Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem fogom fel hogy élek . Ez...

Nem fogom fel hogy élek . Ez normális? Többi lent

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, általában elmondható , hogy kevés az önbizalmam félek kockáztatni stb. De ez az elmúlt évben nagyon sokat változott/fejlődött, tök jól érzem magam , kevésbbé érdekel mások véleménye. Azért persze még mindig erősen introvertált személyiségem van. De hiába érzem jól, rosszul vagy akár sehogy magam elég sokszor előjön az az érzés bennem amit nemtudok elmagyarázni. De legjobban úgy tudnám, hogy nem fogom fel hogy élek ; hogy telik az idő ,telnek a napok. Azt se lehet mondani hogy semmit nem csinálok, tök motivált vagyok hogy felvegyenek egyetemre , tanulok stb. De közben mégis azt érzem mintha egy filmet néznék, nem én tanulnék , nem az én döntéseim , életem. Ez még igy 19 évesen is lehet ez az általános tini depressziózás?

2021. máj. 6. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Azt jelenti hogy unalmas amit csinálsz.
2021. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
A derealizációra gondolsz?
2021. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió egy mentális betegség nem egyenlő a tini "hisztivel".

Van olyan,hogy derealizáció. Ezt szorongás,illetve pánikbetegség kísérője általában.

2021. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
A magyar társadalom túlnyomó többsége ugyanígy van ezzel...
2021. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Végső soron csak anyag vagy, ami a fizika törvényeinek engedelmeskedve teszi a dolgát, szabad döntések nélkül. Szóval úgy pörög ki a sorod, mint egy film.
2021. máj. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
létezik ilyen mentális probléma, pszichológushoz menj!
2021. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyre több 20-25 év körüli emberen tapasztalom ezt, köztük magamon. Tesszük a dolgunkat, de nem vagyunk jelen. Mintha megírtuk volna életünk programját, ami most már önállóan fut, mi már nem kellünk e gép elé.
2021. máj. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Robotpilot üzemmód, deperszonalizációnak is hívják.

Nekem a reggeleim tök egyformák, főzöm a kávét, csinálom a pirítóst, nyomkodom a telefont, pedig még fel sem ébredtem.

2021. máj. 7. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Most magamra ismertem a kérdésben, majdnem 21 éves fejjel.

Viszem a mindennapjaim, de közben mintha nem is lennék jelen. Nem tudom rendesen szavakba önteni, de tényleg mintha a robotpilóta üzemmód egyszer csak bekapcsolódott volna, és úgy is maradt..

2021. máj. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!