Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A dèl koreaiak (főleg a...

A dèl koreaiak (főleg a lányok) sokkal később érnek meg mentálisan?

Figyelt kérdés

Pl látom egy csomó koreai lánytól (nem idolok hanem bloggerek) hogy bizony szellemileg sokkal fiatalabbak mint a nyugatiak Gondolok itt a 20-28-as korosztályra pl kb az ilyen 24-25 évesek durván 20 éves fejjel rendelkeznek magyar viszonylatban (persze vannak kivételek főleg akik éltek külföldön vagy akiknek több kapcsolata volt már) de azért a java szerintem sokkal fiatalabb mentálisan mint aminek kellene lennie!

Szerintetek is így van ha igen akkor miért ha nem akkor az miért?



2021. ápr. 14. 06:29
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Bocsi a kpop azér van be taggelve hogy több olyant elérje aki jobban tisztában van a koreai kultúrával
2021. ápr. 14. 06:29
 2/24 anonim ***** válasza:
27%
1.ez pont hogy nem igaz a sok kpop fan nagyon el van veszve a kpop fijúk meg csajszik világában és ők se tudnak sokkal többet.hidd el.
2021. ápr. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Hát gondoltam valaki nem csak idolokat néz hanem pl koreai kultúrát meg átlag embereket is 😅 de mindegy mindenki véleménye érdekel amíg a témához kapcsolódik
2021. ápr. 14. 06:50
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez csak azért tűnik így, mert a cukiskodás nagyon benne van a kultúrájukban, kislányosnak lenni aranyosnak számít náluk. De az, amit a bloggereknél, vloggereknél látsz, nem feltétlenül tükrözi a valóságot. De pl. ha magyar influencereket megnézel, hasonló a helyzet, néha nem úgy viselkednek, ahogy a korosztályuk megkívánná, egyszerűen azért, mert fiatalabbaknak gyártanak tartalmat.
2021. ápr. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Na itt van Aa bibi mert pl ott nem csak fiataloknak gyártanak témát nagyon sok szexualis téma fel is merül vagy pedig troll témák szoval nem egy ilyen dezső Bence féle dolog meg sokszor beszélnek a kulturális dolgokról sőt még exekről is (fiúk lányok is) és itt nem is a cukiskodásról van szó hanem alapvető viselkedésekről

Nem tom ki mennyi koreai “bloggert” ismer de pl van hachubby (nem nézem mindig) inkabb trollkodik minthogy cukiskodik én nem akartam elhinni hogy mennyi amikor kiderült (egyrészt nem is néz ki annyinak de az alapvető viselkedése is eléggé más úgymond fiatalos) nézze meg mindenki aki kiváncsi utána le írom a korát 😅😂

De ott van egy másik lány is akinek nem jut eszembe a neve na ő nem cukiskodik latszik rajta sok tapasztalata van meg van plasztik műtétje is (erősen latszik a mellein) a lényeg hogy ő a kivétel (meg van a neve tyongeee)

2021. ápr. 14. 07:52
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Egy popkulturális színjáték alapján ítélsz. A valóságban pontosan tudják mit és miért csinálnak így (ebből van a lóvé), azok akiket te látsz. A többség pedig normális, sőt, szerintem még korábban is érnek, és sokkal komolyabban veszik a dolgaikat már 14-16 évesen is, általánosságban kelet-ázsiában.
2021. ápr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

#6 voltam


Éltem több kelet-ázsiai országban, sokat jártam koreában is (és igen, északon is). Bloggerek meg onlyfans fiókok alapján ne ítélj.

2021. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Én is azt gondolom, mint előttem szóló (én északon nem jártam lol), de valóban a valóság picit nást takar.


És az is igaz, hogy a cukiskodás miatt valóban kislányosabbak lesznek, ami menőnek számít arrafelé

2021. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem a youtuberekből és bloggerekből meg kpop idolokból kéne kiindulni. Agyon vannak sminkelve, megfelelő fényekkel fotózva/videózva, így bárki tűnhet a koránál 10-20 évvel fiatalabbnak. Az átlag koreaiak pont a koruknak megfelelően néznek ki szerintem, egyáltalán nem látszanak sokkal fiatalabbnak.

Egyébként szerintem nem az, hogy később érnek, hanem ott nincs jelen annyira a korai házasság és gyerekvállalás. A férfiaknak kötelező a seregben szolgálni 1,5-2 évet kb, emiatt eleve később kezdenek egyetemet, később fejezik be (ott nagy kultusza van az egyetem elvégzésének), később állnak munkába, lesz stabil jövedelmük és megtakarításuk. Brutál drága ott egy albérlet, ott teljesen normális, hogy az emberek 30-3x éves korukig a szülőkkel élnek, nem annyira elvárás, hogy önállóan éljenek házasság előtt, mint pl itthon. Én nem mondanám, hogy éretlenebbek, csupán azt, hogy tovább tudnak kötetlenül fiatalok maradni. Azért ha 25 évesen gyereket vállalsz oké, fiatal vagy még, de már ott a nagy felelősség rajtad, hogy neked haza kell menni, míg ott ez ritkának számít.

2021. ápr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Igen 9-es ez szerintem is eléggé befolyásoló tényező itthon azert az átlag ilyen 20-24 évesen gyereket csinál és már önellátó valamint megtapasztalt sok dolgot

De ott az átlag még csak 22 év fele kezdi el a munka világát és a felnőtt világot akkor kerül rá több felelősség meg ugye a kapcsolatokat is akkor kezdi el az átlag (mig azért itt már 12-15 évesen) de szerintem az idolok valamivel eretlenebbek (oké fiatalon sokat dolgoznak viszont kevésbé önállóak a randizast is jóval később kezdik el persze vannak kivételek itt is de azért az átlagnak sokkal kevesebb az élet tapasztalata mint a sima embereknek de azoknak is szerintem kevesebb van mint az ittenieknek) de ahogy mondom vannak kivételek

2021. ápr. 14. 16:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!