Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itthon olyan konkrét...

Van itthon olyan konkrét ember, aki megtanult teljesen szabadon, pénz nélkül élni? Én rosszul vagyok attól a szereptől, amit a társadalom oszt rám.

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, most fogok kikerülni a munkaerőpiacra. Irtózom a gondolattól, hogy főnököm legyen, hogy valahová reggel 9-re kelljen kötelezően bejárnom, este 6-kor hazajönnöm, hogy gürizzek valaki más szabályai szerint, hogy alkalmazkodjak, hogy kompromisszumokat kössek. Hogy évekig dolgozzak, amiből aztán vehessek hitelre egy lakást, hogy ezáltal új gazdám is legyen, a bank.

Nem akarom egyszóval a mókuskereket, amit szüleim megjártak, meg amire mindenki kérdés nélkül felül és elfogadja termszetes útként, aztán boldogtalanul és üresen hal meg. Nagyon vonz a gondolat, hogy egyszerűen csak mindent, de a rajtam lévő ruhán kívül tényleg mindent hátrahagyva elindulni és megnézni mi lesz. Viszont bennem van mélyen az elvárt életút is, a családalapítás fontossága, ezeket nem tudom még, hogy akarom-e vagy sem.

Van olyan ember itthon, aki ezt meg merte csinálni, és hátrahagyni mindent? De jöhet azért külföldi példa is.



2021. máj. 13. 02:00
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
87%

A kérdező kezdte a támadó stílust, lehülyézve meg leszolgázva a válaszadókat,akik vették a fáradságot,hogy válaszoljanak a szánalmas kérdésére.

Remélem tényleg kivonulsz a társadalomból nyomikám.

2021. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:
40: itt mindig elfajul, nézz meg kb. bármilyen kérdést. De ezért is jó feltenni ide az álláspontokat, mert minél több irigy, megkereseredett hülye ugrik rá, annál inkább erősíti a téma legitimitását.
2021. máj. 13. 22:53
 43/49 anonim ***** válasza:
100%
Az érdekelne, kérdező, hogy igazából hogy képzeld? Ok, hagyod a francba ezt a burzsuj világot. De miből fog állni egy napod, egy heted? Írd le, légyszi!
2021. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


még mindig adósunk vagy a közgazdaságialg alátámasztható terveid vázolásával. Figyelünk rád!

2021. máj. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
85%

Még közelebb kerültünk:


-nem vagy elég kreatív alternatívák kidolgozásához a megajánlottak/megszokottak helyett,

-rosszul/tévesen internalizáltál közösségi szabályokat,

-fekete-fehér a gondolkodásmódod (más kognitív torzítástól is szenvedsz?),

-valamint úgy kommunikálsz, mint egy lelki sérült (nem mindenki bántani akar, akit a részletek érdekelnek).

Eddig a fentieket tudtuk rólad.


Most már ezt is:

-közgazdasági képzettséged a nullához tendál,

-van egy jó nagy adag narcisztikus egosérülésed (ld. ti szolgák vagytok, de én jobbat érdemlek-attitűd),

-a célkijelölést nem követi célmegvalósítás, mert eszköztelen vagy a külső világban,

-nem vagy ura szubjektív valóságodnak (bárki fel tudja b****i az agyad, ez elég gyerekes dolog)

-egy 10 éves sértődött gyerek kommunikációs szintén állsz,

-nem úgy tűnik, hogy valamit is tanulni akarsz, még a jószándékú kérdezőktől sem.


Innen szép nyerni!

2021. máj. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
53%
47. Nagyon is jó volt a kérdés.
2021. máj. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Kreatív vagy? Nem gondolkodsz önkénteskedésen külföldön? EVS. Vannak ilyen programok is, hogy együtt élnek, közösen végzik a házimunkát, fenntarthatóan próbálnak élni, a legkevesebb kárt okozva a környezetnek.
2021. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
2021. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
2021. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!