Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tegnap volt egy családtag...

Tegnap volt egy családtag temetése, amiről csak 5 óra elteltével kapcsm értesítsét SMS-ben. Ti ezt hogy reagálnátok le? Bővebben egy sorral lentebb...

Figyelt kérdés
Nagynéném férjének a temetése tegnap történt meg, amiről én csak utólag, egy rövid szöveges üzenet formájában szerezhettem csak tudomást. A lányával nem vagyok jó viszonyban, vele azonban még folyamatosan tartottuk a kapcsolatot. Mivel a halott végrendeletében úgy rendlekezett, hogy a temetés szűk családi körben törénjen meg, az volt a kérésük felém, hogy ne legyen jelen a temetésen. Nekem az volt a kérésem feléjük, hogy tájékoztassanak, hogy mikor lesz pontosan a temetés, hogy ugyanabban az időpontban, a távolból én is el tudjak búcsúzni tőle egy gyertya, virág, és egy ima kíséretében. Nagynéném előző este egyszer próbált felhívni, amit azért nem voltam hajlandó felvenni, mert forgott a gyomrom attól a beszélgetéstől, amit előző este folytattam vele: közölte, hogy nagymamám lakását kiadná, de a kiadás havi bevételét magának tartaná meg, mivel ezentúl szüksége lesz a pénzre. Édesanyám halála után én lennék a második örökös, ugyanakkor közölte, hogy minden, nagymamámat érintő ügyben csak és kizárólag neki van joga döntéseket hozni, én pedig nem vagyok számára anyámmal egyenértékű tárgyaló partner. Amikor nagynéném a temetést megelőző éjjelen megpróbált felhívni, nem vettem fel a telefont. A temetésről másnap, 5 óra elteltével, szöveges üzenetben tájékoztatott, amitől teljesen kifakadtam, és délután akárhányszor próbált is hívni, nem votlam hajlandó beszélni vele. Este már szinte percenként telefonált, majd egy szöveges üzenetet is küldött nekem, amiben leírta, hogy elég neki a saját lelki problémája, nem hiányzik neki az én önérzeteskedésem e mellé, és ha meg akarom szakitani vele a viszonyt, szóljak, mert akkor nem keres többé. Szerintetek kinek van, illetve kinek nincs igaza ebben a történetben?

2021. máj. 6. 08:08
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
A temetés előtt egyetlen egyszer próbált elérni, az azt megelőző este, nem pedig rengetegszer. Ne forgasd már ki a szavaimat.
2021. máj. 6. 12:59
 22/34 anonim ***** válasza:
82%
Totál érthető hogy eleve miért nem akartak egy ilyen embert a temetésre.
2021. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

"Nagynéném előző este egyszer próbált felhívni, amit azért nem voltam hajlandó felvenni, mert forgott a gyomrom attól a beszélgetéstől, amit előző este folytattam vele: közölte, hogy nagymamám lakását kiadná, de a kiadás havi bevételét magának tartaná meg, mivel ezentúl szüksége lesz a pénzre. Édesanyám halála után én lennék a második örökös, ugyanakkor közölte, hogy minden, nagymamámat érintő ügyben csak és kizárólag neki van joga döntéseket hozni, én pedig nem vagyok számára anyámmal egyenértékű tárgyaló partner."

Én továbbra is itt látom a lényeget. Ez a rész nagyon hangsúlyos a sztoriban. Nem egy szó, nem két szó, hanem több mondat ezzel a témával foglalkozik.

Szerintem nagyon fontos lenne, hogy meg tudjátok beszélni, hogy mindkettőtöknek joga van a lakás kiadásából származó pénzhez.

Tudom, miről beszélek. Mikor imádott idős szomszédasszonyom meghalt, én álltam a halottaságyánál (konkrétan én fogtam le a szemét), miközben a családtagjai fejvesztve rohangáltak és az OTP számlaszámát, pin kódját és ki tudja, még mit kerestek.

Nincs gond azzal, hogy anyagi dolgokat meg kell ilyenkor beszélni. Nyilván illendőbb előbb elbúcsúzni (és ahogy értem, tebenned megvolt erre a szándék), de később ezekkel a földi dolgokkal is foglalkozni kell.

2021. máj. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
62%
Letezik, hogy hulye vagy, szerintem.
2021. máj. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem higgadjatok le szépen, ez az egész dühöngés mindkét fél részéről méltatlan a temetés ideje körül. Az elhunytnak ugyan tökmindegy, hogy a temetés időpontjában vagy utána 5 órával emlékezel meg róla, de az, amit mindketten csináltok, kb. meggyalázza az emlékét.

Az meg, hogy nagynénéd az édesanyád halála után nem tekint téged tárgyalópartnernek, egy jogi kérdés, mert a törvény előtt egyenrangú örökösei vagytok nagymamád vagyonának, egyenlő beleszólási jogokkal. Ügyvéd tud segíteni ebben.

2021. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Ez az utóbbi kommented megint csak téged minősít.
2021. máj. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 RendesL válasza:
49%

Ismerem a kérdezőt és számomra világosabb a kép, mint, aki a fenti sorokat olvasta csak. Hosszú éveken át ápolta egyre hanyatlóbb állapotú édesanyját és nagymamáját. Előbbi halála után a nagymama másik lányához és annak férjéhez került egy rövid időre. Ilyen idős, beteg embernél sajnos szükséges a 24 órás felügyelet, amit a kérdező nagynénje nem kívánt ellátni(pedig jogszabályi kötelezettsége lenne). Ő úgy van vele, hogy az unoka dolga a gondozás (természetesen nem a saját lányáé, hanem a kérdezőé),így elkezdett bűntudatot kelteni a srácban, mintha az sok év után megszabadulna a nagymamától.

Hogy itt ki a pénzéhes és ki nem, azt bizonyítja az a tény, hogy barátom havi 30.000-t ráfizet az idősek otthonának díjára, mert a nagyi nyugdíja nem elég. És ezt teljesen a saját jövedelméből. A nagynéni meg a temetést megelőző este, a nagy gyász közepette találja ki, hogy már most igényt tart az anyja házára, mert oda lett a férje nyugdíja?!

Úgy akar mindent, hogy még él a néni, ápolta maximum három hónapig,más fizeti az otthont,aki 50%-ban szintén örökös lenne.

Nem tudom, a fentiek bejelentése után ilyen emberrel ki szeretett volna még többet csevegni? A temetés időpontját vagy tíz másik módon is közölhette volna, mint az az egyetlen hívás.

Nincs semmi elfogódottság a soraimban, de egy-két buta beszólogató inkább kérdezzen először,mint vádaskodjon!

2021. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

A lakás ügyét intézzék ügyvéd bevonásával, mint a normális emberek. Az viszont továbbra is gáz amit a temetés miatt lerendezett.

Milyen érdekes hogy azt a kommentjét törölték ahol trágár módon minősítette a válaszolókat. Idejön önigazolást keresni, majd mikor mindenki szerint gyerekes amit művel, még fel is háborodik.

Mint amikor az autós szembemegy a forgalommal és bosszankodik hogy mennyi hülye van ma az utakon.

2021. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az is nagyon érdekes hogy emiatt regisztráltál, látszik hogy új vagy, nincs pipád. Gondolom a kérdező új felhasználónevét üdvözölhetjük személyedben.
2021. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

30

Aki ráadásul rendes, mint megtudhatjuk. :)))

2021. máj. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!