Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tegnap volt egy családtag...

Tegnap volt egy családtag temetése, amiről csak 5 óra elteltével kapcsm értesítsét SMS-ben. Ti ezt hogy reagálnátok le? Bővebben egy sorral lentebb...

Figyelt kérdés
Nagynéném férjének a temetése tegnap történt meg, amiről én csak utólag, egy rövid szöveges üzenet formájában szerezhettem csak tudomást. A lányával nem vagyok jó viszonyban, vele azonban még folyamatosan tartottuk a kapcsolatot. Mivel a halott végrendeletében úgy rendlekezett, hogy a temetés szűk családi körben törénjen meg, az volt a kérésük felém, hogy ne legyen jelen a temetésen. Nekem az volt a kérésem feléjük, hogy tájékoztassanak, hogy mikor lesz pontosan a temetés, hogy ugyanabban az időpontban, a távolból én is el tudjak búcsúzni tőle egy gyertya, virág, és egy ima kíséretében. Nagynéném előző este egyszer próbált felhívni, amit azért nem voltam hajlandó felvenni, mert forgott a gyomrom attól a beszélgetéstől, amit előző este folytattam vele: közölte, hogy nagymamám lakását kiadná, de a kiadás havi bevételét magának tartaná meg, mivel ezentúl szüksége lesz a pénzre. Édesanyám halála után én lennék a második örökös, ugyanakkor közölte, hogy minden, nagymamámat érintő ügyben csak és kizárólag neki van joga döntéseket hozni, én pedig nem vagyok számára anyámmal egyenértékű tárgyaló partner. Amikor nagynéném a temetést megelőző éjjelen megpróbált felhívni, nem vettem fel a telefont. A temetésről másnap, 5 óra elteltével, szöveges üzenetben tájékoztatott, amitől teljesen kifakadtam, és délután akárhányszor próbált is hívni, nem votlam hajlandó beszélni vele. Este már szinte percenként telefonált, majd egy szöveges üzenetet is küldött nekem, amiben leírta, hogy elég neki a saját lelki problémája, nem hiányzik neki az én önérzeteskedésem e mellé, és ha meg akarom szakitani vele a viszonyt, szóljak, mert akkor nem keres többé. Szerintetek kinek van, illetve kinek nincs igaza ebben a történetben?

2021. máj. 6. 08:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
80%
#10: mi tudunk olvasni, te nem tudsz írni! Azt írtad, te LENNÉL az örökös édesanyád, után, nem pedig azt, hogy te VAGY! A temetéssel kapcsolatban hülyén viselkedtél.
2021. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
82%

Igen, a hiba abszolút nálad van. Tudunk olvasni, de arról nem tettél említést hogy édesanyád is meghalt. Az pedig továbbra is úgy van, hogy a gyerekek örökölnek nagymama után, ha az egyik gyerek is meghal, akkor továbbörökli az unoka, DE ha ott a nagymama többi gyereke, akkor továbbra is ők az elsődlegesek.

Látatlanban feltételezel dolgokat, de közben nem tudhatod hogy ki mit élt át. Én pl három évig gondoztam a daganatos apámat, végül meghalt. De persze ilyen csakis veled történhet, senki mással, mindenki másnak cukormáz az élete. Megint túlpozicionálod magad. Hatalmas az egód, mindennek saját magadat rakod a középpontjába.

Érdekes hogy arról sem írtál semmit hogy milyen volt a viszonyotok már akkor is amikor még édesanyád élt, de elvárnád hogy nulla infó nélkül látnoki képességgel tudjuk amiket le sem írtál.

Kiállhatatlan ember vagy.

Lehet támadni a válaszolókat csak mert nem tetszik a véleményük, de láthatod a hozzászólásokból hogy te mész szemben a forgalommal.

2021. máj. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Hogy esett volna ha édesanyád temetésének a napján valami idegesítő, önző rokon folyamatosan harcol veled? Hogy a pénz így meg úgy... Miközben annak a napnak édesanyádról kellett volna szólnia, és rólatok, akik ott maradtatok árván. És valaki így zavarta volna meg a gyászodat hogy hisztikézik mintha ő lenne most az elsődleges. Biztos vagyok benne hogy neked sem esett volna jól. Az embernek ilyenkor mérhetetlen a fájdalma, és rengeteg a tennivalója.

Még így is gondolt rád este, de te szartál felvenni a telefont, mert ötévesként viselkedsz.

2021. máj. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Kábé a legfontosabb infókat nem írtad le... Szóval anyukád meghalt, nagynénédnek (gondolom anyukád testvére?) meg a férje halt meg. Anyukádnak és nagynénédnek van még másik testvére is? Nem tudom, a jog ilyenkor hogyan dönt, felteszem, hogy mivel anyukád is örökölt ... ja, de hülye vagyok, hiszen nagymamád még él, ugye? És nagymamád hol lakik?

