallottam: próbálj meg felidézni egy gáz szitut magadról-könnyen megy. Próbálj meg felidézni egy gáz szitut másról-nehezebben megy. És ez másoknál is így van, tehát a te gáz szituációidra nem is nagyon emlékeznek. És ez segített kicsit nekem abban, hogy önmagam adjam. Akármennyire is gondolom hogy béna/gáz szitu volt visszagondolva, mások lehet hogy nem is emlékszenek rá.

Illetve én azt szoktam még fejben végiggondolni, hogy ez a parányi dolog, aminek meg akarok éppen felelni, mennyire hülyeség és apróság ha az élet egészét tekintjük. És hogy ezen mennyire felesleges úgy befeszülni ahogy befeszültem, mert kb egy hét múlva se lesz semmi belőle.

A személyiségre meg: próbálgass. Én azt alkalmaztam, hogy netes chat oldalon kipróbáltam magam különböző módokban (bunkó, kedves, nyalis, csupaszív, aranyos, vicces) de persze végül mindig ugyanolyan stílus lett a beszélgetés végére-ami én vagyok. És én nem tudok bunkó lenni, nem tudok nyalis lenni, ezért mindig alakult a beszélgetés. Nemtudom ennek így mennyi értelme volt😅 mindenesetre nekem arra jó volt, hogy kitapasztaljam, milyen is vagyok én. Most ezt a próbálgatást csinálom öltözködés terén is - ezelőtt anyámra hallgattam 90%-ban...- és ma már csak olyat hordok, ami NEKEM tetszik (persze van hogy barátnőim véleményét kikérem) és én is sokkal jobban érzem magam így, hogy nem "anya azt mondta jól áll". Meg a "mit akarok kezdeni az életemmel" kérdésben is én azt veszem észre, hogy ha próbálgatsz dolgokat, jobban megtalálod mi is érdekel. :)

Barátok terén- hát nem sok tanácsot tudok mondani. Nekem a barátkozással sose volt gondom (elég nyitottan állni az emberekhez szerintem), bár párkapcsolatom nem volt még, de most azon vagyok magam fejlesztésében, hogyha egyszer aranyosnak és jófejnek titulálnak, miért offolnak???....

No de mindegy is, remélem sikerül elérned amit szeretnél és megtalálod önmagad, ki tudod fejezni önmagad! :)

2021. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!