Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itthon olyan konkrét...

Van itthon olyan konkrét ember, aki megtanult teljesen szabadon, pénz nélkül élni? Én rosszul vagyok attól a szereptől, amit a társadalom oszt rám.

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, most fogok kikerülni a munkaerőpiacra. Irtózom a gondolattól, hogy főnököm legyen, hogy valahová reggel 9-re kelljen kötelezően bejárnom, este 6-kor hazajönnöm, hogy gürizzek valaki más szabályai szerint, hogy alkalmazkodjak, hogy kompromisszumokat kössek. Hogy évekig dolgozzak, amiből aztán vehessek hitelre egy lakást, hogy ezáltal új gazdám is legyen, a bank.

Nem akarom egyszóval a mókuskereket, amit szüleim megjártak, meg amire mindenki kérdés nélkül felül és elfogadja termszetes útként, aztán boldogtalanul és üresen hal meg. Nagyon vonz a gondolat, hogy egyszerűen csak mindent, de a rajtam lévő ruhán kívül tényleg mindent hátrahagyva elindulni és megnézni mi lesz. Viszont bennem van mélyen az elvárt életút is, a családalapítás fontossága, ezeket nem tudom még, hogy akarom-e vagy sem.

Van olyan ember itthon, aki ezt meg merte csinálni, és hátrahagyni mindent? De jöhet azért külföldi példa is.



2021. máj. 13. 02:00
1 2 3 4 5
 21/49 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az hogy kiment az erdőbe, megpróbált bogyókon élni, de beteg lett és éhenhalt? Háát...
2021. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
56%

,,reggel 9-re kelljen kötelezően bejárnom, este 6-kor hazajönnöm"


Ebből, és az idealisztikus szemléletmódodból arra következtetek, hogy frissen diplomázott vagy, mint ahogy én is.

Igazából van,aki hajnali 5-re megy és ott van délután 5ig, van, aki ha beledöglik sem kap munkát.


Én nő vagyok, semmi kedvem az egészhez nyilván, hálistennek annyira nem is vagyunk rákényszerülve, viszont azt tudom, hogy olyan nincs, hogy se hajléktalan nem vagy, se dolgozó ember, és emellett totálisan független.


Vegyünk például engem, eddig a szüleim szabályait tartottam be, most a házasságomban teljesítek, nemsoká családanyaként teszem oda magam, a köztes időkben pedig a munkahelyen. Ez ugyanúgy napi munkát jelent, ha épp nem dolgozom de a férjem igen,akkor alap a házimunka, a gyerekek ellátása, stb.

Ha nincs családja az embernek, nincs társa, nem akar dolgozni, de utcára sem kerülne, akkor egyszerűen nincs már opció a listán. Ma már minden zöldterület szinte ki van osztva, de egyébként sem gondolom, hogy egy jó körülmények között felnőtt, kissé tapasztalatlan fiatal, mint te, képes lennél alkalmazkodni pl. egy kietlen vadon törvényeihez.


Ez a látásmód, ami benned, bennem, és a mai, főleg értelmiségi fiatalokban van, hogy a munka rossz, kizsákmányolnak és szabadon kéne élni, azt csinálni amit akarunk, de közben az otthon megszokott életszínvonalat is megkapjuk, nagyon nem reális.

Lehet választani a fűtött szoba, internet, számítógép, tele hűtő, de mindennapos munka, és a szerény körülmények vagy akár az utca között.


Az is opció még a fiatal nőknek, hogy családanyák legyenek, teljeskörű háziasszonyok, és szüljenek, de ez meg ma már nem dívik, le is nézik azokat, akik így élnek. Hiszen nem akarnak lemondani ebben az esetben sem a szabadságukról, bulizni, kiélni magukat, azt akarják, de persze emellett a kemény munka sem jöhet szóba.


20-30 évtizede és régebben, egyszerűen nem volt idejük ezen agyalni az embereknek, hiszen természetes volt az, hogy nincs szabadság. Vagy dolgoztak, vagy háztartást vezettek, sokszor mindkettőt egyszerre. Az élet ilyen, a társadalomban senki nem szabad, mert az egy kissé igazságtalan is lenne. Így vagy úgy, de kivesszük a részünket a dolgokból.

2021. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy tanyát,állatokkal,legyen növénytermesztés,egyszóval legyél önellátó.

Az állatok,és az ilyen tevékenység általában örömöt okoznak,van látszata.

Rajtad áll,mennyire vonulsz el a világtól.

