Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itthon olyan konkrét...

Van itthon olyan konkrét ember, aki megtanult teljesen szabadon, pénz nélkül élni? Én rosszul vagyok attól a szereptől, amit a társadalom oszt rám.

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, most fogok kikerülni a munkaerőpiacra. Irtózom a gondolattól, hogy főnököm legyen, hogy valahová reggel 9-re kelljen kötelezően bejárnom, este 6-kor hazajönnöm, hogy gürizzek valaki más szabályai szerint, hogy alkalmazkodjak, hogy kompromisszumokat kössek. Hogy évekig dolgozzak, amiből aztán vehessek hitelre egy lakást, hogy ezáltal új gazdám is legyen, a bank.

Nem akarom egyszóval a mókuskereket, amit szüleim megjártak, meg amire mindenki kérdés nélkül felül és elfogadja termszetes útként, aztán boldogtalanul és üresen hal meg. Nagyon vonz a gondolat, hogy egyszerűen csak mindent, de a rajtam lévő ruhán kívül tényleg mindent hátrahagyva elindulni és megnézni mi lesz. Viszont bennem van mélyen az elvárt életút is, a családalapítás fontossága, ezeket nem tudom még, hogy akarom-e vagy sem.

Van olyan ember itthon, aki ezt meg merte csinálni, és hátrahagyni mindent? De jöhet azért külföldi példa is.



2021. máj. 13. 02:00
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

10: kedves cinikusan válaszoló, ez a szerep az, amit a társadalom neked szán: legyél jó gyerek, szerezz diplomát, legyen jó állásod, házasodj meg, legyen gyereked, köszönj meg mindent a szüleidnek. Kb. ebben a sorrendben.

Közelebb kerültél?

2021. máj. 13. 07:14
 12/49 anonim ***** válasza:
46%

07:09-es vagyok


Köszönöm a kiegészítést, kedves Kérdező.


"10: kedves cinikusan válaszoló, ez a szerep az, amit a társadalom neked szán: legyél jó gyerek, szerezz diplomát, legyen jó állásod, házasodj meg, legyen gyereked, köszönj meg mindent a szüleidnek. Kb. ebben a sorrendben.


Közelebb kerültél?" Igen, közelebb:


-nem vagy elég kreatív alternatívák kidolgozásához a megajánlottak/megszokottak helyett,

-rosszul/tévesen internalizáltál közösségi szabályokat,

-fekete-fehér a gondolkodásmódod (más kognitív torzítástól is szenvedsz?),

-valamint úgy kommunikálsz, mint egy lelki sérült (nem mindenki bántani akar, akit a részletek érdekelnek).


Javaslom, nőj fel! Ez az éretlen gondolkodásmód meglehetős életminőségromlást fog okozni a későbbiekben. Szakembberrel kezeltesd a megfelelési kényszeredet, és nézz utána Tringer és Beck kognitív torzításokat összegyűjtő listájának (ne csodálkozz, ha több pontban is magadra ismersz).

2021. máj. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
92%
Hát nézd, ha nincs legalább pár millió Ft alaptőkéd, amit be tudsz fektetni a pénzpiacon, akkor sajnos marad az örök mókuskerék. Ha saját befektetésed van, akkor egyrészt nincs főnököd, másrészt nem kell sehová sem bejárnod nap mint nap robotolni, harmadrészt pedig a pénzed helyetted is dolgozik. Neked csak annyi lenne a "munkád" az egésszel, hogy figyelemmel kíséred a befektetésed alakulását, és amikor kedvező hozamokat hoz, akkor kiveszed azt a pénzt belőle, így tulajdonképpen az lesz a fizetésed úgymond.
2021. máj. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
92%

12-es jól írja, nem a világ tehet arról, hogy nem találtad meg önmagad. Ha hiszed, ha nem, ugyanez megy 10.000 éve, amióta ember az ember. De mondok még jobbat: minden falkában élő állatnak megvannak a saját társadalmi normái. Ahhoz, hogy egy csoport fennmaradjon és működjön, annak tagjainak ki kell vennie a részüket a csoport fenntartásában.


Az, hogy te csak ezt látod és ezen kívül nem tudsz gondolkodni, nem a csoport hibája. Én például nem fogok házasodni és nem lesz gyerekem, jogomban áll ezt megtagadni. A hobbijaimnak élek és azt csinálom, amit szeretek, ami érdekel, ennyi az élet értelme röviden. Találd meg azt, ami téged érdekel és csináld azt. Ha ilyen nincs, akkor még egyszer: erről nem a civilizáció tehet.

2021. máj. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:

Ben Fogel műsorát ajánlom este 7-től a Spretumon,talán van még.

Szerintem ilyen életre gondolsz.

2021. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
57%

Legyen olyan munkád amit szeretsz és legyél a magad főnöke. Nyilván mindig lesznek "szabályok" mint ahogy az egész világunk "szabályokból" épül fel, nem csak az embereknél, állatoknál is.


Na meg nyilván szép és jó pénz nélkül addig amíg az uborkát, paprikát kell megtermelni. De ha beüt egy műtét vagy csak simán egy fogászati kezelés akkor oda kell a pénz.


Arról meg nem a társadalom tehet, hogy te képtelen vagy feltalálni magad. De nyilván egyszerűbb mindenre találni egy kifogást, mint bármit is tenni az életben.

2021. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
84%

"Irtózom a gondolattól, hogy főnököm legyen, hogy valahová reggel 9-re kelljen kötelezően bejárnom,"


Az meg van, hogy az emberek jó része kiegyezne azzal is, ha ráérne 9-re bejárni.

A párom pl. minden reggel fél 4-kor kel.

2021. máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
23%

Nekem is Baros möster jutott eszembe.

"Szép" életút


Egyébként senkit sem köteleznek, hogy képzetlen, tanulatlan idióta maradjon aki sz/r helyen kell dolgozzon

2021. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 hollófernyiges ***** válasza:

"Van erről egy film is. "Into the wild" Út a vadonba."


Meg is halt a pacák pár hónapon belül.

2021. máj. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
0%
19. Igen,de lehet,hogy az a pár hónap tartalmasabb volt mint másnak az egész élete.
2021. máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!