Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jobb emberismerő...

Hogyan tudnék jobb emberismerő lenni?

Figyelt kérdés

Lehet ezt a képességet fejleszteni? Mire figyeljek oda, ha beszélgetek másokkal?

Több csalódástól tudnám megkímélni magam, ha jobban és hamarabb tudnám kiismerni az embereket?!


2010. márc. 2. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
ez szerintem egy olyan dolog, amit csak a rutinnal szerez meg az ember :) beszélgess minél több emberrel, figyeld a reakcióikat, a testbeszédüket, az sokat segít. de senki nem úgy született, hogy mindenkin átlásson, kell ehhez némi élettapasztalat.
2010. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia

Ezt a kérdést én írtam ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

Még én is keresem a választ, kíváncsi vagyok neked mit írnak majd :)

2010. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó a kérdés!!!!!Ahhoz hogy jobb emberismerő légy kell hozzá egy bizonyos élettapasztalat. Harminc éves koromban kezdett kitisztúlni hogy ki, milyen ember, és hogyan kell hozzá viszonyúlnom. Persze előtte nagyon sok orrbavágás ért, és visszagondoltam, ha jobban odafigyeltem volna, hogy azt a másik személyt milyen tulajdonságokkal ruházta fel az élet elkerülhettem volna a nagy arconcsapásokat. Vannak nyályas, mézesmázas ember típusok, akik csak érdekből barátkoznak veled, de a háttérben sunyik és alattomosak. A másik fajta beszédközben hadonászik a kezével, hablatyol, csapong a gondolata ide-oda, nagyzolásaival próbálja magára felhívni a figyelmet, na azok sem megbízhatók. Ők az álokoskodók, akik nagyon könnyen rászedhetik az embert üzletbe belépés, vagy esetleg csalási szándaik vannak. Na és ott vannak az igazi nagydumások, akiknek habzik a szája, amikor elkezdik a mondanivalójukat, és szóhoz sem engedik a másik felet, csak mondják a magukét, a szavadba vágnak. Abszolut nem is érdekli őket te mit akarsz, ők a szószólók, akiket le sem lehet lőni. Lefárasztanak, elszívják az energiádat. Na ők az igazi energiavámpírok. Se füle se farka, sületlenségek tárháza az egész egyénisége. Ők a céltalan beszélgetőtársak!!! Vannak a félénk, visszahúzódó emberek, akik igaz nem rossz szándékúak, de nem biztos, hogy a háttérben tudnak valamit is segíteni, vagy problémát megoldani. Csak vannak, de tanulni, nem lehet tőlük. Az igazi egyenes emberek, azok akik veled szemben ülve, meghallgatják a véleményedet, értelmes tárgyalásba vannak veled, ha kérdeznek belenéznek a szemedbe, mert igazán rád figyelnek. Ilyenek az igazi barátaim, akikre a nap minden órájában számítani lehet. Felhívnak telefonon, kölcsönösön érdeklődünk egymás felől, és ha tudunk segítünk egymáson. Remélem dióéjban segítettem. És mégegyszer gratulálok a kérdésedhez. A médiában dolgozom, ezért kitudom szűrni az évek tapasztalatából ki milyen ember, és kihez hogyan viszonyúlnom. Minden jót neked.
2010. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Én már rájöttem, hogy nincs olyan, hogy valaki jó emberismerő. Régen annak tartottam magam, de miután a legjobb barátom, akiről soha semmilyen körülmények között nem feltételeztem volna ilyesmit, minden ok nélkül hátat fordított nekem, már nem hiszek abban, hogy igazán ki lehet ismerni az embereket.
2010. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó voltam. Van egy két hiba az írásomban. Elnézést kérek, de már munkába való rohanás előtt írtam, remélem mmegbocsájtod nekem.
2010. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehez! Lathatod, hogy itt ezen az oldalon is mennyi megcsalas, rossz hazassag...stb. kerdeznek, irnak!

Pedig en nem hiszem, hogy mindenki ugy kot hazassagot, es vallal gyereket, hogy azt sem tudja igazabol ki a masik. Van aki igen, felelotlen, de nem hiszem hogy mindenki.

Es megis milyen furcsa kerdesek vannak itt. 5-10-15 ev utan kifordulnak magukbol az emberek.

Akkor hogyan is lehet valakit kiismerni? A legjobb, ha soha senkiben nem bizol meg teljesen, 100%-ig! Sajnos ezt kell hogy mondjam.

2010. márc. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Itt van például Farkas "marihuánatermesztő" Péter olimpikon, aki megynyerő személyiségével, pajkos mosolyával egy egész országot vett le a lábáról egykoron... ???
2010. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
utóbbiról olimpikon korában még nekem is jó véleményem volt, de hamarabb kiábrándultam belőle, mint a népesség többsége...mikor jelentkezett az egyik valóságsóba, egyértelművé vált számomra, hogy valami nem stimmel (ilyet ugyanis normális ember nem csinál :))
2010. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj és hallgass.

Tévedés nem korfüggő.Én már egész fiatalon órákig el bírtam hallgatni a barátnőimet/osztálytársaimat,hamar kibukott,ha a sztori időközben változott.Más elsiklott felette,mert fontosabb volt elmondania a saját dolgait...

2010. márc. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. márc. 2. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!