Igaz,ez 0-24-es munka,az év minden napján.

2021. máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

Ijesztő, hogy mennyire nem értitek azt, amit leírtam, hogy még mindig ott tartunk, hogy a hajléktalanságra asszociáltok, bár szerintem már szándékosan.

Az Út a vadonban egyébként nem bogyókon próbál élni te hülye, hanem nem tud vadászni egy áradás miatt, és ezért eszik növényt amiket viszont nem ismer...

Egyébként találtam most egy embert, már olvastam róla korábban csak elfelejtettem a nevét, aki szamárral járja a világot, Banka Roland. Ő nem hajléktalan és nem is drogos. Egyszerűen csak teszi, amihez kedve van egyetlen forint nélkül. Tehát lehetséges ez az út, még ha nekem inkább ilyen hippis is ez a vonal, amit ő visz.

Nem fogtok lehúzni magatokhoz, sajnos nagyon szolgabeszéd amit itt nyomtok a mindennapos számláitokkal, hitellel és főnök úrral. "Az élet ilyen" - az élet olyan, amilyennél alakítod, nagyon nem az az egy út van, amit anyádéktól megszoktál és boldogtalan vagy benne, de inkább szolgalelkűen elfogadod. Nem volt bátorságotok soha kitörni, ezért megpróbáljátok az egyetlen helyes útnak beállítani azt a langyos sz*rt amiben vagytok. Szomorú társadalmi kórkép ez, én mindenesetre eldöntöttem, hogy nem foglalk titeket követni.

2021. máj. 13. 14:26
 25/49 anonim ***** válasza:

Leginkább a félelem meg az önbizalomhiány a visszatartó erő. Te is csinálnád már rég, ha annyira biztos lennél benne, hogy neked ez a tuti és képes is vagy rá.

Ha van akire rábízhatod a dolgaid, én azt mondom, próbáld ki mondjuk egy hétre vagy hónapra, aztán meglátod hogy megy/tényleg neked való-e.

2021. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
77%

Akárhogy kalkulálom/konbinálom, nem kivitelezhető a koncepciód, kérdező.


A mai társadalom alapja a pénz. Ahhoz, hogy pénzhez juss, be kell fektetned időt, energiát, tudást. Ha lenne Magyarországon más út, ami megtartja az általános jóléti színvonalat, de úgy, hogy nem kell bele semmit sem fektetned, akkor mindenki azt csinálná és nem lenne, ami hajtja a kapitalista világgazdaságot.

2021. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
79%

Jó nagy pofád van, a semmire :D a nagy büdös semmire. Ki vagy te, hogy leszolgázz másokat?


Úgysem fog sikerülni a nagy terved, látszik hogy csak egy szájhős kis porba fingó vagy.


Kinek akarsz bizonyítani, kit akarsz meggyőzni itt ezzel a szánalmas kérdéssel?

Mit ülsz a gép előtt amit anya meg apa fizet?


Takarodjál akkor építsd fel a szabad életed, ne netezzél :DD


Pesti kis görcs, majd rájössz mikor a ló f.szán ülve járod a világot, és jól kirabol meg elkap hátulról pár szaud-arábiai lovag :D

2021. máj. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:

"szaud-arábiai lovag"


Behugyozok.

2021. máj. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
A kérdező is be fog :D
2021. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

26: éppen a kapitalista világrendből való kiszakadást értem ezalatt, ahol minden alapja a pénz - pontosabban nem a pénz, hanem a pénz felhalmozása. Nekem ez utóbbival van bajom, ettől érzem betegnek magam, ha rá gondolok, hogy nekem is ezt az utat "kellen" járnom.

Látszik ide írogatók többségén is, hogy már annyira megrontotat őket a pénz hajszolása (hiába, hogy nekik nincs), hogy foggal-körömmel védelmezik ezt a világot, miközben mások élnek jól az élethosszig tartó munkájukból. Közben annyi életbiztonságuk nincs, mint egy rabszolgának, mert annak legalább még ha gazdája érdeke nyomán is, de biztosítva volt a jövője. Őket úgy cserélik le és dobják el, ahogy és amikor akarják.

Nekem nem a munkával van bajom, meg a közösséghez tartozással és az érte való tenni akarással, hanem az EHHEZ a közösséghez való tartozással, ami egymás kizsákmányolásán épült. Nem fogom ezt az utat járni, erre godnoltam, de jobban nem tudom már ezt kifejteni.

2021. máj. 13. 18:28
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!