Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért közvetlenebbek velem az...

Miért közvetlenebbek velem az emberek, ha melós ruhában vagyok felöltözve?

Figyelt kérdés

A szakmám miatt mindig zakóban, ingben, néha akár öltönyben mozgok a városban. Mivel nem akarok egy nap 3x átöltözni, plusz nincs sok ruhám, munkaidő után és néha hétvégén is ilyen szett van rajtam.


Két hónapja azonban lakásfelújítást csinálunk, és sok dolgot én csinálok házilag, ehhez vettem egy kantáros szürke munkás overallt.


Mivel már két hónapja megy, elég nagy lett a minta. Ha ebben a melós ruhában vagyok, az emberek SOKKAL kedvesebbek velem. Szinte mindenhol random beszélgetésekbe keveredek legyen az benzinkút, bolt, lépcsőház, bármi. A giroszosoknál, kifőzdékben nagyobb adagot kapok.

Konkrétan mintha egy másik élet, másik társadalom lenne.


Mi lehet ennek az oka?

26 vagyok egyébként, nem tudom számít-e, lehet nem szeretik hogy valaki fiatalon öltönyben "majomkodik"?


ápr. 27. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos a buta magyar társadalom még mindig nagyobb része az öltönyös, elegáns emberekről azt gondolja, hogy tartani kell tőle, beképzelt, meg irodista, meg üzletember, el van szállva magától, egy villanykörtét biztos nem tud becsavarni, na tudjuk miket szokták gondolni. Előítélet. Nem az embert látják, hanem egy szerepet.

Míg egy átlagjózsi jobban belefér a normális emberről alkotott nézeteikbe. Aki "dolgos", aki láttatja a munkásruhával, hogy megy, csinálja.

A "güriző" ember még mindig sokaknak a normális.

ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen szteroitípia miatt. Lényegében az amit az 1es leírt.
ápr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az öltönyös, hivatalos emberektől tartanak az emberek, egy munkás emberrel közvetlenebbek vagyunk. :)

Én is utálom az öltz ge*iket pl.

ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Legalább ezt is megtapasztaltad!


Az emberek a hasonlót szeretik, azt, aki közülük való.


Izgalmas lenne, ha egyszer fordítva is kipróbálnád, melósban mennél olyan helyre, ahol öltönyben szoktál megjelenni :)

ápr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A melós embert könnyebb bekategorizálni.Ha egyszerű,de azért értelmes embert látnak benned,akkor szívesebben leállnak beszélgetni.Kiöltözve lehetsz házaló ügynök,hittérítő,politikai alak,vezető pozícióban lévő ember.Talán ezeknek kevesebb bizalmat szavaz az utca embere.Okkal vagy ok nélkül,ez igazából jó kérdés.
ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

okkal, mert férgek, pénzforgatók mind.

nem a szakadt ruhásoktól kell félni, hanem aki öltönyben van.

Már gyerekként is ezt mondták nekem, és igazuk volt.

ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez ismert pszichológiai jelenség, olvass utána.
ápr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!



4)

"Izgalmas lenne, ha egyszer fordítva is kipróbálnád, melósban mennél olyan helyre, ahol öltönyben szoktál megjelenni :)"

ezen jót nevettem, milyen igaz

máj. 5. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!