Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiatalabb korosztály ismeret...

A fiatalabb korosztály ismeretlenül is szívesebben tegeződik egymással. De mennyire igazak az alábbi kivételek?

Figyelt kérdés
Például: 1. boltban tegeződhetünk a fiatal eladóval vagy eladólánnyal; 2. hivatalos helyen vagy bankban kissé szokatlanabb, bár embere válogatja; 3. orvossal vagy rendőrrel, ha fiatal is, semmilyen körülmények között nem pertuzunk ismeretlenül.
2021. máj. 20. 20:34
 1/9 Gyula 07 válasza:
57%
Ezek tényleg kivételesek, én sem tegezem le a bankban levő kb velem egyidős nőt. Gondolom a végzettség lehet ennek az oka?! Vagy csupán nem illedelmes?
2021. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Én mindegyiküket magázni szoktam. Ha a másik kapásból letegez annak ha nem is örülök, de elviselem, ellemben ha tőlem várja el, hogy a 0. perctől, már vadidegenként is tegezzem, az számomra rettenetesen komolytalan hatást kelt :(
2021. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztalom, hogy a felsoroltak abszolút igazak. Ugyanakkor pl amikor vidéken beültem egy étterembe és önkéntelenül is letegeztem a pincért, kb úgy nézett rám, mintha egyenesen az anyját szidtam volna, szóval lehet, hogy ez ilyen budapesti specialitás :D

Illetve azt vettem észre, hogy annyira nem csak a fiatalabb korosztály körében dívik ez a szokás, a környezetemben az idősebbek is már abszolút természetesnek veszik a tegeződést, tényleg csak az ilyen igazán idős, nyugdíjas korú vagy akörüliek azok, akik zokon veszik, egyébként meg az ötvenes bácsik is még lazán tegeződnek munkahelyen pl.

2021. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Én gyűlölöm a magázódást, munkahelyi ügyfeleken kívül kb. mindenkivel tegeződök, aki ránézésre 40 alatt van, én 20 múltam.
2021. máj. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én is kb így csinálom. Mondjuk azt utálom, hogy hivatalos helyen is magázódni kell, amikor látom, hogy az a lány max 23 éves. De szerencsére csomószor ők kezdeményezik a tegeződést, nekem ez megkönnyebbülés. Orvosok, gyógyszerészek esetében értem a magázódást, de akkor is fura, hogy a velem egyidős srácot lekell magáznom, csak azért metr gyógyszerész. Kellemetlen és idegen. Úgy 50-ig nekem természetes lenne, hogy mindenkit tegezek. 29/N
2021. máj. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Én jövőre végzek orvosin, a szakmával kapcsolatban (pl. gyakorlatokon, betegekkel vagy idősebb, magasabb titulusú orvosokkal való kommunikáció során) én is azt szeretem, ha magáznak. Ha egy beteg tegez, az kicsit úgy jön le, mintha a szobalánynak szólna, hogy "kislányom, hozzál már légyszíves egy pohár vizet". Értem, hogy a betegeknek sokszor bemutatkozás nélkül (pl. mikor egy orvos futtában bevisz egy kórterembe, hogy megmutasson valamit) nem egyértelmű, hogy ki milyen munkakörben, mi célból találkozik velük és sokan természetesnek veszik, hogy pl. az ápolókat, a gyógytornászt vagy egyéb egészségügyi dolgozókat tegeznek, de szerintem őket sem "illene".

Ha egy idősebb főorvos vagy professzor tegez (anélkül, hogy felajánlotta volna, hogy tegeződjünk), akkor is tiszteletlenségnek érzem, hogy a leendő kollégája részéről természetesnek veszi a professzor urazást, de viszonozni már nem hajlandó.


Az viszont már inkább furcsa, ha mondjuk a boltban vagy a fagyizóban a velem egykorú eladó magáz, őket én is gondolkodás nélkül tegezem.

2021. máj. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ápoló vagyok, 22 éves.

Munkahelyen a magasabb pozicióban lévőket magázom, kortól függetlenül. A velem egyrangúakat vagy alacsonyabb rangúakat, kb 50 év felett magázom.

Betegeket kb 35 felett magázom. Engem nem zavar ha letegeznek vagy magáznak. Inkább jobban szeretem a tegeződést, mert fiatal vagyok.


Bolti dolgozókat is kb 50 év felett magázom.

Hivatali helyeken a munkástól függ, ha fiatal, és lemagáz, akkor magázom, ha tegez, tegezem.

Rendőrt, tűzoltót magázom. Mentősöket, akkor ha nem tudják, h kolléga vagyok.

2021. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Én 18 vagyok boltban szoktam helloval köszönni , bankban többnyire nagyon elveszett vagyok szóval szerintem az ügyintéző örül ha a problémámat sikerül kinyögnöm nem hiszem hogy ilyenen problémázna de többnyire magázni próbálok, rendőrökkel pl tegeződöm ha fiatalabb (2 volt ilyen) szerintem ha letegezel valakit de nem úgy hogy cső mi van ? Akkor kevesen veszik rossz néven, sokak nem is köszönnek nekik
2021. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6: A szobalányt pont hogy magázták.
2022. okt. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!