Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tegnap volt egy családtag...

Tegnap volt egy családtag temetése, amiről csak 5 óra elteltével kapcsm értesítsét SMS-ben. Ti ezt hogy reagálnátok le? Bővebben egy sorral lentebb...

Figyelt kérdés
Nagynéném férjének a temetése tegnap történt meg, amiről én csak utólag, egy rövid szöveges üzenet formájában szerezhettem csak tudomást. A lányával nem vagyok jó viszonyban, vele azonban még folyamatosan tartottuk a kapcsolatot. Mivel a halott végrendeletében úgy rendlekezett, hogy a temetés szűk családi körben törénjen meg, az volt a kérésük felém, hogy ne legyen jelen a temetésen. Nekem az volt a kérésem feléjük, hogy tájékoztassanak, hogy mikor lesz pontosan a temetés, hogy ugyanabban az időpontban, a távolból én is el tudjak búcsúzni tőle egy gyertya, virág, és egy ima kíséretében. Nagynéném előző este egyszer próbált felhívni, amit azért nem voltam hajlandó felvenni, mert forgott a gyomrom attól a beszélgetéstől, amit előző este folytattam vele: közölte, hogy nagymamám lakását kiadná, de a kiadás havi bevételét magának tartaná meg, mivel ezentúl szüksége lesz a pénzre. Édesanyám halála után én lennék a második örökös, ugyanakkor közölte, hogy minden, nagymamámat érintő ügyben csak és kizárólag neki van joga döntéseket hozni, én pedig nem vagyok számára anyámmal egyenértékű tárgyaló partner. Amikor nagynéném a temetést megelőző éjjelen megpróbált felhívni, nem vettem fel a telefont. A temetésről másnap, 5 óra elteltével, szöveges üzenetben tájékoztatott, amitől teljesen kifakadtam, és délután akárhányszor próbált is hívni, nem votlam hajlandó beszélni vele. Este már szinte percenként telefonált, majd egy szöveges üzenetet is küldött nekem, amiben leírta, hogy elég neki a saját lelki problémája, nem hiányzik neki az én önérzeteskedésem e mellé, és ha meg akarom szakitani vele a viszonyt, szóljak, mert akkor nem keres többé. Szerintetek kinek van, illetve kinek nincs igaza ebben a történetben?

2021. máj. 6. 08:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem neked ,mert te teljesíteted a kérés rád eső részét ,de ő nem tudta betartani , hogy küldjön egy SMS-t és te is eltudj tőle búcsúzni.
2021. máj. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
68%
Figyelj, te nem vetted fel a telefont, amikor szólni akart... Innentől kezdve én a helyedben nem pattognék.
2021. máj. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
A nagynénéden kívül senki a világon nem tudta, hogy mikor lesz a temetés? Akivel ráadásul beszéltél is telefonon előző nap, tehát megkérdezhetted volna, meg fel se veszed neki a telefont. Ha akartad volna megtudhattad volna, igaz? Nagymamádnak meg nem vagy örököse, nincs beleszólásod! És még próbálja veled tartani a kapcsolat...
2021. máj. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem. Nem írtál vmit félre? Ki halt meg? Hogy jön ide az, hogy nagyanyád halála után ki az örökös? Anyukád él még?
2021. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
64%

1. Semmi közöd a nagyanyád örökségéhez, ez nem rád tartozik.

2. A nagynénéd fel akart hívni, hoyg közölje a temetés idöpontját, te nem vetted fel a telefont.


Egyértelmüen te vagy a hülye.

2021. máj. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
80%

Szóval most halt meg a férje, te meg még ilyen gyerekes játszmákat folytatsz vele.

Azt nem értem hogy hogy jön ide a nagymama lakása, de ha az a helyzet hogy már a nagymama is meghalt, akkor valóban csak neki (és édesanyádnak, ha még él) van joga rendelkezni az ügyei felett, meg kiadni az örökölt lakást, ha úgy akarják. A gyerekek örökölnek, abba senki más nem szólhat bele. Sem férjek, sem unokák.

