Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tanultabb és egyben tehetőse...

A tanultabb és egyben tehetősebb emberek nagy része miért logikátlan/buta a hétköznapokban, vagy szubjektív?

Figyelt kérdés

Olyanokból indulok ki hogy valaki fiatal férfi létére nem tudja hogyan kell kezelni egy légkulcsot, láncfűrészt, gépkocsin alapvető alkatrész cseréket, otthon előforduló szakember segítségét nem igénylő problémákat.


A családunkban is van egy ilyen "semmirevaló" fiatal srác, aki erős egyetemen tanul, piacképes szakon, mégis használhatatlan, nekünk "halandó, átlag" embereknek mezei szakmával, jobb esetben még érettségivel, több dolgot eltudunk végezni a családban, csak ritkán kell kimondottan szerelő, amihez már képzettségünk, szerszámunk nincs.


Szerintem aki egy ablaktörlő lapátot/kerekeket évek után tud egyedül cserélni, attól szívesen meghallgatnám mihez is ért.

Egy utcával fentebb már konkrétan milliomosok laknak, akikről semmit nem tudni, hogy kerültek oda, hogyan lett 400nm-es házuk amin a porta fűthető.


Még régebben felújítás alatt volt a házunk, új kerítés, dryvit-ezés, tetőcsere, elég sok mindent magunk csináltunk a költséghatékonyság miatt, akkor egy vélhetően vállalkozó ember már két mondat után megakart bízni minket több feladattal is, amit az Ő szavaiból levéve, maga is megtudta volna csinálni, csak ugye aki 9-15 milliós autóval jár még WC-re is, az közel sem fog már meg egy csavarhúzót sem.


Nem azért de egy hozzáértést nem igénylő, de felújítandó lakkozott kerítésen mit nehéz megcsinálni? Felcsiszolom géppel, majd lekenem.

Ha nekem ilyen munkáim voltak 16 éves koromtól, egészen máig 25 évesen, akkor Ő 40 évesen miért nem akarja megpróbálni sem? Szégyell átöltözni olyan ruhába amiben azt hinnék róla hogy az 50 milliós háznál csak munkás?


Egy öregembernek szívesen segít az ember, de egy olyannak aki úgymond a társadalom szemében többet ér nálam, annak véletlenül sem csinálnék semmit, szerintem egy égő cseréért is inkább hív valakit, mert kitudja fizetni, és nem piszkolja a kezét, vagy ma már ez lenne az értelmes ember mivoltja, az úriasság?



Azonban ismerek tudomásom van olyan fizika tanárról is, aki kertészi szinten dolgozik növényekkel, fákkal, mellette az autóhoz is hozzányúl ha tud.


2017. dec. 10. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagynk egyformák. Ismerek tudós meg zenész családot, ahol nem képesek egy villanyégőt kicserélni.
2017. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

A tehetősebb nem akarja idejét pazarolni olyan munkákkal amit számára fillérekért el tud végeztetni. Helyette szívesebben foglalkozik a saját üzletével és pénzkereséssel.

De a kevésbé tehetős sem termeli meg magának például az élelmet egy tanyán. Hanem pénzért megveszi a TESCO-ban készen. Vagy én sem a falusi, arborétumra emlékeztető üres szülői házban lakom, mert ott fát kéne vágni és folyton rakni a kályhát. Hanem a városi garzonomban még téli hónapban is fizetek havi 10 ezer körül a távfűtésért és abból meleg minden helyiség. Sőt még kocsit sem tartok, mert ha busszal vagy vonattal közlekedek akkor a sofőr vezet, a közlekedési társaság szervizeli a járművet és nem én, hanem az én feladatom csak a tájban való gyönyörködés út közben. Bár szeretek vezetni de ha lehetőség van rá akkor dolgozzon (vezessen) más és a jármű üzembentartását is csessze meg más.

2017. dec. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez tök szubjektív. Én pl. nem tartok butának egy embert azért, mert nem ezermester. Gyanítom, kevesebbszer találkozott élesben ilyen műszerekkel és eszközökkel, mint a kevésbé tanultak... amit meg megszoksz, az nyilván logikusabbnak tűnik a számodra (a szakmából gyanítom). Pl. a személyi edzőm jobban vágja szinte bármilyen eszköz működését, mint én, mert apja mellett nőtt fel az autóműhelyben és napi szinten állítgatja a gépeket a konditeremben, lévén az ügyfeleinek neki kell beállítania. Én meg nyelvszakos bölcsész vagyok, és multinál dolgozom. Lehet, hogy csiszológépet nem tudok használni és azonnal szerelőt hívok a mosógéphez, de a számítógépekhez jobban értek, mint ő, mert nekem az a munkaeszközöm és a nyelvet is nyilván sokkal jobban tudom. Ki ebben jó, ki abban. Addig sztem senki sem hülye, ameddig tudja, kihez forduljon úgy, hogy rendesen el legyen végezve a munka és ne vágják át a fejét. És ezt nem tartom úriasságnak (hogy pl. a leírt példához kapcsolódjak, nemhogy 10+ millás kocsim nincs, hanem egyáltalán nincs kocsim... és 3-4 sarkot simán le is gyaloglok, még buszra sem szállok hozzá, nemhogy kocsiba). Ha meg kihívom a szakembert, azt sem azért, jéééézuska, mert szégyellenék játszós ruhába kimenni, hanem azért, mert nem értek hozzá. Megpróbálni meg lehet, de aki nem ért hozzá, egy próbálkozással több kárt tud okozni, mint hasznot.
2017. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A láncfűrészről yutub videókat láttam, be kell rántani mint a benzines fűnyírót. Légkulcsról még életemben nem hallottam. Autón bármiféle alkatrész csere? Apám megölt volna ha hozzá merek nyúlni. :D

Viszont ránézésre tudható dolgoknál, pl villanycsere, duguláselhárítás, falhiba cementes javítása, vagy szgépeknél és mobiloknál próbálkozva keresve megtalálni a menürendszerben a megoldást az nem okoz semmi gondot.

Szal az is lehet a dologban h nem volt dolga vele, nem ért hozzá, nem akarja elrontani/elbénázni.

Az ilyen felcsiszolós-lekenős dolgoknál is jól ismert dolog h muszáj minden utolsó porszemért beszólni, úgyhogy inkább sokan másra hagyják az ilyet.

2017. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Kétféle ember" létezik: A gyakorlatias és az elméleti.

A gyakorlatias ember az akik leginkább szakmunkások szoktak lenni mivel jobban értenek a műszaki dolgokhoz, mint amiket te is említettél. Ez a tudás a hétköznapokban nagyon hasznos.


Az elméleti ember az aki a műveltebb réteghez tartozik. Erős egyetemeket tanulnak. Később ezekből lesznek majd a tudósok, művészek, mérnökök, orvosok, filozófusok akik tovább fejlesztik az emberiség tudástárát.


Mindkét típusnak vannak előnyei és hátrányai ezekkel már te is találkoztál.

2017. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!