Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogos e az a mentalitás hogy...

Jogos e az a mentalitás hogy egy későbbi kor mindenképpen okosabbnak tartja magát elődeinél? Miért?

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 13:53
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Inkább úgy fogalmaznék, hogy az egyes generációk mindig másban "okosak", mások a fontos értékek, az etikai és viselkedési szabályok, amit az előző generáció nem ért, vagy nem akar megérteni.

Pl. egy mai 70-80 éves nem érti meg, hogy hogyan lehet órákat tölteni egy monitor előtt.

Ez az oka a generációk súrlódásának. Közrejátszik még természetesen, hogy a tizenévesek lázadnak gyakorlatilag minden ellen, ami szintén ellenszenvet válthat ki az idősebb generációból.

De amúgy igen, úgy gondolom fontos kiemelni azt, hogy az egyes generációk hasonlóan okosak és tehetségesek, csak másban. Az idősebbeknek már nagyobb az élettapasztalatuk, de cserébe makacsok és nem akarnak továbbfejlődni. Ezzel szemben a fiatalok kíváncsiak, lelkesek és képesek az új dolgok elfogadására, de cserébe gyakran kioktatásnak veszik azt, amit egy idősebb mond.

Ezek pedig gyakorlatilag feloldhatatlan társadalmi feszültségekhez vezetnek.

2021. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos.

Minden korban "okosak" voltak az emberek, az akkori tudáshalmaznak megfelelően. Ha nem így lett volna, akkor kihaltak volna.

Sőt, a mindenkori felfedezéseik által jutottunk el oda, ahol most tartunk.

A mostani kor gyerekei is okosak, de elég egysíkúan.

De ezzel nincs baj, feléjük ez a követelmény.

Ha valami időjárási kataklizma folytán megváltozna a világ arculata, a zöme elhullana, mert nem erre a tudásra van szükség a túlélésnél.

Tehát az okosság eléggé relatív dolog.

2021. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Dehogy jogos.Totál ki vagyok ettől készülve. Mert most ezt is jobban fogják tudni az idősebbek de szerintem van, hogy a fiatalabbnak van igaza.Nem is kevésszer. Meg ez a leszólás, hogy maradj te kis.... Sok idősebb pedig nincs érettebb szinten. Meg egy fiatalabb elmondja a véleményét és már küldik el a francba meg komolyan se veszik. De a kisebbeknek is vannak érzései. Ők se hülyék. Nekik is megvannak a maguk gondolatai. Ők is szomorúak. És ne mondjátok azt, hogy az még nem igazi szomorúság mert az nem igaz. Sajnos sok fiatal él át már korábban olyan dolgokat ami még neki túl sok súly. Egyszerűen nem hiszik el, hogy ők is ugyanúgy gyötrődhetnek a lelkükben. Pedig én azért sírtam olyan rengetegszer, éreztem magam egy semminek mert senki nem vett komolyan. A szüleim egyszer nem kérdezték meg, hogy van-e valami baj kislányom.A képembe röhögtek, hogy jaj, ne boruljak már ki, mit fogok csinálni felnőtt koromban.Nem hitték el, hogy én is érezhetem magam szarul. Nem, mert ezek még nem igazi problémák. Aha persze, hát én már isszonyat fiatalon megtapasztaltam milyen a világ, mik vannak pedig én ezt nem akartam. De mostmár mindegy. És le leszek pontozva vagy nem tökmindegy mert szerintem attól, hogy valaki már dolgozik és három nyelven beszél, attól még nem fog többet tudni, és nem fog jobban szenvedni. Ezt nem ez dönti el.
2021. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Már az alapkérdést sem tudtad értelmezni, ezért olyan a válaszod - és az értékelésed - amilyen! Fuss neki még egyszer!

2021. máj. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül vagyunk okosabbak, legalábbis nem hinném, hogy egy mai átlag ember IQ-ja magasabb lenne egy másik átlag emberénél pl. az 1800-as évekből, viszont folyamatosan fedezünk fel új dolgokat, amiket a jõvő generációinak már csak hasznosítaniuk kell. Persze sokan vannak, akik azt hiszik (tévesen), hogy mi okosabbak vagyunk, mint a pár évtizeddel, évszázaddal ezelőtti elődeink, de nekik limitáltabbak voltak a forrásaik, nem terjedt gyorsan az új információ, mint ma, illetve voltak egyéb tényezők is, amik hátráltatták az ilyen felfedezések terjedését (khmkhmvalláskhmkhm..). Szóval attól még, hogy pl. a középkorban azt hitte az átlag ember, hogy a Föld lapos, még nem ők voltak hülyék, csak ezt mondták nekik, nekik pedig nem voltak eszközeik ahhoz, hogy ezt megkérdőjelezzék, esetleg meg is cáfolják. Legalábbis szerintem.
2021. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha azt vesszük, hogy a kollektív tudás folyamatosan bővül, akkor jogos. Egyénileg már más kérdés, nem mindegy kit mérsz kihez.
2021. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen értek vele egyet.
2021. máj. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!