Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem értem a logikát ebben....

Nem értem a logikát ebben. Elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés

Tehát önbizalomhiányról van szó. Az egyik kérdésre irott válaszban olvastam a következőt: „Lehet, hogy sokaknak az önbizalom annyit jelent, hogy jól néznek ki, de sokkal sokkal többet jelent az, ha olyan dolgok miatt van önbizalmad, amikért te tettél (és nem így születtél)”, de már máshol is olvastam azt, hogy attól lesz önbizalma az illetőnek, hogy elér bizonyos dolgokat önerőből.

Nos, én ezt nem értem. Pl. attól, hogy valaki ir egy könyvet, vagy készit egy mobilalkalmazást vagy megnyer egy versenyt, vagy bármi mást elér, attól hogy lesz önbizalma mondjuk ismerkedni, vagy csak magabiztosan végigmenni az utcán?



2021. máj. 6. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Ezektől értékesebbnek érzi magát a legtöbb ember, és szerintem ez párkeresésre is jó hatással van. Ha értékesnek gondolod magad, mások is becsülni fognak.

Nem kítűnni a tömegből, vagy versenyszerűen mindenkinél jobbnak lenni, hanem egyszerűen csak megelégedni magaddal, hinni abban hogy képes vagy dolgokra, számíthatsz magadra, el tudod tartani magadat, jól tudsz bánni a pénzzel, stb.

Ezt mások is észreveszik, pozitív kisugárzás. Az ilyen emberek társaságában mások is jól érzik magukat.

2021. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nekem sosem segitett. 20 éve tartom el magam, sosem voltak anyagi problémáim, tehát akkor valószinűleg elég jól bánok a pénzzel. Mivel egyedül élek, másra nem számithatok, de eddig mindent sikerült egyedül megoldanom. Abban is hiszek, hogy képes vagyok dolgokra, de csak addig, amig a siker egyes egyedül rajtam áll.

De emiatt semmivel sincs több sikerem az ismerkedésben és nem is nagyon keresik a társaságomat. Úgy látszik, az én kisugárzásomon ez nem sokat dobott.

2021. máj. 6. 13:40
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az önbizalmam a legkisebb mértékben sem függ össze a külsőmmel. A személyiségemre vagyok büszke, a külsőm tök huszadrangú - lehetnék sokkal szebb, na és. Az ízlés szubjektív, elég ha annak az egy embernek tetszem akinél számít.
2021. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy az önbizalom semmilyen kapcsolatban nincs a külsővel és az "asztalra letett dolgokkal", azaz a teljesítménnyel. Mindkét téren kimagasló emberek tudnak rendkívül önbizalomhiányosak lenni. Mások meg a semmire is nagy önbizalommal rendelkeznek.

Ez egy tipikus tévhit, hogy ilyenek adnak önbizalmat. Aki ilyeneket tanácsol, az sose volt igazán önbizalomhiányos, fogalma sincs, hogy mit beszél...!

Az önbizalom kialakulására biológiailag az élet elején van esély, újszülöttkortól az első pár életévig. Ilyenkor a személy még csak egy környezetének kiszolgáltatott ösztönlény, de amit megtapasztal, az zsigerileg beleivódik. Ha azt tapasztalja meg, hogy a környezete nem reagál a szükségleteire, az beleégeti azt, hogy ő nem fontos, mindenki más sokkal fontosabb nála. Az ilyen emberek később nem tudják felismerni a saját igényeiket, sokszor még a fizikai szükségleteiket sem, és nem tudnak neki érvényt szerezni, hátrasorolják magukat a többiekhez képest. Valószínűleg sérült a kötődési képességük és nem tudnak mélyről jövő bizalommal lenni a másik iránt, hiszen kisgyerekként a nekik legfontosabb emberekben sem bízhattak meg vagy egyenesen harcolniuk kellett az elismerésükért, szeretetükért.

Tehát nem, nincs is logika ebben a fantáziában. Ha a szülők nem alapozták meg az önértékelést akkor, amikor ennek ideje volt, akkor a fejed tetejére is állhatsz, attól nem jön vissza. Egy dolog tudja ezt megoldani, az az önismeret: pszichoterápia és hasonló módszerek.

2021. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!