Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyen meg bennem a...

Hogy legyen meg bennem a versenyszellem, harciassàg?

Figyelt kérdés
Elég önbizalom hiányos vagyok. Nemrég kezdtem el sportolni. Elég bátortalan vagyok, ha erősebb ellen játszunk akkor az esélytelenek nyugalmával megyek játszani, egyszerűen nincs bennem az a harciassàg hogy a bmeg kimegyek és nyerünk, hanem a papírformát nézegetem hogy esélytelenek vagyunk e , ahelyett hogy odacsapnék odakint. Nem tudom hogy hozhatom ezt élő magamból ?
2021. máj. 6. 13:01
 1/1 anonim válasza:

Bennem sincs semmi versenyszellem, pedig versenyszferaban dolgozom. Egesz eletemben az "eselytelenek nyugalmaval" vagtam bele mindenbe, parkapcsolatba, munkaba, stb.


Iskolaban folyamatosan hordak matematika es informatika versenyekre, orszagosokra is kijutottam, de sosem erdekelt az eredmeny, mert mindig ugy ereztem, hogy en csak veletlenul kerultem oda.


En ugy tudtam megbirkozni vele, hogy nem mertem magam masokhoz. A legnyomasztobb ebben a versenyszellemben, hogy maskotol szeretne az ember jobb lenni, masokhoz viszonyitja magat es ennek tukreben szeretne jobb lenni, ez nyilvan general egy csomo feszultseget. Kompetitiv sportoknal nehezebb, mert nyilvan egy ellenfel akit "le kell gyozni", de en ilyen esetekben is inkabb az elmenyert csinalom, mintsem a gyozelemert. Elvezem, hogy akad partner arra, amit csinalni szeretnek, es ha nem nyerek, vagy nem erek el jo eredmenyt, a tevekenyseg elmenye elorebbvalo nekem.

2021. jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!