Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha valaki jó ember?

Miért baj az, ha valaki jó ember?

Figyelt kérdés
Úgy értem, milliószor megkaptam már a jó ember, kedves ember, korrekt, őszinte ember vagyok dolgot, viszont mintha emiatt az emberek többsége tartana is tőlem. Mi lehet az oka ennek?
2021. máj. 8. 13:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
ha meg rossz lennél az lenne a gond sosem lehet senki igazán kielégíteni mert valaki úgyis utálni fog bármiért
2021. máj. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A jó emberektől nem tartanak, hanem általában kihasználják őket.

Szerintem.

2021. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen ki is akarnak használni ez is biztos. Viszont azt is megkaotam már, hogy túlságosan átlátom az emberek valós szándékait.
2021. máj. 8. 14:02
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyes, utálni senki nem utál.
2021. máj. 8. 14:02
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont azt is megkaotam már, hogy túlságosan átlátom az emberek valós szándékait."


Mert aki egyenes, azt nem lehet belevinni kétes ügybe. Ha meg még át is látod, akkor veszélyes vagy a számára.


Nálam hasonló szitu van, az a megoldásom hogy butábbnak és naívabbnak tettem magam, így nem félnek tőlem. K.rva szar érzés, de ez van. Ha meg úgy érzem valaki hasonszőrű, annak meg lassan próbálok azért megnyílni.

2021. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én nem tettetem magam se butának se naivnak. Vállalom magam, az egyenességem. Csak olyan mintha nem akarnák elhinni, hogy van olyan ember, akiben semmi hátsó szándék nincs, csak jóindulat. Na nekem ezzel nehéz megbírkóznom. Egy időben ilyenkor próbáltam bizonyitani hogy tényleg nincs bennem hátsó szándék, de egy ideje úgy vagyok vele, aki ezt nem hiszi el, annak nem fogom magyarázni önmagam.
2021. máj. 8. 14:10
 7/17 Thispain ***** válasza:
100%

#5 Egyszer olvastam egy olyan idézetet, hogy "Ne legyél fénytelen csak azért, mert valaki nem tud mit kezdeni a fényeddel.".


Nem találtam meg újra, és ezen az oldalon lehetett:

[link]

2021. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó 60-65 évvel ezelőtt volt egy rádiókabaré jelenet, amiben ketten beszélgettek egy harmadikról. Az egyik megkérdezte, hogy XY milyen ember. A válasz az volt, hogy jó ember. Erre kérdező, saját magát is megerősítendő, megjegyezte: értem, szóval hülye. És ez így folytatódott tovább....
2021. máj. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, csak arra vigyázz, hogy a jóság és a (buta)naivság között tudjál különbséget tenni, mert ha nem, akkor idővel ki fogsz égni, mert csalódások sorozata fog égni!
2021. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Pont hogy nem vagyok naiv, "csak" jóindulatú!
2021. máj. 8. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!