Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez káros?

Szerintetek ez káros?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól kezdve engem eleinte mindig kinézett a többi gyerek, akár általános, akár jelenleg középiskoláról legyen szó. Legfőképp azért, mert megpróbáltam minél kimértebben, választékosan beszélni még akkor is, amikor hülyéskedtek is egymással. Amikor a szüleimtől megkérdeztem, hogy miért van ez, akkor szinte mindig azt válaszolták, hogy magadban keresd a hibát, vagy “szálljál magadba!”, ami csak ahhoz vezetett, hogy nemcsak a többi embert véltem rosszindulatúnak, hanem magamat is elkezdtem utálni. Az idők folyamán ez kicsit javult, mostmár nem hiszek mindenkit gonosznak. De szinte minden emberi kapcsolat, amibe belevágok, legyen az barátkozás, vagy párkapcsolat, mindenkiben a rosszat látom meg először, hogy ne érjenek csalódások az élet ezen területén.

Káros hosszútávon az ember személyiségére az ilyesfajta világlátás?


2021. máj. 15. 01:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tesz jót az biztos :(
2021. máj. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyerekkorodban történtekről azt gondolom, hogy egy félreértés. Nem tudni te miért beszéltél úgy, de a többiek talán azt gondolták, te jobbnak érzed magad náluk, vagy hasonló. Te pedig ezt nem láttad meg, és ezért más okkal magyaráztad, azzal, hogy mindenki rosszindulatú. Mind te, mind a többiek levontatok a másikról egy téves következtetést, ami ide vezetett. Ha mindig a rosszra számszítasz, hogy ne érjen csalódás, az lehet előny, amennyiben ez azt jelenti, hogy fel vagy a legrosszabra készülve. Ugyanakkor, ha ez megakadályoz abban, hogy a jót is meglásd, megkeseredéssel, reménytelenséggel és utálattal tölt el, akkor ez negatív. A leírások alapján a te esetekben ez egy negatív formában van jelen, ami nem jó értelemszerűen. Tartsd meg azt a tulajdonságod, hogy fel vagy készülve a legrosszabra, ugyanakkor tanuld meg a jót is meglátni, azt is, hogy kitől milyen jóra lehet számítani. Ha ezt az egyensúlyt eléred, akkor a gondolkodásmódod nem negatív és káros lesz, hanem reális.
2021. máj. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a 2. válaszolónak, hogy leírta a véleményét, megpróbálok eszerint látni a dolgokat.
2021. máj. 15. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!