Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha költök a...

Miért baj az, ha költök a fizetésemből, magamra?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élek még, havi 200-at keresek nettó. Ebből 30 ezret adok havonta a szüleimnek.

A többit félreteszem magamnak, amiből a következő fizetésig gazdálkodok és spórolok.

Tavaly ősz óta félretettem 800 ezret. Az utóbbi egy-másfél hónapban viszont sok elment az autómra, amit tavaly vettem 60%-os önrésszel (a maradék 40%-ban a szüleim segítettek).

Műszaki vizsga, néhány kényszerű javítás, (fékrendszer) új felnik,

(kénytelen voltam venni) motorolaj, ezek nagyjából 170 forintra rúgtak.

A szüleim szerint túl sokat költök, feleslegesen a kocsimra, mondván minek ilyen gyakran olajat cserélni (évente egyszer) holott csak lelkiismeretesen, a lehető legjobban próbálom fenntartani, hogy sokáig kiszolgaljon, mivel az autók a hobbim, imádok vezetni. Hozzátenném, hogy nem egy széthajtott 22 éves Bmw-be locsolom a pénzt, ami sokak szerint pénztemető.

Valamint jön a nyár, és egy egynapos kirándulás gyanánt szeretnék elmenni egyszer(!) a barátnőmmel kb. 250 km-re hódolni a szenvedélyemnek. Szerintük ez is elfogadhatatlan, mondván találjak versenypályát közelebb, inkább gyűjtenék, meg csak szórom a pénzt feleslegesen...

Havi szinten eddig csak jóformán az üzemanyagra költöttem dolgozni járni és a barátnőmhöz, valamint nyilván rá is. Magamnak ritkán engedtem meg valamit egy hónapban 10-15 ezer forintért.

Kérdezem én, hogy tényleg hülyeséget csinálok, hogy az autóm műszaki állapotára költök valamint szeretnék pár tízezer forintot lazán elverni a hobbimra?



2021. máj. 10. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
170 forint igazán nem sok motorolajra, bár ennyiért biztos, hogy olajat kaptál?
2021. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Gratulálok, hogy ennyi maradt meg, hogy lemaradt az ezer.
2021. máj. 10. 19:57
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Én is sokat költök magamra. Úgy vagyok vele amíg mindent ki tudok fizetni, van tartalék, és nem kell másra koltsek addig ennyit megerdemlek
2021. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha az autódra évente ráköltöd mondjuk az ára negyedét, akkor nem nagyon kell csodálkozni, ha fel-felszökkennek szemöldökök. Ha nem ez a helyzet, akkor is lehet, aki úgy gondolja, hogy annyiért már lehetett volna állapotot is venni. Persze ez egyfajta 'Molnár, a fia, meg a szamár' szituáció: mindig jön a következő okos, aki szerint megint egy másik kitalált felállás lenne a jó.
2021. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem költöttem rá még véletlenül sem az ára negyedét, úgyhogy ez a veszély nem áll fent.
2021. máj. 10. 21:43
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja, és állapotot vettem, még ugyancsak.
2021. máj. 10. 21:44
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem költözz el, semmi közük hozzá mire költöd a pénzed.
2021. máj. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként milyen autód van 200 nettóból??

Nem piszkálni akarlak, nekemis ekörül van a fizum, és imádom az autókat :D

2021. máj. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is költözz, amint tudsz. A szülők már csak ilyenek.
2021. máj. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Inkább nem az a bajuk, hogy csak havi 30-at adsz? Azért csak a kajád legalább ennyi, plusz piperék, rezsi... Az autó költség, arra költeni kell, és ahogy öregszik egyre többet, ezt el kell fogadni. Az, hogy egyszer-egyszer elmentek kirándulni még abba sincs semmi különös. Viszont a versenypályára te versenyt nézni mész vagy kocsikázni? Mert utóbbi tényleg elég költséges dolog lehet és valóban sokan erre sajnálják a pénzt. Jó persze aki szereti a kocsiját, esetleg kicsit tuningolja inkább ott nézze meg mit bír vas, mint esténként a városban.
2021. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!