Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék jobb emberismerő?

Hogy lehetnék jobb emberismerő?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, nem értem meg az embereket, nem igazodok ki rajtuk.

2021. máj. 11. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy kezdj el pszichológiát tanulni. De tényleg, sokat fog segíteni ezen a problémán.
2021. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy jó ötlet, van esetleg valami könyv,amit ajánlanál, nem tudom hol kezdjem.
2021. máj. 11. 17:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Ismerd meg jobban magadat, és jobban rálátsz másokra is.
2021. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ismerem magam, de más vagyok, mint a többiek. Az nem segít.
2021. máj. 12. 15:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Segít, hidd el. Minél inkább megismered a saját motivációidat, hiedelmeidet és a tudatalattidban zajló folyamatokat, annál könnyebben érted és ismered fel másokét is. Akkor is, ha különböznek a sajátodtól.
2021. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy ismerem magam. Azon kívűl még mit tudok tenni. Mert az önismeret nem elég.
2021. máj. 12. 16:13
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Még saját magát sem ismerheti meg az ember teljesen. Amikor azt gondolja, hogy igen, akkor nyílik meg egy következő réteg.


Az önismeret is egy életen át tartó utazás, pláne úgy, hogy az ember maga is változik.

2021. máj. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úgy látom mindegy mit írok, az önismeret kívűl nem fogsz mást írni.
2021. máj. 12. 17:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egy másik válaszadó vagyok és tudom hogy az önismeret sokat segít! Egyszerűen mindig van mit felfedezni saját magunkból. Az ember csak azt hiszi, hogy eléggé ismeri magát! Létezik stabil önismeret, de ez nem azt jelenti, hogy nem ismerhetek meg többet saját magamból! Másokra is jobban rálátok! Ez olyan, mint a könyvolvasás. Mindig többet és többet tudok meg, végül játékká alakul.
2021. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jordan Peterson 12 szabály az élethez című könyvét javaslom.
2021. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!