Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el az emberek...

Miért várják el az emberek önzetlenséget? (Lent elmagyarázom)

Figyelt kérdés

Itt az oldalon nagyon sokszor olvastam már olyan töperengéseket, hogy valaki nem talál olyan embert, aki tisztán önzetlen lenne, meg mindenki akar valamit. És ebbe belekeserednek.


Nem igazán értem ezt a logikát. Az emberek nemes egyszerűséggel nem önzetlenek. Lehet tévedek, de nem csak az önzetlenség és az önzőség létezik. Az az opció miért rossz, ha valaki akar valamit a másiktól (legyen ez akár érzelmi támogatás, akár egy személy, akire számíthat), de cserében tesz is érte, és ő is segití a másikat? Nekem ez egy win-win szituációnak tűnik, ami ráadásul nem mond ellent az átlag emberi természetnek, mert azért az átlag ember gondol magára, és nézi a saját érdekeit, ami önmagában szintén nem baj szerintem, a baj, ha csak azt nézi.


Miért akar valaki önzetlen embereket? Nem tud mit nyújtani a másiknak, és csak önzetlen emberekkel tudnak kapcsolatot kialakítani? Valaki kérem magyarázza ezt el nekem.



2021. máj. 19. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem önzetlen és ez így van rendjén. Ha önzetlen lenne az emberi faj, akkor kihaltunk volna. Nagyon egyszerű példa: ha két ősember közül egyik talál a földön egy almát és elfelezi, akkor mindkettő életben marad. Ha odaadja az egészet a társának vagy ő maga eszi meg az egészet, akkor egyikük megmurdel, 1 marad, azt pedig elkapja a tigris, ami ellen 2-en életben tudtak volna maradni. Tehát mindkettejük érdekét szolgálja az, hogy segítse a másikat, de közben magát is.


Ez így van rendjén. Senki nem önzetlen, nem is kell annak lenni.

2021. máj. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tepfal ***** válasza:
100%
Az gondolkodik így, aki gyerek, érzelmileg infantilis vagy más mentális problémája van, amivel nem képes szembenézni. Sajnos a romantikus irodalom, filmek és társaik is táplálják ezt a képet, mert így az ember könnyen beleragad abba, hogy ez másnak megadatott, csak neki nem. Nem. Senkinek sem adatott meg a feltétlen szeretet, pláne nem jár alanyi jogon. Sajnos azok az emberek, akik így gondolkodnak felnőttként is, a saját rossz sorsuknak a legnagyobb kovácsai.
2021. máj. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy látom egyetértünk.
2021. máj. 19. 18:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tetszenek a gondolataid, jó felismerések szerintem.

Az a szomorú, hogy amikor kimondják valakiről, hogy nem önzetlen, akkor rögtön az ellentetjét, az önzőséget húzzák rá.

Pedig a kettő között hosszú az átmenet. Önzőnek én azt nevezem, aki csak vagy kifejezetten a saját érdekeit nézi, másokét alig vagy egyáltalán nem.

2021. máj. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, szerintem is ez az önzőség.
2021. máj. 19. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!