Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Steve Jobs jó ember volt?

Steve Jobs jó ember volt?

Figyelt kérdés

2021. máj. 16. 22:10
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
49 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem igen. Ha megnézzük a családi-, gyerekkori hátterét, akkor sokmindent elárul a "miért?"-ek.
2021. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Egy komplett könyv szól az életéről. Olvasd el.
2021. máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

Jó kérdés, nem ismertem.

Egy rövid Google keresés után ezt találtam:

[link]

2021. máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

A lányát a legendak szerint lesz@rta. Ez igaz?


De amugy nem tudom ez mennyire igaz.

2021. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Ezt nem lehet így kategorikusan eldönteni, mert tett jó dolgokat is meg rosszakat. Ahogy a legtöbb embernek, neki is voltak jó és rossz tulajdonságai, bizonyos szerepekben jól, másutt rosszul szerepelt.


Ez gyakori, és sokszor csak valaki személyiségének egyik része lesz közismert. Newton is nagyszerűt alkotott a fizikában, ugyanakkor egy undok fráter volt.

2021. máj. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
4#: igen, igaz, a könyvben benne van. Én megértem ezért...
2021. máj. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Annyira mint te vagy én. Te jó embernek tartod magad? Meg tudod ítélni saját magad objektíven? Hm? Nem. Másokat sem tudsz megítélni... még akkor sem tudnál ha minden nap vele lennél és követnéd. És ez nem csak Jobsra vonatkozik, hanem a buszsofőrre is akit minden nap látsz, vagy a gyrosos srácra akitől a kajádat veszed. Nem láthatod az életének minden apró részletét, ergo megítélni sem tudod.

Lehet a sofőr elküldi a robogós futárt üvöltve az anyjába és ettől te rossz embernek gondolod, de valójában meg egy tök normális csávó, csak ideges, mert reggel belerúgott az ágy lábába és magára öntötte a kávét, mert rosszul aludt. :D

Jobsról tudsz mindent? Kétlem...Ha elolvassuk a könyveket amiket írtak róla, akkor is csak a felszínt karcolgatjuk.

2021. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem ismertem, igy nemtudok mondani
2021. máj. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Alapvetően az volt igaz a jellemére, hogy nagyon igazságos ember volt.


Szigorú volt, és maximalista - megkövetelte a teljesítményt. Viszont ezt mindig honorálta, a "linkeskedést", nem megfelelő hozzáállást viszont nem tűrte.


Számomra ez szimpatikus.


Egy jó példa a nézeteire, hogy amikor az egyik dolgozója jelentősen elkésett, mindennemű véleményformálás előtt higgadtan megkérdezte, hogy mi történt vele aznap... A nő azt mondta, hogy a kocsija tönkrement, és emiatt nem tudott időben érkezni.


Jobs másnap egy Jaguar slusszkulcsát adta a nő kezébe, és közölte vele, hogy ezt neki adja, térítésmentesen. Ahhoz az egy feltételhez köti, hogy soha többé ne késsen :D

2021. máj. 17. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
4%
Miért sz@rta le az első lányát? Csak olvastam hogy mikor nehézségei voltak a lanyanak, nehéz körülmények között élt nem segített neki pedig megtehette volna csak azzal hogy a regi autojat eladja es annak az arabol vagy odaadja neki, de addig vette az új autókat. Ja es hogy vett neki egy házat es bekoltozott az uj felesegevel Steve Jobs amit neki es az anyukajanak vett mert akkoriban nagyon nehez korulmenyek kozott eltek. Amikor nala volt a lanya fél évig tiltotta az anyjától. Ha a régi autóját odaadja neki vagy a réginek az árát akkor segített volna a lányának. Nem olvastam a könyvet. Csak valahol olvastam hogy talán zug gyerek volt a lánya és ezért nem fogadta el? De nem emlékszem már. Most csekkoltam igazabol azt hozta indoknak Steve Jobs mikor bocsanatot kert a lanyatol, hogy azert mert nem hívta meg az egyetemi beiratkozojara. De szerintem ez csak mellebeszeles. Tobbszor volt a lanyaval szarkasztikus, tapintatlan es bunko. Valami gyerekkori trauma miatt lett ilyen? Csak mert te olvastad a konyvet en meg ki tudja mikor fogom olvasni. De amugy az elso lanya is orokolt penzt nemcsak a masik ketto de szar lehetett neki mert ennek ellenere szerette az apjat csak az apja tobbszor megalazta lelkileg es onertekeles ugyileg.
2021. máj. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!