Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben mások azok az emberek...

Miben mások azok az emberek akik voltak katonák, mondjuk egy évet. Milyen élettani hatásai vannak ? Hogy gondolkodik utánna az ember Bátrabb lessz?

Figyelt kérdés

Súlyos önbizalom problémáim vannak, félénk vagyok nem vagyok túl kommunikatív. Lehajtott fejjel élek.

Úgy érzem a katonaság változtatna rajtám, hogy ne legyek ilyen puha P*cs.


24/f



2021. máj. 13. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem változtatna.
2021. máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Az önbizalom szerintem nem változik meg ezzel. Én kigyúrtam magam,de ugyanolyan vagyok belül mint eddig.
2021. máj. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Megtanulnak piálni, más nemnagyon változik.
2021. máj. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A bátorság a félelem leküzdésének képessége. Tévhit, hogy a bátor emberek nem félnek soha, semmitől. Aki ennek az ellenkezőjét állítja, az nem bátor, hanem felelőtlenül, illetve tudatlanul vakmerő. A kettő nem ugyanaz. Bátor nem attól leszel, hogy katonai pályára lépsz, hanem attól, hogy megtanulod kezelni a félelmeidet. Ehhez elég, ha olyan közegben mozogsz, ahol nap mint nap előfordul az a körülmény, amelyek a félelmeid alapjául szolgálnak, de ha súlyosabb a probléma, akkor egy pszichológus útmutatásai mentén van esélyed túllépni a kellemetlen állapotodon. A katona a fizikai erejét, a feltétel nélküli engedelmességét, elhivatottságát bocsájtja árúba és ennek érdekében szabályok mentén élve életét végrehajt. Semmi több. Ha pl. tűfóbiád van, akkor először csak egészségügyi intézmény közelében mész el naponta. Aztán néha benézel a bejárati előcsarnokba. Aztán felmész az emeletre. Később egyenesen a laboratórium szintjére mész, hogy ott végig sétálj. Ezután le tudsz ülni néhány percre az egyik labor előtt, ahol már be-ki sétálnak a félelmedet kiváltó eszközökkel és azt a mindent átszövő, nem túl kellemes "laborszagot" is érezheted. Természetesen ez nem pontosan kivitelezhető így, de az biztos, hogy nem a katonai pályára állás fog megoldani egy ilyen jellegű problémát. Sokkal problémásabb arra rászokni, hogy akivel személyesen kommunikálsz, annak a szemébe nézz a kontaktus fenntartásához elégséges időközönként. Ehhez már lehet, hogy kell egy pszichológus. De a pszichológusnak sem az a dolga, hogy megoldja mások problémáját, - sokkal inkább az, hogy az útmutatásával megtalálja a páciense az éppen aktuális zavart okozó állapotával a segítségével a kivezető utat.
2021. máj. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

"Súlyos önbizalom problémáim vannak, félénk vagyok nem vagyok túl kommunikatív."


Ezen inkább csak rontana az,hogy olyan embernek engedelmeskedsz,aki hatalmaskodik fölötted.

2021. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
A katona - mint írtam, - parancsot ad, ill. hajt végre. A parancsnak olyannak kell lennie, hogy az végrehajtható legyen. Ellenben semmiképp nem egyenlő a hatalmaskodással az, hogy egy parancsuralmi rendszerben függelmi viszonyok vannak. Vannak, akik parancsolnak és vannak, akik végrehajtják a parancsokat. Sőt, vannak, akik fogadják és végre is hajtják a parancsokat. Közvetetten erre esküdtek fel.
2021. máj. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Kb semmi.

Apukám volt katona, elnézve a korosztályát, semmivel se életképesebbek vagy jobbak - sőt....

2021. máj. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

A katonaságnál csak bacogatnának, kapnál mindenféle jelzőt, amin vagy felszívod magad vagy nem, de inkább az lenne, hogy még jobban el lennél nyomva.

Válassz olyan hobbit, ami folyamatos visszaigazolást ad, ilyen pl a lovaglás. Nem csak a gyerekek sportja, felnőttként is el lehet kezdeni. Egy ló nem hazudik, mindenre van egy reakciója, ami egyből visszaigazol. Nagyon sok önfejlesztő tréningben használnak már lovakat, és az önbizalomhiányra azért is, jó, mert ki kell állnod magadért, egy 600 kilós állat akaratával szemben, meg kell győzd, hogy azt tegye, amit te szeretnél, ezeket pedig át lehet ültetni más dolgokra is.

2021. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Egy-két - még sorkötelezettséget elszenvedett - ismerősöm inkább traumatizálódott általa. Amiket meséltek, jobban hasonlít a legperverzebb gólyatáborra, mint egy embert faragó kihívásra, csak innen nem szabadulsz egy hét alatt. Nem hinném, hogy Te, aki a leírásodból ítélve nagy valószínűséggel már egy eleve traumatizált gyerekkorral bírsz, ebből merítenél bátorságot. Inkább pszichoterápiába vágj bele, az legalább bizonyítottan segít a problémádon.
2021. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Elvileg fegyelemre kellene tanítania.
2021. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!