Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom megvédeni magam,nem...

Nem tudom megvédeni magam,nem tudok kiállni magamért.Hogy gyakoroljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Annyira gáznak érzem..32 éves nő vagyok. Úgy neveltek,hogy ne menjek bele a vitákba,hagyjam magam stb..teljesen elvoltam nyomva gyerekként és tiniként. Huszonévesen kezdtem kiteljesedni igazán,akkor kezdtem belátni,hogy ez nem normális,nem jó így,de konfliktusokat nem tudom kezelni azóta se emiatt.Az önértékelésem egyenlő a nullával.

Konfliktusba nem tudok reagálni,kiállni magamért úgy megijedek. Utólag meg okosabb vagyok és tudnám mit mondjak,de akkor meg már minek? Annyira bánt,hogy ilyen vagyok.

A munkámban is találkozok számtalan olyan emberrel,aki érezteti a felsőbbrendűséget..Én meg teljesen betojok ettől és kb tudja is gyakorolni a hatalmat. Úgy szeretnék ezen változtatni,de az adott helyzetbe nem megy. Hogy kerekedhetnék felül magamon?


2021. máj. 13. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Na nálam ugyan ez van. Engem középsuliban annyira szekáltak, bántottak, vertek, hogy már az orvosom mondta, hogy váltsak iskolát, mert a végén idegosszeomlást fogok kapni..két hetente antibiotikumokat kellett szednem, mert mindig beteg lettem. Ha gondolod menj, el egy konfliktuskezelő kurzusra. Nekem anyukám ezt mondogatta, mondogatja. Ott szituációkkal gyakorolják az ilyeneket. Én is olyan vagyok, hogy utólag tudom mit kellett volna mondani. 24/L
2021. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bíz magadban jobban. A másik felsőbbrendű lenne? Miért? Nehogy már neked pattogjon itt egy emberke. Lehet jobban néz ki vagy több pénze van, és? Minden ember ugyan olyan könnyen tud meg sérülni. Az a kutya amelyik harap végül megsérül. Az a kutya amelyik ugat és tartja a távolságot bátornak tűnik míg ha nem is az. Az a kutya amelyik már nem is ugat már egy megtört állat. Neked elkell kezdened ugatni. Nem baj ha még nem tudsz visszaszólni az embereknek de legalább a tekinteteden lássák, hogy lenézed őket. Kis fejcsóválás és oldalra nézés ilyesmik. Én se vagyok egy nagy konfliktus huszár, de van egy határ mindenkinél. Ha úgy érzed átlépték akkor told őket vissza. Tudod előre, hogy megfogsz ijedni ezért készülj fel rá lelkileg. Egy két apró elszólást is tehetsz az is elég már.
2021. máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha el voltál nyomva, akkor mindenkit felsőbbrendűnek fogsz látni, még azt is, aki egészségesen érvényesíti önmagát. Megeshet, hogy sok mindent támadásnak fogsz venni, mert annyira mélyen beléd ivódott hogy bántanak. El kell kezdeni saját állást foglalni, de nem gorombán, mert akkor tűzharc lesz belőle. Csak érzékeltetni kell, hogy te ebben és abban hiszel. Ha kiállsz magadért, akkor lehetnek sikerélményeid. Nem szabad se támadni, se lapulni, valahol a kettő között. A sikerélmény önbizalmat eredményez, az önbizalom pedig sikerélményt. De ehhez tiszteletben kell tartani a saját szuverenitásodat. Ha az értékeiddel tisztában vagy, akkor ki tudsz állni magadért. Ez már egyenes út az önbizalomhoz.
2021. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem minden vitába kell belemenni, csak, ami fontos neked.
2021. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el a következő könyveket:

Anne Dickson: A teljes jogú nő

Dr. Marshall B. Rosenberg: A szavak ablakok vagy falak

2021. máj. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5#: jól írja, de amit olvasol, azt gyakorold is.

Igyekezz kimondani a véleményeidet, a haragodat, az örömödet. Abba gondolj bele, hogy mi lehet a legrosszabb, ha kimondod? Nem hal meg tőle az ember, akkor már rosszabb nem lehet.

2021. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!