Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális, ha mindenkivel...

Normális, ha mindenkivel ekkora nagy problémának fogom fel a barátkozást?

Figyelt kérdés

Szeretnék barátkozni, mégis úgy érzem, hogy tele vagyok kétségekkel, még akkor is, ha mások barátságosak velem. Talán a legnagyobb bajom, hogy érzékenyen kezelem és rettegek a csalódástól, így gyakran azt váltják ki belőlem, hogy megfeleléskényszeres gondolatok töltik ki az elmém és sokat foglalkozok azzal, hogy mit gondolnak rólam. Bár tudom, hogy a szorongás a főproblémám, amit nehezen lehet eltörölni. Az ismerkedést úgy élem meg, mintha valami véget nem érő akadálypályán szökdösnék, és mindig vigyázok arra, hogy mit mondok, vagy hogy mondom, hajszálhasogatóan ítélek meg bármit.


Arra vagyok kíváncsi, hogy más ezt hogyan éli meg, másnak is szokott fárasztónak tűnni az emberi kapcsolat, vagy épp fullasztó? Egy nagy áldozathozatal eredményeként érzed a jó kapcsolataidat vagy a szerencse alakítja ki?


2018. febr. 4. 15:33
 1/3 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Egy barátság nem arról szól, hogy kinek fogok a leginkább megfelelni.

A barátság az, amikor az lehetsz, aki vagy. El vagy fogadva úgy, ahogy vagy.

Kib*ottul idegesítő tud lenni, ha egy ember annyira a kedvemet keresi, hogy már azt sem tudja ő saját maga se, hogy ki is ő valójában. Bocsi a kifejezésért! :)

A tökéletesség nem létezik! Nem kell megfelelned senkinek!

Mi is a csalódás? Az, hogy nem az történik, amit te vártál. Miért nem engeded meg az embereknek, hogy azok legyenek, akik? Miért kell ennyire ragaszkodnod a saját elképzeléseidhez. Hogy képies legyek: ne szorítsd annyira görcsösen a saját elképzeléseidet, mert megfojtod vele az élőlényeket benne! Nem kell kontrollálnod a környezetedet, a világ tud működni a felügyeleted nélkül is! Képes a jó működésre! Marhára nehéz a világ mozgatójának lenni, az biztos! Dehát neked nem is ez a dolgod!

Találd meg önmagad, vállald fel és hagyd, hogy az emberek körülötted önmaguk lehessenek - ne te döntsd el, mit szeretnek és mit nem!

Tudom, milyen nehéz szabadnak lenni! Nekem is nehéz és ezeket tanulom. Egy manipulatív anya nevelet, akinek sose volt semmi elég jó.

Annak lenne érdemes utána járni, hogy miért vagy ennyire bizonytalan. Mi van a háttérben, ami miatt a bensőséges kapcsolataidat megfelelési kényszerként éled meg.

Ne írd ide! :) Magadnak gondold át!

Sok sikert!

2018. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

# 1 Ezzel teljesen egyetértek, bár szerintem azok foglalkoznak a megfeleléssel, akik nehezen találnak olyan barátokat, akik elfogadják őket.


Ez nem arról szól, hogy mindig mások szavát lesem, inkább magamat kritizálom önmarcangolásképpen, ez nem mások miatt van mindig, hanem magam miatt is. Mintha minden kapcsolatomban hibákat látnék. Bár igazad van, a tökéletesség nem létezik!


Köszönöm a válaszod, kifejezetten hasznos volt!

2018. febr. 4. 16:05
 3/3 he84 ***** válasza:
Igaza van az 1. válaszolónak. Nem szabad tökéletességet várni, na meg olyan nem is létezik. Próbáld meg lazábban, bátrabban kezelni, hogy mindenkinek vannak hibái, amiket fogadj el, a saját hibáidat is beleértve. Ne rettegj attól, hogy mások mit gondolnak rólad. Aki megismer és elfogad, az el fog fogadni téged a hibáiddal együtt is. Nekem is vannak hibáim, mégis van egy több mint 10 éve tartó jó barátságom, mert ő is elfogad, én is őt a hibáinkkal együtt. Bár olykor voltak/vannak vitáink, na de minden kapcsolatban megeshet az ilyen, ezt is el kell tudni fogadni.
2018. febr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!