Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyen újra mindennapi...

Hogy legyen újra mindennapi rutinom?

Figyelt kérdés
Jó régóta sajnos itthon vagyok munka nélkül így a covid alatt és bevallom nagyon ellustultam, nincs semmire motivációm, alvásom zavarodott (általában este vagyok fent mert délután van hogy nem bírok fent lenni), lehangolt vagyok, elszúrtam pár lehetőséget (rögeszmém lett, hogy ragaszkodom a régi dolgokhoz és nem tudom elengedni őket), sok problémám van. Néha elindulok valahova ahova terveztem de félúton meggondolom magam és haza fordulok, mert mindig találok kibúvót, elhidegültem az emberektől is, annyira nem vészesen de nem bírom a társaságot ha körülvesznek. Viszont a héten sikerült munkát találnom így vissza kellene állnom a normális kerékvágásba. Este meg úgy napi szinten sajnos ilyen kényszeres rutinjaim vannak de ezek inkább hátráltatnak mint előre vinnének. Mindent hamar feladok mostanában, régen nem voltam ilyen. Ezt a munkát nem szeretném hamar feladni mert megfelelő lenne és kell a pénz és a napi rutin is hogy tartozzak valahova ne csak a 4 fal között legyek. Eléggé introvertált is vagyok de legjobb barátnőm azért segít így kizökkenteni belőle néha napján így jobban szokni tudom újra a szocializálódást. Nem vagyok buli, party, plázába járós csaj inkább itthon tevékenykedő, számítógépező, introvertáltabb személy aki szereti a verseket, novellákat írni, igaz könyvet nem olvasok, de sok itthoni hobbim van. Van, hogy egész nap tudnék aludni, hiába aludtam egész nap, húz az ágy és e miatt sokszor elszúrtam fontos találkozókat. Kiszámíthatatlan lettem mostanában és sokat hazudtam a jó kényelemért ami egy ideig bevált de mostanra pokoli érzés. Szeretnék megint a régi önmagam lenni és valahova tartozni, napi rutinokat csinálni, szocializálódni (még ha nem is mint egy extrovertált de nem akarok rettegni és mások véleményét lesni mit gondol rólam), dolgozó ember lenni, pénzt keresni...Péntekig kéne összeszednem magam, most álmos vagyok kicsit de félek megint reggel 5-6ig lennék fenn és egész nap aludnék. Mit tanácsoltok, hogy kezdjek ismét rendes életet? Sportolni nem szoktam, régen kimentem fitnessz parkba amit szerettem csak azt is hamar feladtam, rollerem van kb ennyi.nem vagyok sportos amúgy. (24-lány vagyok)

2021. máj. 13. 01:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

3-4 óránként van egy “mélypont”, amikor elálmosodunk. Ezt éjjel 11-2 között használd ki, menj gyorsan aludni. Nekem segít, ha a mobiltelefonon kikapcsolom az összes értesítést, bekapcsolom a repülő üzemmódot, amikor megyek aludni.

Sétálj, írj verset egy padon ülve.

Sajnos egy ördögi kör, ha nem mozdulsz ki, nem mozogsz, mert annál zárkózottabb, erőtlenebb, lehangoltabb leszel. Otthoni tornához sem kell semmilyen eszköz, a Youtube pedig tele van tornákkal.

Dolgoztál tavaly tavaszig?

2021. máj. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Beszelj hazidokival h irjon beutalot a laborba, siman kinez egy pajzsmirigy alulmukodesnek.
2021. máj. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják sajnos ez ördögi kör, mert ha nem csinálsz semmit akkor nem fogsz csinálni semmit és nem fog változni semmi.


A minimum az lenne, hogy kimozdulsz és mozogsz valamit, sport, bicikli, séta, bármi. És este alszol nem nappal. Nyilván ha nappal kialszod magad akkor este ébren leszel.


Másrészt kicsit "igen emberként" kell viselkedni ha valami program, találkozó akad. Nem azt keresni, nézni hol a kibúvó, hanem egyszerűen csak menni és csinálni, túlesni rajta. Nyilván nehéz az elején, de ha bele sem kezdesz akkor nem fogsz soha bele jönni.

2021. máj. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is pont így jártam. Emiatt a hülye vírus miatt felborult az életritmusom.
2021. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!