Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itthon olyan konkrét...

Van itthon olyan konkrét ember, aki megtanult teljesen szabadon, pénz nélkül élni? Én rosszul vagyok attól a szereptől, amit a társadalom oszt rám.

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, most fogok kikerülni a munkaerőpiacra. Irtózom a gondolattól, hogy főnököm legyen, hogy valahová reggel 9-re kelljen kötelezően bejárnom, este 6-kor hazajönnöm, hogy gürizzek valaki más szabályai szerint, hogy alkalmazkodjak, hogy kompromisszumokat kössek. Hogy évekig dolgozzak, amiből aztán vehessek hitelre egy lakást, hogy ezáltal új gazdám is legyen, a bank.

Nem akarom egyszóval a mókuskereket, amit szüleim megjártak, meg amire mindenki kérdés nélkül felül és elfogadja termszetes útként, aztán boldogtalanul és üresen hal meg. Nagyon vonz a gondolat, hogy egyszerűen csak mindent, de a rajtam lévő ruhán kívül tényleg mindent hátrahagyva elindulni és megnézni mi lesz. Viszont bennem van mélyen az elvárt életút is, a családalapítás fontossága, ezeket nem tudom még, hogy akarom-e vagy sem.

Van olyan ember itthon, aki ezt meg merte csinálni, és hátrahagyni mindent? De jöhet azért külföldi példa is.



2021. máj. 13. 02:00
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben vagyok, kíváncsi vagyok a válaszokra
2021. máj. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
30%

Bartos cs.istván nagymöster elvtárs pont neked való.


[link]

2021. máj. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Messze nem a hajléktalanságra gondoltam. Szomorú képet ad rólad, hogy a te fejedben egyből egy szellemi fogyatékos csöves jelenik meg, amikor olyan életről beszélek, amiben nem játszik szerepet a pénz.
2021. máj. 13. 04:00
 4/49 anonim ***** válasza:
100%

Abban a formában amire te gondolsz, nincs megoldása a történetnek, ugyanis megélni a világ minden sarkán pénzből lehet, hacsak nem akarsz egy erdő mélyén remeteként ehető gyökereken tengődni.

Arra viszont van lehetőség, hogy olyasmivel keress pénzt amit szeretsz. Legyen a hobbid a munkád, és ha nem teszik az alkalmazotti státusz akkor vállalkozz, lehetsz a saját magad főnöke. Ezekre van megoldás, de pénz nélkül normálisan élni, arra nincs.

2021. máj. 13. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
35%

Hát kérdező te sem tudod miről kérdezel.


Amiről te hadoválsz az a CSÖVES életmód.

2021. máj. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
4: mit jelent számodra "normálisan" élni?
2021. máj. 13. 05:42
 7/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ilyen ember, az biztos nem fog neked interneten írni. A net, a telefon, a tablet, számítógép pénzbe kerül.
2021. máj. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%
Van erről egy film is. "Into the wild" Út a vadonba.
2021. máj. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
76%
:D
2021. máj. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
25%
"Én rosszul vagyok attól a szereptől, amit a társadalom oszt rám." Kedves Kérdező, pontosan hogy is történt ez a "szereposztás"? Kifejtenéd?
2021. máj. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!