Szerintem túlpozicionálod magad. A temetésen is annyit hisztizel mintha közelebb álltál volna a férjéhez mint ő maga, és a nagymama lakásával kapcsolatban is úgy viselkedsz mintha a tiéd lenne, mintha te hozhatnál döntéseket az ügyben.

Az ő anyjáról és az ő férjéről van szó, ha jól értettem, bár elég zavaros az egész sztori.

Még a telefont sem voltál hajlandó felvenni, és még neked áll feljebb. Én tudom hogy milyen érzés egy ennyire közeli hozzátartozót eltemetni. Ha nekem valaki így pattogott meg kombinált volna életem legnehezebb napján, nem hogy öt órával a temetés után nem írtam volna rá, hanem soha többé, nyomorgassa más lelkét, ne az enyémet mikor megvan a bajom.

Tudod vannak dolgok az életben amik nem rólad szólnak. Ez a temetés most nem rólad szólt.

2021. máj. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ne várj most épeszű reakciót a nagynénédtől, persze hogy hülyén viselkedik, gyászol. Te is elég hülyén viselkedsz, egálban vagytok :)
2021. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem bocsánatot kellene kérned, tiszta gáz a viselkedés. Tudod ki hívogatott volna ennyiszer... Neked az a bajod, hogy nem jár majd pénz a kiadásból,gondolom a nagyanyád elrendezte a dolgokat a gyerekeivel, ha meg nem, így jártál. De azok után, h a telefont többször sem vetted fel, nem tudom mit vársz.
2021. máj. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én hülye vagyok, de úgy látszik ti viszont nem tudtok olvasni. Édesanyám MEGHALT, nem olyan régen, úgyhogy még én is gyászolok (igen, tudom, milyen érzés eltemetni egy közeli hozzátartozót, akit ráadásul hosszú időn át én ápoltam. A begetápolásról meg valószínűleg nektek nincs fogalmatok. Ne is tudjátok meg soha, hogy milyen, főleg lelkileg). Nagynéném, és a rokonsága anyámat éveken át le se szarta, főleg, amikor már beteg volt, a hátába nem egyszer szúrtak kést (átvitt értelemben), bocsánatot azonban soha nem kértek tőle. FA betegsége alatt folyton csak szekálták, hogy azért nem gyógyul, mert nincs akaratereje, és ha egyéb problémánk kvolt, a hátunk mögött beszéltek ki minket gúnyos hangnembe, és konstatálták, hogy milyen jó, hogy nekik nincs a miénkhez hasonló problémájuk. Na most ezek közül a nagyon aranyos rokonok közül az egyik a nagynéném, aki bejelentette, hogy nagymamám lakását ki akarja adni, de a bevételt teljes egészében a saját részére akarja megtartani, mivel a férje nyugdíjától ezentúl el fog esni, és kiadásai lesznek. Kijelenti, hogy a nagymamámat érintő dolgokban engem nem tart egyelő súlyú tárgyaló partnernek, és hogy nekem ezentúl az ő döntéseit kell majd figyelmbe vennem és elfogadnom, nincs beleszólásom a nagymamámat érintő dolgokba. Rendben van. (ugye én itt csak egy hülyegyerek vagyok). Nem volt gyomrom beszélni vele az előző éjszaka, de mivel nem vagyok gondolatolvasó, nem tudhattam, hogy pont erről szeretne tájékoztatni. Ha a telefont nem is veszem fel, szöveges üzenetet is küldhetett volna, de nem tette. Én nem tudtam, hogy ő miért hívott, ugyanakkor ő sem tudhatta, hogy én miért nem veszem fel a telefont. Azt viszont nehezményeztem, hogy a temetésről csak utólag tájékoztattak - órákkal a megtörténte után. Normális rokonok közt utólag tájékoztatni valakit egy ilyen horderejű dologrőlmeglehetősen erős, és elég morbid dolog. Lehet, hogy a hiba az én értékítéletemben és az én fejemben van.
2021. máj. 6. 09:14
 10/34 A kérdező kommentje:
Van pár helyesirási hiba az írásomban, mert gyorsan gépeltem. Sorry.
2021. máj. 6. 09:16
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!