Soha nem szoktam ilyeneket feltételezni, de nekem itt egy kicsit gyanús, hogy anyagi okokból viselkedsz így...

2021. máj. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Nincs másik testvére, és itt nem az örökség a lényeg, és nem a pénz, mert ez az egész most abszolut nem érdekel. Eleve hülye helyzet. Nagymamám szerencsére még él (és remélem még köztünk marad nagyon sokáig), idősek otthoában van, mivel közepesen súlyos demenciája, valamint kezdődő alzheimer-gyanús tüneteket produkál, és 24 órás feülgyeletre van szüksége. Egy ideig őrá is vigyáztam, és az is megfordult a fejemben, hogy magamhoz veszem, és én folytatom az ápolását, de a munkám mellett ennek sajnos nem tudtam volna megfelelni, mivel nagymamám minden lépését figyelemmel kell kísérni. Nehézkésen jár, szédül, nem szabad, hogy elessen, a legapróbb dolgokban is segítségre szorul, és sajnos már a rövid távú memóriája sem a régi, mivel teljesen elfelejti, hogy 10 perccel ezelőtt milyen esemélnyek történtek vele. Nem az örökség a lényeg. Hagyjuk már az örökséget! A kérdés sem erről szólt, és hülyén is érzem magam az egész téma miatt. Nem erről van szó, és nem is a pénzről. Nem érdkel. A rokonok hozzáállása az, amit bántónak találtam. Nem az a normális, amikor valakit utólag tájékoztatok arról, hogy a temetés már lezajlott. De persze (mivel egy egoista, elvietlhetetlen, kiálhatatlan, utálni való ember vagyok), este hosszú szöveges üzenetben bocsánatot kértem a nagynénémtől a viselkedésem miatt, mivel átgondoltam a helyzetet - lévén, hogy mégis csak aznap volt a férje temetése, akit én is nagyon szerettem, és engem is megviselt a halála. Küldtem neki fényképeket is, és leírtam neki, hogy aznap, (miután megtudtam, hogy már megtörtént a temetés), én hogyan búcsúztam el tőle (virággal, gyertyával, imával). Csak mert én egy kiálhatatlan, utálatos, önző és egoista ember vagyok.
2021. máj. 6. 10:13
 16/34 A kérdező kommentje:
Azt is felajánlottam neki, hogy ha gondolja, ma beszéljük telefonon. Köszönöm mindenkinek az eddigi - ha nem is túlzotatn lélekemelő - de mégis csak válaszokat és véleményeket. Nem olyan válaszokat kaptam, mint amilyeneket vártam, és ennek örülök. Néha az embernek kell egy kis orra koppintás, hogy tisztábban lásson, elvégre a kérdést sem azért írtam ki, hogy önigazolást keressek, hanem azért, hogy tisztábban lássak, hogy valóban helyesen viselkedtem-e. Köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 6. 10:18
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha jól értem, három egymást követő este/éjjel voltak ill. nem voltak a beszélgetések nagynénéddel.

Első este az anyagiakról esett szó (kiadja nagyanyád lakását). Második este nem vetted fel. Ekkor akarta nagynénéd megmondani, hogy másnap lesz a temetés. Harmadik este szintén nem vetted fel. (Ekkor lehetett volna bármit és mindent tisztázni.)

"Nem az a normális, amikor valakit utólag tájékoztatok arról, hogy a temetés már lezajlott."

Drága kicsike! Ha nem vetted fel a telefont, akkor HOGYAN tudott volna tájékoztatni, hogy mikor lesz a temetés?

2021. máj. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
És mivel az anyagiak igenis roppant fontos dolgok és nem kell szemforgatóan viselkedni. Igen, így most már értem, hogy nagymamád halála UTÁN nagynénéd és te leszel az örökös. Addig viszont utána kéne nézni, hogy kinek milyen jogai vannak, hiszen nagymamád szerencsére él, nagynénéd él, te is élsz (nem tudom, van-e testvérded), tehát NYILVÁNVALÓAN közösen dönthettek nagymamád lakásának kiadásáról és a bevételt megfelezhetitek. Tehát ha haragszol a nagynénédre, én megérteném...
2021. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
18-as: ha nekem FONTOS közlendőm van a másikkal, és nem tudom őt elérni telefonon, akkor írok neki egy rövid szöveges üzenetet, hogy tudja, hogy fontos ügyben kerestem volna.
2021. máj. 6. 11:51
 20/34 anonim ***** válasza:
72%
Neked nem volt fontos felvenni a gyerekes toporzékolásod miatt (pedig írtad hogy még csak nem is egyszer hívott, hanem rengetegszer), ő meg nem fog a férje temetése előtti napon, meg a napján a te hülyeségeddel foglalkozni, mert nem te vagy itt a lényeg, ennyi.
2021. máj. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!