Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomhiányban szenvedek....

Önbizalomhiányban szenvedek. Már rengeteg cikket videót olvastam, hallgattam hogyan legyek magabiztosabb, legyen önbizalmam de eddig sikertelen az egész. Mit javasoltok egy olyan csajnak aki hideg típusú családban nőtt fel? 24l

Figyelt kérdés
2021. máj. 6. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Önismereti csoport és pszichológus. Ha egyedül nem megy, ne szégyellj segítséget kérni.
2021. máj. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Eltaláltad szégyenlős vagyok pszichológushoz menni.
2021. máj. 6. 10:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha javulni akarsz, akkor muszáj lesz ezt leküzdened, ez az első lépés. Hidd el, nem tudsz neki olyat mondani amit még ne hallott volna.
2021. máj. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem cikkeket kell olvasni, meg videókat nézni, hanem csinálj valami olyat ami miatt büszke lehetsz magadra.

Lehet, hogy sokaknak az önbizalom annyit jelent, hogy jól néznek ki, de sokkal sokkal többet jelent az, ha olyan dolgok miatt van önbizalmad, amikért te tettél (és nem így születtél)

2021. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sok időtöltés barátokkal és új barátok szerzése (legalkalmasabb helyek rá bulikban és szorakozóhelyeken). Illetve hs megteheted költs a megjelenésedre vegyél olyan cuccokat, amikben tetszel saját magadnak és amiben jól érzed magad. Nagyjából ennyit tudok javasolni remélem tudtam segíteni.
2021. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem azóta van önbizalmam, mióta a mostani párom mellett vagyok... Tőle kaptam az önbizalmat, mert olyan rendes velem. Talán az önbizalom is olyan, hogy másoktól is kapni kell. A szüleim eléggé letojtak engem, emiatt értéktelennek éreztem magam, akárhogy próbálkoztam változtatni.
2021. júl. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Irhatnal valami konkrettabbat. Altalanosan barmikor mindenhol, mindenben onbizalomhianyos vagy ? Vagy az elet bizonyos teruletein vannak problemad ?
2021. júl. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

6 Ezt a hozzászólást igazán megspórolhattad volna magadnak. A "mástól kapott" önbizalom egy hamis téveszme, egyáltalán nem valós. Ha a párod valamikor elhagy akkor te ugyanúgy a padlón leszel, mint mielőtt összejöttetek, szóval ilyen szar tanácsokkal csak ártasz a kérdezőnek.

Kérdező önismereti könyvek, videók, filmek, csoportos pszichodráma (a legjobb, legalább lesznek sorstársaid és nem egyedül csinálod), egyéni terápia - addig ne add fel, amíg nem sikerül saját magadat felépítened. Szakemberre, barátokra támaszkodj de ne a párkapcsolattól várd a megmentést, annak sose lesz jó vége.

2021. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
8 rosszul gondolod. Mindenki mástól kapja az önbizalmat. Az ember társas lény, senyvedünk, ha nem fogadnak be, és virulunk ha igen. Tegyük fel, neked hatalmas önbizalmad van, de bekerülsz egy olyan közegbe, ahol mindenki minimum ignorál. Rövid időn belül magadba roskadsz, és próbálsz beilleszkedni, de nem megy, ezért elveszted az önbizalmad. Olvashatsz akármilyen önsegítő könyvet, az ember igénye akkoris az, hogy elfogadják, törődjenek vele. Az önbizalmat egyébkét a szüleinktől kapjuk, ez nem az én véleményem, hanem pszichológustól hallottam. Általában azoknak nincs önbizalma, akiknek a szülei elhanyagokták a gyereket, vagy bántalmazták.
2021. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
7es olyan szinten már h szabadnapomon nem nagyon merek boltba, menni emberek közé menni... sajnos.
2021. júl. 12. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!