Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti elfogadnátok, ha minden...

Ti elfogadnátok, ha minden hónapban a fizetésem 10%-át jótékony célra fordítanám?

Figyelt kérdés

Réges-régen olvastam egy ősi szokásról (babonáról), hogy ha az ember a fizetésének/bevételének egy tizedét valami jótékony nemes célra fordítja, akkor azt később többszörösen kapja vissza.


Megtetszett ez a gondolat, és elkezdtem alkalmazni, még sok-sok évvel ezelőtt diákmunkás koromban, akkor az a 10% csak pár ezer forint volt havonta, azt mindig vagy odaadtam kéregetőknek vagy mikor már több összegyűlt elküldtem valamelyik jótékony szervezetnek (legtöbbször olyanoknak, akik szegény gyerekkel foglalkoznak). Aztán teltek az évek, és lett rendes állásom, és ugyanúgy tartottam magam ehhez a szokáshoz, így egyre több pénz lett az a 10%. Hogy emiatt-e vagy sem, azt nem tudom, de az évek múltával egyre többet és többet kerestem, és így már mégannyira sem akartam abbahagyni ezt a szokást, mert hát ki tudja, lehet tényleg a jótékony célra fordított pénz sokszorosan tér vissza.


Aztán egy 2,5-3 évvel ezelőtt megismerkedtem egy nővel, akivel egyre komolyabb lett a kapcsolatunk. Pár hónap elteltével neki is meséltem erről a szokásomról, kicsit furcsának találtam, de mondta, hogy oké, végül is mindenki költ valamire, van aki dohányzik, horgászik, vásárol stb.


Most már így 30 évesen lassan aktuálissá válik az esküvő, és a gyerek is, és a leendő feleségem egyre negatívabban áll ehhez, és pár hónappal ezelőtt elmondta anyósoméknak is, azóta pedig elszabadult a pokol.

Minden egyes alkalommal elmondják, hogy persze jó dolog meg szép dolog ez, de inkább a gyerekre kellene félretenni, hisz csak gondoljak bele, ez évi szinten közel egy millió, az 18 év alatt 18 millió, és abból 18 évesen akár még egy lakása is lehet a gyereknek. Igazából anyósomék véleménye nem különösebben érdekel, de a barátnőmé igen, pláne most így esküvő és gyermekvállalás előtt. Ha ezt most nem beszéljük meg egyszer és mindenkorra, akkor állandóan elő fog jönni.


Alapvetően megértem a véleményüket, de azért van bőven tartalékunk, nem fog a gyerek semmi alapvető dologban hiányt szenvedni. Maximum 18 éves korára nem kap lakást - megjegyzem én se kaptam - hanem majd megdolgozik érte. Egyébként is úgy gondolom, hogy az ember azt becsüli meg igazán, amiért megdolgozott.


Lehet, hogy ez az egész csak egy babona, de egyrészt jó célt szolgál, másrészt pedig nekem az eddigi életem folyamán szerencsét hozott, "visszakaptam" azt a pénzt.


Ti mit gondoltok, mit tennétek a helyemben?


2018. ápr. 17. 21:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
32%
Ez egy butaság.
2018. ápr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
11%
Adomanyozni akkor kell ha felesleges van.
2018. ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
4%
Ne nősülj! Vagy hagyd el ezt a szokásodat. Neked kell érezned, melyik a fontosabb számodra.
2018. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
31%

Kár, hogy ennyi év elteltével kell megtudnod, hogy teljesen rossz számlára utaltad a pénzed.

A helyes bankszámla a következő:

(Privátban megírom)

2018. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
32%
Hozzá sem mennék olyan kisfiúhoz, aki nem vállal felelősséget az életéért, hanem azt hiszi, a pénzt “kapja” a sorstól, az élete valami csodalény kezében van, és jobban érdekli random gyerekek sorsa, mint a sajátjának a jövője. Eközben gondolom se nyugdíjra, se életbiztosításra, se semmire nem tesz félre, mert abban bízik, hogy majd amikor baj lesz (mindig van) akkor jön a csodalény, és cserébe az eddigi jóságáért, majd kisegíti őt. Tinilányok fejében születhet csak ilyen ostoba gondolat. Mennyi idős vagy?
2018. ápr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
80%
Adományozd azt a 10%ot a gyereked jövőjére. Elrakod egy számlára amihez sose nyúlsz, és amikor 18 éves lesz átadod neki. Elég jótékony dolog egy lakással útnak engedni egy fiatalt. A kecske is jól lakik a káposzta is megmarad
2018. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Körülbelül havi 70-80 ezer forintról van szó, nem oszt nem szoroz jelentősen az életszínvonalunk szempontjából. Most ha elkezdenék dohányozni, plusz minden szombaton bulizni és piálni mennék a haverokkal, és arra költeném el ezt a pénzt, akkor jobb lenne? Vagy ha vennék belőle minden hónapban 3-4 új inget és két nadrágot?

Mindenki költ valamire.

2018. ápr. 17. 21:47
 8/37 anonim ***** válasza:
75%
Egy gyerek nem kerül évi egymillióba, ha nem veszel meg minden drága vacakot neki. Amit ma félreteszel, abból 18év múlva egy cipőt sem vehetsz neki. De ha a barátnőd ennyire anyagias, meggondolnám, hogy feleségül vegyem-e, de gyereket nem vállalnák vele. Ne változtass ezen a szokásodon.
2018. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Magánnyugdíjra teszek félre (olyan 5% kerüli összeget), életbiztosításra viszont nem és nem is fogok soha, az biztos.
2018. ápr. 17. 21:49
 10/37 anonim ***** válasza:
94%

Mi sem dohányzunk vagy bulizunk, de most párommal családalapítás előtt vagyunk (szeptemberben jön a kicsit) és pont az a havi 50-70.000 ft az amit rendszeresen félrerakunk...

Nemsokára ugyanis bababútort kell venni (és akár újat akár használtat veszünk nem lesz olcsó) ha kiesek a munkahelyemről kb 100.000ft-al lesz kisebb a fizum (táppénz) és akkor jól jön egy kis megtakarítás.


Szóval habár a jótékonyság szép dolog, de mindenkinek szerintem a saját családjának kell az elsőnek lenni...

2018. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!