Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önértékelési problémára utal...

Önértékelési problémára utal ha nem bírom elfogadni ha megdícsérnek? 22/F

Figyelt kérdés
Múltkor emelt nyelvvizsgáztam le 5osre, a szakmai vizsgámat is letettem, felvettek az egyetemre is (ez tavaly volt) meg dolgoztam suli mellett egyszóval több dolgot csináltam egyszerre de úgy különösebben nem érdekelt , meg se álltam. Egyik tanárom mondta mennyire büszke rám hogy ennyi mindent csinálok egyszerre, büszke lehetek magamra és elgondolkodtam hogy sose vagyok elégedett magamnal ha megdícsérnek akkor úgy vagyok vele más is elérte már ezeket és nem értékelem a sikereim.
2021. máj. 5. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én is ilyen vagyok. Ha valaki mond rólam egy jó dolgot, azonnal találok 5 rosszat.
2021. máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Detto.


De le lehet szokni róla.


Mikor párom itthon megdicsér pl. ügyesen tanulsz, te mindig csak ötöst szerzel, ez igazán szép volt stb), akkor mindig legyintek, hogy "ugyan, más sokkal jobban is megcsinálta volna", vagy "dehogyis, most talán sikerült, de minden mást meg elszúrtam ezen kívül")), és én lepattintom a dícséretét/bókjait, akkor visszaförmed, hogy "jó, tudod mit, akkor béna vagy! Na így, most jobb? Neked sose tud az ember semmi jót mondani, mert mindenben a rosszat látod, elegem van ebből az állandó pesszimizmusodból és negatív viselkedésedből!" >> ilyenkor ő van megsértődve és hozzá se tudok szólni, még arra sem válaszol, mit főzzek vacsorára. :D


Szóval ezzel engem itthon már leszoktatott, már nem csinálom.

25,L

2021. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az emberek többsége jellemzően nem törődik azzal, mi jót tesz, mi mindent visz véghez, de a legapróbb hibán vagy hiányosságon kiakad.


Ez nem jó, tudatosan tenni kell azért, hogy egy objektívebb képet kapjanak magukról.

2021. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok sajnos, akinek van kedve, azzal szívesen beszélgetnék. 29/F
2021. máj. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!