Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberek! Szerintetek a külső...

Emberek! Szerintetek a külső szépség szubjektív?

Figyelt kérdés
Sokat foglalkoztam már ezzel a témával és vitába is keveredtem másokkal, néhányan elég korrekt érveket hoztak fel, például a különböző korok, kultúrák szépségideáljait, viszont én még mindig amellett vagyok, hogy nem annyira szubjektív a szépség, mint sokan mondják. Csak mert azért hogyha van egy tényleg szép ember, arra senki nem fogja mondani, hogy ronda, és ugyanúgy egy valóban csúnya emberre sem fogja senki azt mondani, hogy gyönyörű. Tehát a két véglet erősen objektív szerintem, inkább a középmezőny az, ami szubjektív. Ti mit gondoltok?

2021. máj. 15. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem létezik objektív szépség, az esztétika tudománya gyakorlatilag az objektív szépségről szól...
2021. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A szépség szubjektív, de a többség szubjektív értékelése sokszor azonos, metszetben állnak egymással. Tehát sokszor a többségnek ugyanaz tud tetszeni, de nem azért, mert az objektíven szép, hanem mert szubjektíven a többségnek pont az a preferenciája.
2021. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, neked van igazad, én ezen nem gondolkztam annyira ezen.
2021. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem meg bőven van objektív része is a szépségnek, egy ritkás hajú nőt senki nem mond szépnek. De legalább annyi része szubjektív is.
2021. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Részben objektív, részben szubjektív.

Ha van egy attraktív nő például, azt vélhetően sokkal többen mondják szépnek, mint egy nem attraktívat. De ettől függetlenül nem fog mindenkinek tetszeni.

2021. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mit tekintünk szépnek az sok mindentől függ.

Egyrészt függ genetikailag kódolt dolgoktól: A szimmetria szép (azt mutatja, hogy a másiknak nincsenek látványos elváltozásai), továbbá az ellenkező nem nemi jellegzetességei is emiatt tetszenek: kerek mellek és fenék, széles csípő nőknél, erős/izmos/magas alkat férfiaknál.

Ezen felül nagy hatása van annak, hogy mit látsz magad körül, hogy néznek ki körülötted az emberek, mit tanítanak a szüleid kis korodban, hogy néznek ki a filmszínészek stb.

Illetve a személyes tapasztalatoknak is jelentős szerepe van ha pl a kövér lányok mindig kedvesek voltak veled, akkor emiatt kialakulhat vonzódás feléjük, vagy negatív élmények miatt valamire sokkal negatívabban kezdünk el tekinteni.

A fentiek kombinációja alapján alakul ki, hogy mit tekintünk szépnek. Mivel ugyanabban a társadalomban vagyunk, hasonló a genetikánk, hasonló filmeket nézünk stb. Ezek miatt elég sok mindenben hasonlít a legtöbb ember ízlése, de közben mégis vannak kisebb nagyobb különbségek egyénenként.

2021. máj. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Igen, mert minden ember gondolkodása más és más.
2021. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nagyon minimálisan szubjektív, és ez is általában a furcsább emberek körében igaz, tehát egyedül ők látnak egyes csúnya embereket szépnek.
2021. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nagyrészt objektív, mármint ahogy írták korábban nőknél a karcsú, arányos stb test, férfiaknál az izmos, magas, széles vállú stb test. A szubjektivitás inkább a részletekben van minthogy kinek milyen színű haj vagy milyen magasság tetszik jobban. Legalább is nem hiszem ,hogy bármelyik korban élt férfiak nagy többsége csúnyának nevezne egy arányos testű, “telten karcsú” (tehát se nem kövér se nem sovány), szép arcú fiatal nőt, akkor is ha részleteiben nem az álom ideálja egy-egynek.
2021. máj. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

a szépség igenis szubjektív


egyébként a vonzerőtől sem lehet elválasztani, ami távolról sem a vonásoktól függ


nagy szerencsénkre, mert bizony csak a külső alapján kevés ember találna párt magának

2021. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!