Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Komoly gondjaim vannak a...

Komoly gondjaim vannak a másokkal való kommunikációval, mit tehetnék ezzel?

Figyelt kérdés
Nem tudok miről beszélni senkivel. Ha a saját, unalmas életem dolgairól, napi dolgaimról beszélek/írok a másiknak, az senkit se érdekel, a másik teljesen érdektelen lesz tőle, magasról lesz*r. Ha meg igyekszek érdeklődni, kérdezgetni a másikról, az ő életéről (ami nyilván jóval izgalmasabb az enyémnél), akkor meg egy nyomulós, tolakodós senki vagyok, aki állandóan mindenre kíváncsi, állandóan faggatózik meg ilyenek. De ha egyik verzió se jó, akkor mégis miről beszélhetnék másokkal? Érdeklődni miért nem lehet, azon miért akadnak annyira ki?
2021. máj. 13. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy unalmas az életed. Én például azokkal beszélgetek akikkel van közös érdeklődési körünk. Hobbik, sportok, tudomány az, ami engem érdekel és jártas vagyok bennük. Ezekkel kapcsolatban beszélgetek emberekkel. Neked is ezt ajánlom, hogy találd meg önmagad, mi az, ami érdekel és azon belül beszélgess.
2021. máj. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van úgy hogy két ember nem tud miről beszélni egymással, keress olyant aki szívesen beszél veled, és azzal nem lesz ilyen gond. Sokan elvárják, hogy nyűgözd le őket, persze ők semmit nem tesznek hozzá a dologhoz. Megkaptam már én is, hogy unalmas vagyok, nem tudok miről beszélni. Eközben a másik felszínes és az égvilágon semmiről nincs véleménye, hiába kezdeményeztem. Persze mást megszólni a legkönnyebb.
2021. máj. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikálni csak azzal érdemes, aki ért téged és te is érted őt. Akivel van közös témátok. De nem kell mindig kommunikálni. Valamikor a közös élményszerzés a cél. Ez lehet bármi, amit utólag megvitathattok.
2021. máj. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Erre találták ki az angolok az időjárásról aló fecsegést, nagyon demokratikus, senkit sem sért.
2021. máj. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
szia hasonló vagyok mint te írj beszélgessünk és ki tudja lehet valami jó sül ki belőle.
2021. máj. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egy köztes dolgot szoktam alkalmazni, mert hasonló vagyok, de engem irritál a "small talk"-os csacsogás: hozz fel egy problémát, és azt oldjátok meg.
2021. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6# vagyok: de általános problémát, ne olyat, ami rád vonatkozik. Aztán idővel alakul a dolog, és a felek mondanak majd egymásról is dolgokat.
2021. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
miért lettem le pontozva? 5
2021. máj. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!