Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek lelkileg erősebb?

Hogyan legyek lelkileg erősebb?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Most fogok elkezdeni a mekiben dolgozni, novemberben csinálom az angol nyelvvizsgát. A jogsit is jó lenne csinálni. Kresz, elsősegély megvan, a gyakorlatot kéne elkezdeni. És ezeken kívül még a suliban is jól kellene teljesíteni, mivel ez már 11. és beleszámít az egyetemi felvételibe. Meg tavasszal szeretnék németből előrehozott érettségizni. Ja és még az is jó lenne, ha figyelnék az egészséges étkezésre, pihenésre, meg hogy rend legyen körülöttem.

A szüleim nem veszik észre, hogy mennyi teher van rajtam. Nem érdekli őket. Semmiben nem támogatnak, nem hisznek bennem. Nincs az, hogy segítenek ezekben, felhívnak személyeket nekem, ilyesmi, hanem mindent én csinálok. Arról nem is tudnak, hogy megyek nyelv vizsgázni, azt mondják, h először németet csináljam, és nem hiszik, hogy sikerülhet. Pedig tudják, hogy jobb vagyok angolból. Nem csak azért nem mondtam el, mert nem engednék, hanem mert, ígyis-úgyis elmegyek és ők csak lehúznának, menne emiatt is állandóan a veszekedés, és elhitetnék velem, hogy nem sikerülhet, ami miatt rosszabbul teljesítenék.

Hogy vészeljem ezt át? Nagyon sok stressz ér. Sokszor van, hogy eltervezek valamit, hogy például ma takarítok, készülök suliba, meg csinálok egy nyelvvizsga tesztet, utána veszekszünk egyet a szüleimmel, és elmegy minden kedvem, semmi erőt nem érzek rá, hogy elkezdjem a dolgaimat.

Mire gondoljak ilyenkor, ami segíthet? Bármi tipp?



2020. okt. 20. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Próbálj meg mindig a jövőre gondolni, elképzelni hogy mindened meglesz, mindent elérsz szépen, ahogyan eltervezted! Azért nem árt néha picit lazítani is, megnézni egy vígjátékot, sokat sétálni!

Barátaid vannak?

25f

2020. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van 2 jó barátnőm. És szoktam lazítani. Mondjuk most, hogy így jobban belegondolok, tényleg nem az van, mint régen. Megnéztem egy 1 évados sorozatot nemrég, azelőtt meg már régóta semmit.

Ha meg arra gondolok, h úgyis minden meglesz, akkor sajnos nem cselekszek.

2020. okt. 20. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia,ha tudsz segítséget elfogadni írj privátot,nem túl nehéz ez a dolog,majd meglátod úgyis ;)
2020. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van néhány tippem, ha hosszabban érdekel, mert úgy érzed, hogy hasznos, abban az esetben keress meg(üzi).


Teháát, óriásit segíthetsz magadnak úgy, ha leírod a napi teljesítendő céljaidat.

Pl: Ma

Angol

-nyelvtan (-névelők, számok)

-1 rész sorozat


Suli

-irodalom

-Petőfi 3/1 ( 3 részre osztod, hogy könnyebb legyen megtanulni, abból tanulod aznap az elsőt)


Otthon

-porszívózás


Lehet rangsorolni is ezeket, hogy melyik igazán fontos és melyik kevésbé, függ attól, hogy mi az elsődleges célod, mondjuk, ha elsődlegesen az angol fontos, abban az esetben a porszívózás maradhat holnapra, ha esetleg aznapra nem fér már bele.


Amennyiben a szüleid nem támogatnak, erről próbálj meg beszélni, konkrétan mondd el, amennyiben süket füleket találsz, abban az esetben tiszta lehet a lelked, hogy te megpróbáltad.

Viszont, érdemes volna, hogy a családból vagy valakivel bizalmas viszont ápolj, aki segíthet neked lelkileg, ha baj van. Ha történne valami kellemetlenség veled, (nem dramatizálok, csupán akár eshető hétköznapi dolog) pici betegség, de kellemetlen téma is lehet, mondjuk aranyér, tudnál beszélni a szülőkkel, hogy fizessék az orvost vagy segítsenek megoldásában?


Remélem érted mit szeretnék neked átadni, jóval nagyobb problémák adódhatnak, mint egy ilyen dolog, ha bajban lennél, tudnál-e kihez fordulni úgy, hogy ne bántsanak azért, ha hibáztál is? Sokaknak nincsen ilyen személy, szóval maradj nyugodt,ha így érzel. Ezért volna érdemes javítani a kapcsolatotokon és nem hagyni semmilyenné válni.


Ha úgy érzed, hogy a céljaidban ezután is hátráltatnak és lehúznak, menj előre a fejed után! De ha okos szót kapsz, gondolkozz el, ennek ellenére legyél határozott, bármennyire is könnyű elbizonytalanodni. Ha úgy érzed, hogy neked az a nyelvvizsga menne könnyebben, akkor csináld azt! Ne hagyd magadat lebeszélni! Maradj kitartó!

Kié lesz a nyelvvizsga? A tiéd vagy a szüleidé?


Ha hibázol, merjed vállalni magad felé elsősorban és állapítsd meg azt, hogy miben hibáztál(túl makacs voltam? Nem baj, legközelebb elgondolkozom azon, hogy más megoldás is van-e, mint amit én látok)


Hajrá!

2020. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nagyon motiváló a válaszod!

Ki fogom próbálni, hogy így osztom be a napom.

A családban nincs senki, akivel meg tudnék beszélni komoly dolgokat. A barátnőim azok, akikkel nagyon sok mindent meg tudok beszélni, de fizikai dolgokban nem tudnék tőlük sem segítséget kérni.

Rengetegszer szembesítettem a szüleimet, azzal hogy nem támogatnak, semmibe sem néznek. Volt, hogy leültünk és megpróbáltam normálisan elmagyarázni, hogy nekem szükségem lenne rájuk, de mindig süket fülekre találtam.

Muszáj kibírnom, hamarosan úgy is minden jobb lesz.

2020. okt. 20. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 vagyok

Olvass önismereti könyveket, esetleg olyanokat, amik segíthetnek neked a tartalmuk alapján, időbeosztás, önmagad megismerése, kommunikáció, célok teljesítése, önbizalom, önbecsülés és ilyesmi témák. Lehet olyan célt is kitűzni, hogy egy könyvet elolvasol egy hónapban, amiből elsősorban tanulsz és szívesen foglalkozol azzal a témával.

2020. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!