Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés,amikor igazán...

Milyen érzés,amikor igazán gyűlölsz valakit? Bármit tesz az idegesít? Ez fizikailag is érezhető? Mikor fellángol benned, akkor megérzed, meglátszik a testeden is? Hogyan lehet legyőzni ezt a káros érzést?

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Igen, bármit tesz idegesít, ha meglátod felmegy a pulzusod és nem tudsz józanul gondolkodni, mert elborul az agyad. Az a, baj, hogy a megszállottjává lehet válni, mert akadva-akaratlanul is keresed őt. Én évekig így éltem, majd szembesítettem a vélemenyemmel a gyűlölt személyt, és azóta mintha egy kő esett volna le a szívemről. Sokkal jobb az életem, nincsen fölösleges stressz, ami kihat rám minden téren.
2021. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
14%
Kapja be aki ilyet csinál másokkal
2021. febr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
89%
Én is voltam így, hogy nagyon utáltam valakit mert sok rosszatt tett, plusz velem is, mikor én őt csak segítettem. Az én személyem lehazudta a csillagos eget is mikor szembesítettem, nem volt értelme vele vitàzni...Én nem idegeskedtem nem ment fel nyilvános helyen a pumpám. Nekem otthon jött ki, bántott nyomasztott. Azzal vígasztaltam magam, hogy mindenki megkapja azt amit érdemel. Nekem semmit se kell tennem, nem az én dolgom, és lám így lett. A "bűnös" elnyeri méltó bűntetését, ha türelmes az ember.Akármi is van, javaslom te se foglalkozz vele. Nem éri meg. Jobb a lelki bèke. 😊
2021. febr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 DeMoR ***** válasza:
100%

Hello^^/


Én is éltem át ilyet már párszor. Olyan volt mint egy soha meg nem szűnő ketyegő bomba, amitől még én magam is féltem, hogy mi lesz ha bumm robban. Ott ketyegett egyre-egyre hangosabban és erősebben. Tik-tak.. Tik-TAK.. TIK-TAK... Néha már aludni sem tudtam a ketyegéstől.. x.x


De rájöttem, ha nem bocsátok meg neki, magamnak sem fogok tudni, hisz mind tökéletlen emberek vagyunk és követünk el hibákat. Nem kell félre érteni. Én pusztán mára képes vagyok elengedni a dühöt, haragot, de a tetteket el nem felejtem, naiv sem vagyok. Szóval majd ha én követek egy ilyen vagy súlyosabb hibát, magamat is gyűlölni fogom? Az nem pálya. Van elég gondom, nincs még időm magamat is gyűlölni, meg még akiket azóta felhalmoztam stb.. Meg az amúgy is milyen már? Folyamatosan csak olyan dologgal fecsérelni az időd, ami már a múlté, amin már ha megszakadsz sem fogsz tudni változtatni. Idegőrlő. Belebetegszel.. Ezek a negatív dolgok olyan mint a kövek.. minden egyes plusz negatív érzés minden egyes embernél plusz 1 súlyos kő a hátizsákba... :c


Bárki bármit tett, azt a saját démonjai miatt tette. Szóval én már nem haragszom, inkább szánakozom és remélem sikerül meglelnie a kiutat a démonjai szorításából. Sokkal kényelmesebb a régi hátizsák nélkűl. ^^


Persze időt kell tudni hagynia az ember magának, hisz nem vagyunk gépek, hogy "pakk" átkapcsolunk és mint ha mi sem történt volna, vagy memória törlés és újra indítás meg újra tervezés és hasonlók. :D


Jah és persze a bizalmasok, akiknek bármit bárhol bármikor elmondhatsz. Fontos, hogy legalább 1 ilyened legyen, aki megnyugtat és eltereli a figyelmed a "sötét oldalról".. Nem árt ha felkeresel egy elismert szakképeztt sokat ajánlott pszichológust is, aki egy nagyon, de nagyon hasznos ilyen bizalmasod, barátod lehet. Egyedül sosem ment volna a tovább lépés, bármilyen introvertált is vagyok... ;)


Persze sokan elhitetik magukkal hogy minden rendben, de látod, hogy járt Anakin is az elnyomott dühével ;D

2021. febr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!