Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék jobb emberisme...

Hogyan lehetnék jobb emberismerő? Honnan tudhatom, hogy jó emb. ism. Vagyok-e?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy jó emberismerő vagyok-e. Sokszor azt érzem átlagon felüli, máskor meg hogy egyáltalán nem.


Ezt hogy lehet eldönteni szerintetek?

És hogyan lehet fejleszteni?


Ti milyennek tartjátok magatokat és szerintetek hogyan csináljátok? :) Mármint aki jó az mitől az?


Köszönöm.


2009. júl. 27. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Én alapból nem vagyok jó embrerek 'olvasásában', rá is fáztam vele párszor. Pár éve elkezdtem olvasgatni személyiség típusokról (Jung munkáján alapszik), Myers–Briggs-típuselméletnek hívják (MBTI-ként érdemes rákeresni), és sokat segített az emberek megértésében. Nem egy könnyű délutáni olvasmány (és alig van magyar írás ebben a témában), de sztem nagyon megéri. Sajnos (vagy szerencsére) nem helyettesíti a személyes ismerkedést, de ad egy alapot, amire építve sztem sokkal könnyebben kiismered az embereket. (Egy ehez hasonló dolog a szocionika, de sztem nem érdemes azzal kezdeni)
2009. júl. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

És hogyan lehet fejleszteni? hát olvas olyan könyveket, ami ezzel foglalkozik. pl.: A testbeszéd.

elég sokat lehet belőle tanulni, hogy milyen ember, az aki zárt kézzel ül. aki nem néz más szemébe. stb...

természetesen nem szent írás, de a gondolkozás módod megfog változni és figyeled majd az emberek testbeszédét, és próbálod ki találni ki milyen lehet, sőt még esetleg oda is mehetsz megkérdezni hogy úgy gondolod hogy te ilyen vagy, és hogy igaz-e.


hát ha nem tudod eldönteni, akkor biztos nem vagy az.

tehát most vagy tudsz vlmit, vagy tanulod még azt a vlmit.

szerintem te még a tanuló fázisban vagy/lehetsz.


akkor vagy jó ember ismerős, ha rátudod venni és irányítani tudod az embereket, a saját céljaid elérése céljaiban. olyat tudsz az illetőnek mondani, hogy megtegyen dolgokat, amit nem tenne.


fontos a magas empatikus képesség is. az hogy át tud érezni mások helyzetét. hogy bele tud élni magad a másik helyébe, és abban a helyzetben milyen kérdések juthatnak eszébe/eszedbe.

2009. júl. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1.válaszolónak: utána fogok nézni, köszi.


2: "akkor vagy jó ember ismerős, ha rátudod venni és irányítani tudod az embereket, a saját céljaid elérése céljaiban. olyat tudsz az illetőnek mondani, hogy megtegyen dolgokat, amit nem tenne. " Ne haragudj, erre tudnál valami konkrét példát mondani?

2009. júl. 27. 23:20
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

"Ne haragudj, erre tudnál valami konkrét példát mondani?"


nagyon egyszerű:


a nő megvettei magának az autót.


életedben nem voltál golfozni, de 1szeri alkalommal

rábeszéled azt ott levő pénzes embereket, hogy fektessenek be vmli cégbe, amiről ott beszéltél vele először.


vagy a lányok lefektetése: valaki 1óra után már az ágyban van a nővel. van aki 1hónapig fűzi a csajt, de csak nem akarja.

jó ez kicsit több mint ember ismeret(de ha tudja a saját hibáit és azt elrejti és csak azt vetíti a csaj felé amire a nő vágyik.)


vagy állásinterjún hogy adja el magát. valaki azt se tudja mi kell csinálni az adott cégnél ahova jelentkezett, de olyan jól be dumája magát a interjuztato embernek hogy felveszik.


vagy az autókereskedés: a kiszemelt autó helyet egy drágábbra dumálja meg. beadja neki hogy erre szükség van, pedig nincs is.

2009. júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Uhh, azt hiszem én nem ilyesmire gondoltam.


Ilyet bármikor meg tudnék csinálni, de én nem szeretek kétszínűsködni, őszinte embernek tartom magam. Párszor amikor muszáj volt tettem hasonlót, de én nem éreztem magam valami jól utána...


A nőket lefektetni szerintem nem nehéz dolog, az ember ránéz és tudja mit akar hallani egy nő és hogy kell vele bánni... az nekem is megvan pár perc alatt :D


Az állásinterjún (és máshol is ) én nem értek egyet azzal, hogy szükség van ilyesmire. Ha magamból indulok ki hozzám pl. jöhet bárki, dumálhat akármit, lehet akármilyen szép és akkor interjúztatok ha nem ért a munkához ne rabolja az időmet. Most én azzal nem vagyok kisegítve, hogy jól tud kommunikálni és el tudja adni magát. Nem tudnék olyan emberrel dolgozni, akiben nem lehet megbízni, mert nem biztos, hogy ért is ahhoz, amit csinál... nem színházat vezetek :DD

Amikor én voltam interjún mindig csak őszinte voltam, nem érdekelt kellek-e nekik... mégis mindig kellettem.


Szóval nem tudom, köszönöm a választ, de szerintem vagy én írtam ki rosszul a kérdést vagy valami félreértés történt. Én nem pont erre az oldalára gondoltam a dolognak.

2009. júl. 28. 17:23
 6/7 anonim ***** válasza:

"Az állásinterjún (és máshol is ) én nem értek egyet azzal, hogy szükség van ilyesmire. Ha magamból indulok ki hozzám pl. jöhet bárki, dumálhat akármit, lehet akármilyen szép és akkor interjúztatok ha nem ért a munkához ne rabolja az időmet. Most én azzal nem vagyok kisegítve, hogy jól tud kommunikálni és el tudja adni magát."


látod magadból indulsz ki. ez is kell, de az ember aki meggyőz róla hogy tényleg te vagy az embere, na az tényleg tud vlmit az emberünkről rólad(rövid idő alatt).

bár ez kicsit, már a manipuláció, túl megy az emberismereten. ez a már megismert embert, "akaratának" irányítása.

2009. júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na, ezt a szót kerestem a múltkor... manipuláció.

Szerintem amiről te írtál az már manipuláció inkább.

Én pedig pont másfelől közelítek a dologhoz :)

2009. aug. 3. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!