Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kompetitívnek lenni jó, vagy...

Kompetitívnek lenni jó, vagy rossz tulajdonság? (önéletrajzban, és/vagy emberileg)

Figyelt kérdés

Persze mindenki versenyszellemű valamennyire, de bizonyos emberek, mint én is, extrém mértékben keresik és találják meg az alkalmat a versenyre, a nagy és kis dolgokban egyaránt. (Éveken át tartó ki tud jobb könyvet írni, vagy akár csak a ki ér át előbb a zebrán történetekig minden)

Engem kiskorom óra kizárólag a versengés motivál, hogy a legjobb legyek mindenben, amihez hozzányúlok.

ennek köszönhetően tanultam meg több szakmát is, és vittem azokat magas szintre. Azonban ha nincs versenytárs, nincs inspirációm se, és produktív sem vagyok.


Én egészen eddig pozitív tulajdonságnak hittem, hiszen két vagy több kompetitív ember egymás mellett csodákat tud alkotni, ám nemrég negatív visszajelzéseket is hallottam, sőt a "competitive" angol szó meghatározása kifejezetten kijelenti, hogy ez egy negatív tulajdonság.



(megj. : versenyezni valakivel nem egyenlő annak lenyomásával, "eltaposásával")



2013. aug. 3. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Mint mindenben, ebben is van egy határ. Egy bizonyos szintig ez egy nagyon jó dolog, de ha átléped, és már semmi nem érdekel a versengésen, illetve azon kívül hogy te legyél mindig mindenben a legjobb, az már negatív.
2013. aug. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt így meglehet hogy észre sem veszed hogy folyamatosan elnyomsz másokat, apróbb és nagyobb dolgokban egyaránt, másrészt az semmiképp sem jó, ha ezen kívül bem motivál semmi.
2013. aug. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz tulajdonság. Egy bizonyos szintig. Volt olyan osztálytársam a középsuliban,aki mindent utánam csinált, és jobban szerette volna csinálni. Ha nekem jobban sikerült egy dolgozatom, vagy beadandó munkám, össze volt törve, duzzogott, napokig bunkózott velem, fúrt mások előtt, "cockblockolt", és ha valami sikerült volna, azért is elrontotta, csak hogy ne legyek jobb nála.

Addig csinálta ezt, amíg nem kapott egy állast.


De ha téged ez a tulajdonság motivál a jobb munkára, akkor minden okés, ez sokak számára attraktív dolog. De vannak olyanok, akik szerint elviselhetetlen.

2013. aug. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
egy bizonyos mértékig jó,
2013. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!